Autoškola - Teplice a okolí

Dnešní doba přeje připraveným. Již nestačí se spoléhat „pouze“ na znalosti získané z dob studií a čekat, že nám náhoda dopomůže k vysněnému pracovnímu místu. Je třeba na sobě neustále pracovat. Řidičský průkaz často patří k jedné z podmínek na přijetí.

Být mobilní se však hodí nejen v rámci pracovní kariéry. Nemuset být závislými na ostatních co se týká dopravy, a to včetně hromadné dopravy, je k nezaplacení. Nemusíte totiž na zastávce mrznout, moknout a čekat dlouhé minuty, nebo naopak dobíhat příslušný spoj. A že si myslíte, když Vám je třicet, čtyřicet, padesát i více let, že již řidičský průkaz nevyužijete? Uvidíte, jak se Vám naopak šikne. Využijete ho v pracovním i osobním životě. Můžete třeba vyrazit na nákupy do sousedních měst, na výlety, ale také na dovolenou.

Autoškola - Teplice a okolí

Poptáváte v Teplicích profesionální autoškolu, u které můžete získat nejen řidičský průkaz, ale také Vás naučí skutečně řídit a budou akceptovat individualitu každého uchazeče?

Jaké služby nabízí autoškola? Především se jedná o výuku a výcvik v řízení motorových vozidel skupin A, B, C, E. Dále se můžete přihlásit na kondiční a zdokonalovací jízdy. A co víc, budete-li potřebovat, můžete také využít možnosti konzultací pravidel silničního provozu. Dopravních značek a možných situací, ke kterým může dojít na silnici, je rozhodně nemalé množství. Na všechno v knihách a učebnicích odpověď nedostanete. Můžete však čerpat z praxe a zkušeností instruktorů. Předají Vám svoje znalosti, poskytnou rady, jak se například chovat v dopravní zácpě aj. V

Pojďme se nyní věnovat jednotlivým službám.

Výuka a výcvik v řízení motorových vozidel Teplice a okolí

Rádi byste získali řidičské oprávnění? Pak je ještě třeba si říci, o jaké řidičské oprávnění budete mít zájem, zda například A, B, C, E. Jednotlivá řidičská oprávnění se totiž liší v tom, jaké motorové vozidlo budete moci řídit.

Řidičské oprávnění skupiny A Teplice

Rozhodnete-li se pro získání řidičského oprávnění skupiny A, pak budete moci po úspěšném vykonání závěrečných zkoušek, řídit motocykl. Motocykl musí disponovat výkonem, který nepřesáhne 25 kW, či poměr výkon a hmotnost nepřesáhne cifru 0,16 kW/kg.

Řidičské oprávnění skupiny B Teplice

Bezpochyby největší zájem je o získání řidičského oprávnění skupiny B. Po obdržení řidičského průkazu, budete moci řídit osobní automobil, kdy jeho maximální přípustná hmotnost nebude větší, než 3500 Kg. Zároveň se bude jednat o vůz, který bude disponovat maximálně osmi místy k sezení (místo řidiče nepočítaje). Navíc budete moci k vozu zapojit přípojné vozidlo, kdy jeho hmotnost nesmí převýšit 750 kg.

Řidičské oprávnění skupiny C Teplice

Neméně žádané je také získání řidičského oprávnění skupiny C, a to především z profesního hlediska. Budete-li totiž chtít řídit velký nákladní automobil, pak se bez tohoto řidičského oprávnění neobejdete.

Řidičské oprávnění skupiny E Teplice

A pak tu máme také řidičské oprávnění skupiny E. Jedná se o kombinaci jednotlivých řidičských oprávnění, konkrétně pak skupiny B, C, C1, D, D1.

Kondiční jízdy Teplice a okolí

Řidiče, jako takové, je možné rozdělit na několik skupinek. Jsou řidiči začínající, řidiči velmi zkušení a ostřílení a řidiči sváteční. K jaké skupince se řadíte Vy? Pokud usedáte za volant vyloženě sporadicky, třeba jednou za měsíc, či ještě déle, pak jen těžko budete vyježdění, jako ti, co jezdí každý týden, či denně. S vyježděností získáte praxi, budete více předvídat dopravní situaci, která může nastat, budete mít větší šanci nenabourat aj. Vyježděnost k Vám však sama nepřijde. Je třeba si najít čas a u některých se jedná také o odvahu a usednout za volant. Nemusíte však být sami na Vaše „testovací jízdy“. Pokud si nevěříte, potřebujete dodat odvahy, či si nejste jisti, zda například zvládnete dopravní situaci na křižovatce, v dopravní zácpě. Nebo byste si chtěli procvičit couvání, pak můžete využít jednu z žádaných služeb autoškol, a to kondiční jízdu.

Kondiční jízdy pro začínající řidiče i řidiče sváteční

Na kondiční jízdy se prakticky může přihlásit každý řidič, ať už začínající, nebo ten, který řídí nepravidelně, jednou za čas. Případné obavy, že by Vám snad byl odebrán již získaný** řidičský průkaz**, jsou neopodstatněné. Kdyby se při kondiční jízdě ukázalo, že je u Vás například potřebné zapracovat na řazení, rozjíždění do kopce za pomoci ruční brzdy, couvání mezi auta, pak Vám může „jen“ instruktor doporučit, abyste ještě absolvovali jednu, či více kondičních jízd.

Počet absolvovaných kondičních jízd

Kolik** kondičních jízd** můžete podstoupit? Záleží čistě na Vás. Instruktor, který s Vámi bude absolvovat jednotlivé jízdy, Vám může říci svůj názor. Konečné rozhodnutí je však čistě na Vás. Jde o to, abyste se v autě za volantem cítili jisti, neměli obavy z řízení aj. Každopádně však v tomto případě platí, že čím více, tím lépe. Ostatně již to, že jste si sami připustili, že nejste v řízení profíci, Vás muselo stát hodně odvahy a odhodláni. U profesionální autoškoly se Vám však nestane, že by se na Vás dívali posměšně, „z výšky“, či jinak, když se u nich budete zajímat o** kondiční jízdy**. Ostatně, to by ani jinak kondiční jízdy nenabízeli. Stud a jakékoli obavy tak opravdu můžete nechat doma. Naopak na sebe můžete být pyšní. Ne každý totiž dokáže přiznat, že mu něco nejde.

Školení řidičů Teplice a okolí

Školení řidičů je možné rozdělit na školení řidičů referentů a profesní školení.

Školení řidičů referentů se týká v podstatě každého zaměstnance, který pro svého zaměstnavatele jezdí, ať už ve svém soukromém voze, nebo autě firemním. Školení řidičů referentů vyplývá ze zákona a je nutné ho absolvovat pravidelně, a to jednou ročně.

Profesní školení se zase týká řidičů s řidičským oprávněním skupiny C, C+E, D, D+E, C1, C1+E, D1, D1+E.

Školení řidičů on-line a v autoškole

Školení řidičů může probíhat on-line formou, nebo osobní účastí v autoškole. Každá z forem školení má své výhody i nevýhody, jak již to tak bývá. Školení on-line formou Vás nenutí věnovat další čas potřebný pro přesun do autoškoly. Na druhou stranu však nemáte možnost se osobně z úst instruktora dozvědět novinky z dopravní legislativy. Školení ve formě osobní účasti v autoškole Vás sice připraví o nějaký ten čas navíc. Na druhou stranu se však dozvíte plno užitečných a zajímavých informací. Třeba Vám instruktor sdělí, jakých nejčastějších prohřešků se řidiči na silnici dopouštějí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17206 (novesluzby.cz#23073)


Přidat komentář