Autoškola - Zlín a okolí

Pokud vaše již plnoleté dítě dospělo k rozhodnutí, že by si rádo udělalo řidičské oprávnění, je potřeba důkladně zvážit, kterou autoškolu pro něj vybrat. My vám zde nabízíme pár rad a doporučení.

Řidičské oprávnění skupiny B, autoškola Zlín

Jistě každý, kdo se blíží svým věkem k 18ti letům, přemýšlí o tom, zda si koupí auto, zda na něj bude mít peníze, nebo zda mu rodiče budou své vozidlo půjčovat. Samozřejmě je jim jasné, že k tomu, aby mohli řídit vozidlo, potřebují řidičský průkaz. Auto dává každému člověku pocit svobody a nezávislosti. Dopraví vás kamkoliv budete potřebovat, vždy se jedná o pohodlné cestování, kdy nemusíte stát mezi davem lidí na zastávce v mrazu, v promáčených botách a čekat, kdy už konečně ten autobus nebo vlak přijede. Nemusíte řešit, kolik zavazadel s sebou vezmete, abyste je všechny unesly, a nemusíte ani řešit, kdo vám přijde o půlnoci k autobusu naproti, abyste se bezpečně dopravili až do cíle.

Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje držitele tohoto řidičského průkazuřízení motorových vozidlech, jejich maximální přípustná hmotnost je do 3,5 tun a kdy tato vozidla jsou vybavena max. 8 místy k sezení. Nepočítá se sem místo řidiče. Po udělení řidičského oprávnění skupiny B můžete řídit také traktory a samojízdné stroje, které mají maximální dovolenou hmotnost do 3,5 tun a jízdní soupravy s maximální přípustnou hmotností soupravy do 3,5 tun a maximální přípustnou hmotnost přípojného vozidla, která nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla.

Jaké jsou podmínky pro udělení řidičského oprávnění

Řidičský průkaz může získat pouze ta osoba, která dosáhla věku, který je zákonem stanovený, dále ta osoba, která je zdravotně i odborně způsobilá k řízení motorových vozidel, která má trvalý nebo přechodný pobyt na území České republiky v trvání minimálně 185 dní v roce a která není ve výkonu sankce nebo trestu zákazu činnosti, který spočívá v zákazu řízení motorových vozidel.

Řidičské oprávnění podle věku

K udělení řidičského průkazu skupiny AM mu mít žadatel 15 let, pro udělení A1 je to 16 let, věková hranice 17 let je povinná pro skupinu T a podskupinu B1, 18 let pro skupinu A s omezením, dále B, B+E, C, C+E a podskupiny C1 a C1+E a 21 let je nutné mít, pokud žádáte o skupiny A bez omezení, D, D+E a podskupinu D1 a D1+E. Zdravotní způsobilost nutná pro řízení motorového vozidla je posuzována praktickým lékařem.

Kondiční jízdy Zlín a okolí

Kondiční jízdy jsou ideálním řešením pro ty držitele řidičského průkazu, kteří si nejsou jisti za volantem, kteří neřídili již mnoho let, nebo kteří budou co nevidět potřebovat vozidlo k podnikání, do práce nebo k soukromým účelům a přitom se bojí sami jezdit. Právě pro ty jsou k dispozici kondiční jízdy. Stačí pouze zavolat autoškole, která kondiční jízdy nabízí a dohodnout si termín kondiční jízdy. Počet kondičních jízd nebude kompletně stanoven asi nikdy. Vše bude záležet na vás, jak se budete cítit a jak si budete za volantem jisti. V okamžiku, kdy řeknete, že již stačí, že už se cítíte za volantem bezpečně, budou kondiční jízdy ukončeny.

Pro koho jsou kondiční jízdy určeny?

Jsou určeny především pro ty řidiče a řidičky, kteří už dlouhou dobu neřídili vozidlo a mají z řízení strach, také pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet typ vozidla dříve, než si ho opravdu koupí, pro ty, kteří mají zájem natrénovat určitou trasu, kterou budou se svým vozidlem jezdit nebo pro ty, kteří se chtějí v řízení zdokonalit a to pod dohledem zkušeného učitele. Přesně pro tyto řidiče a nejen pro ty je zde možnost absolvovat kondiční jízdy. Podmínkou pro kondiční jízdy je držení příslušného řidičského oprávnění. Běžně bývají nabízeny kondiční jízdy osobním automobilem. Pokud máte zájem o kondiční jízdy jinými dopravními prostředky, než je auto, i to je možné po předchozí individuální domluvě. Lekce kondiční jízdy trvá zpravidla 45 minut, ovšem i tato doba záleží na individuální domluvě mezi vámi a instruktorem. Samozřejmě že se vám bude autoškola snažit vyjít maximálně vstříc. Kondiční jízdy navíc můžou být prováděny v místech, které si určí sám řidič, tedy žadatel o kondiční jízdy. Tyto jízdy přicházejí úvahu i o víkendu, později večer, apod.

Podle čeho vybrat autoškolu?

Tak konečně nastala doba, kdy vaše děti přišly s tím, že se chtějí naučit řídit auto? A víte vůbec, kolik taková autoškola stojí, jak to v ní chodí, jaké jsou podmínky pro udělení řidičského průkazu a další potřebné skutečnosti? O podmínkách jsme již napsali o pár odstavců výš. Výběr autoškoly není jednoduchou záležitostí. Hlavním kritériem, podle kterého většina lidí autoškolu vybírá, je zcela jistě cena za služby. Důležité je zcela jistě i to, kde daná autoškola sídlí. A dalšími kritérii jsou ta, zda např. vaše dítě nebo vás vyzvedne instruktor autoškoly přímo u vás doma, v zaměstnání, nebo kde budete potřebovat, kdo bude dělat instruktora, jak se chová, zda se vám jeví dobře, atd. Osoba instruktora je velmi důležitá, i když se vám to nemusí zdát. Instruktor totiž může ovlivnit váš celkový postoj k řízení vozidla. Dalším kritériem je také vozový park, kterým daná autoškola disponuje. Patrně budete spíše inklinovat k autoškole, která má k dispozici vozidlo, jehož jste majitelem i vy nebo které hodláte sobě nebo svému dítěti koupit, protože je jistě dobré učit se řídit vozidlo, které budete v budoucnu používat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17236 (novesluzby.cz#23168)


Diskuze a zkušenosti

Janča | 06.03.2013 08:00
Re: Autoškola - Hradec Králové a okolí Dobrý den, prosím o zaslání informací ohledně kondičních jízd( délka kondičních jízd, cena at….). Děkuji


Přidat komentář