Čištění kanalizací a bezvýkopové práce

Jsou práce a údržby kolem domu, které spíše zvládne odborník než vy. Koneckonců, ne vždy se vám do takových činností musí chtít. Proto jsou tu ale profesionálové. Kdo vám pomůže třeba s čištěním kanalizace?

Práce kolem kanalizační oblasti je náročná, ale jen pro ty, kteří si s ní nevědí rady.  Abyste tomu předešli, tak vám nabízíme souhrn informací, kdy zjistíte, kdo vám zajistí vykopání potrubí, kdo vám jej zkontroluje a případně vyčistí.

Čištění kanalizací a bezvýkopové práce

Kanalizace je dnes úplně běžně dostupnou službou, na kterou hromadně přecházejí oblasti, kde se ještě nevyskytuje. V čem je její výhoda? Především v tom, že už se nemusíte o nic starat. Pokud máte centrální potrubí, které vám odvede odpad, nemusíte pravidelně volat služby, aby vám vyčistili třeba septik. Také se nemusíte už omezovat, kdyby vám odpad tekl do podzemí, čímž by znehodnocoval zahradu. Kanalizace je centrální potrubí, které vede často blízko vašemu domovu a vy se něj připojíte. Nebo ještě lze situaci řešit přepadem, ale už to nejsou klasické kanalizační rozvody. Pojďme se ale na služby týkající kanalizací a výkopů podívat blíže.

Nerozuměli jste některým službám, které jsme vám představili? Nevíte, jak vám mohou být užitečné? Nevadí, protože vám je právě teď přiblížíme.

Jaké jsou nejčastější problémy s potrubím?

Jaký je častý problém s potrubím? Asi každý z vás má na mysli především špatné odtékání. Nejen z toho důvodu by se ale mělo potrubí prozkoumat. Jak se k němu ale dostat, když vede hluboko pod zemí nebo dokonce pod stavbou? K tomu je zde diagnostika. Při ní se používají speciální kamery, kterými se zkoumá stavebně technický stav stávajících potrubí a také se kontroluje provedení úprav kolem trubek. Kamera je ovládána operátorem a skenuje, co snímá. Záznamy se pak ukládají na médium nebo se archivují k dalším účelům. Jednak mají opraváři k dispozici obrázek toho, co mohou opravovat nebo se bude se snímky pracovat dál. Může se totiž vytvořit 3D model, který plasticky znázorní potíž v daném místě. Dnešní technologie jsou natolik vyspělé, že se kamera může otáčet a pohybovat několik desítek metrů i přes lomy nebo jiné typy záhybů. Nevadí jim ani malé průměry trubek, zvládnou i několikacentimetrové otvory.

Výsledkem průzkumu je pak záznam, kde se doporučí, co je zapotřebí opravit a obměnit. Celkově se ukáže pravý stav potrubí a na tom základě se pak případně postupuje dále v opravách. Tato služba je hodně praktická, i když jenom chcete znát stav potrubí, kterému třeba nic není. Můžete ale tak předejít velkým problémům, které na vás mohou čekat.

Čištění potrubí, kontroly a pravidelná údržba trubek

To je velmi důležitá a častá služba. Kdy se čištění provádí? Hlavně před provedením bezvýkopových sanací potrubí nebo lokálních bezvýkopových oprav. Také se tato činnost dělá při kontrolách a pravidelných údržbách trubek, protože čištění vás ochrání před řadou problémů. Potrubí se často čistí od různých nánosů a sedimentů, které často způsobují problémy. Hlavně zanesené potrubí může mít za následek špatné odtékání a vracení se odpadu zpět. To je nejen velmi nepříjemné, ale zároveň se tak poškozují další místa kolem potrubí. Proto je dobré čištění i jako prevence.

Bezvýkopová metoda INSAK

Co si pod tímto pojmem máte představit? Předně je služba výhodná v tom, že se hodí na různé materiály nebo podoby. Zde je zapotřebí jednou za čas provést sanaci. Nejdříve se trubky pořádně pročistí, je-li to nutné, tak se vyfrézují překážky. Nad startovací šachtou se pak aplikuje lešení, které bude sloužit k dosažení potřebné výšky vodního sloupce v zaváděcím potrubí. Pak se pracuje s vložkou. Tak je inverzním způsobem za pomoci hydrostatického tlaku vody zavedena do potrubí. Pak se vytvrdí (což se děje za polymerace teplou vodou) a vznikne plast. Jakmile se vše ochladí, odříznou se konce vložky v koncových šachtách a zkontroluje se správnost provedených prací. Tento typ se hodí hlavně na poškozené a staré potrubí.

Bezvýkopová metoda UV liner

Tato metoda také využívá vyvložkování. Opět se postupuje prvotním čištěním a frézováním. Pak se na dno potrubí zatáhne ochranná folie. Následně se aplikuje vložka, která se vtahuje do potrubí díky hydraulickému navijáku. Konce vložky se upevní na průchozích pakry. Pak se kompresorem vložka nafoukne. Do ní se pak vtěsnají UV lampy s kamerou, která zkontroluje správnost aplikace. Díky obsahu pryskyřice se začne vložka vytvrzovat, což lze urychlit pomocí UV zařízení.

Kanalizační roboti, používání kanalizačních robotů

Roboti slouží k různým operacím, na které člověk v podzemí nedosáhne. Člověk zvenčí řídí robota ovládacími pákami podle toho, co mu ukazuje kamera. Jaké práce se provádějí? Může se upravit špatně posazená přípojka, lze odstranit prorůstající kořeny nebo třeba jiné části, které zde dělají nepříjemnosti (betony, střepy apod.). Roboty lze připravit potrubí i na sanaci.

Lokální bezvýkopová oprava přípojek

Tato služba slouží k opravám netěsností. To se provádí v místě, kde je přípojka napojena na centrální potrubí. Mezi takové problémy může spadat třeba špatně nebo neodborně posazená přípojka. V takových případech se používá buď sanační klobouk anebo sanační rukáv.

Dbejte na to, abyste měli odpadní cesty v pořádku, protože jejich porušení může mít za následek řadu komplikací, které pak mohou vyústit ve velké problémy. Může se to týkat špatně posazených přípojek, zanesení trubek a jiných faktorů. Jak jste mohli číst, dnes existují různé způsoby oprav a kontrol. Dokonce se mohou kamery nebo roboti podívat do míst, kam se člověk běžně nedostane. Využijte tedy služeb profesionálů, kteří mají dokonalé prostředky a vyřeší váš problém rychle, jednoduše a na dlouhou dobu. Investice se vám tak vyplatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17493 (novesluzby.cz#23600)


Přidat komentář