Autoškola - Bohumín a okolí

Umět řídit automobil je dnes skoro nezbytností. Jednak jste všude rychleji, můžete se pohybovat na delší vzdálenosti a hlavně - nejste odkázáni na někoho jiného. Navštivte autoškolu.

Získání řidičského oprávnění Bohumín

Trochu jsme se toho dotkli, ale podívejme se na výhody vlastnictví řidičského průkazu více zblízka. Jestli vlastníte toto oprávnění, tak hlavní devizou je skutečnost, že skutečně nejste na nikoho odkázáni, pokud se potřebujete někam dostat. Ať už máte nebo nemáte automobil, tak vždy máte příležitost řídit vozidlo, což se v mnohém vyplatí. Třeba bude jiný řidič pít alkohol a najednou nastane situace, že někdo z vašich blízkých bude potřebovat odvézt do nemocnice. Díky automobilu také nebudete odkázáni jen na MHD, kde třeba na menších městech jsou časy mezi jednotlivými příjezdy autobusů docela velké. Na menších městech se bez auta prakticky neobejdete. Služby, obchody nebo třeba nemocniční zařízení jsou od sebe na delší vzdálenosti. Navíc velké nákupy či jiné předměty, které budete chtít přesouvat, v autobuse nebo jiném prostředku neodvezete.

Chcete se stát řidičem?

Podívejme se ale i na ekonomickou stránku věci. Víte, že třeba, když jedete ve více jak dvou lidech, tak se vám vyplatí zaplatit si palivo do auta, než utratit za jízdenku na vlak? A skoro to samé platí i o autobusech. Opět zde pak platí, že když jedete třeba 100 km, tak se asi nechcete trmácet se zavazadly těmito dopravními prostředky, a tak budete raději pohodlněji vše převážet autem.

V jiných případech je ale třeba i podmínkou pro přijetí do zaměstnání vlastnění řidičského průkazu. Už jsme vás dostatečně navnadili, abyste překročili práh autoškoly? Zde získáte nejen řidičské oprávnění, ale také si zlepšíte své dovednosti, pokud jste třeba dlouho neřídili. Pojďte se s námi tedy vydat do autoškoly a zjistěte, co vám nabízí.

Autoškola - Bohumín a okolí

Jestli potřebujete získat řidičské oprávnění na skupinu B nebo chcete využít služeb kondičních jízd, tak se obraťte na autoškolu. Autoškola nabízí výše zmíněné služby, kdy vás naučí dobře řídit.

Co potřebujete, když jdete do autoškoly?

Až budete žádat o řidičské oprávnění, tak si v autoškole vyzvednete (nebo stáhnete na stránkách) „žádost o řidičské oprávnění". Tu vyplníte a dle specifikace dané skupiny se budete řídit. Například u některých skupin motocyklů můžete mít sice řidičské oprávnění třeba od 15 let, ale potřebujete písemný souhlas zákonných zástupců, pokud nejste ještě plnoletí.

Součástí žádosti o řidičský průkaz je také „potvrzení o zdravotní způsobilosti". To vám vyplní váš doktor, takže musíte absolvovat lékařskou prohlídku. Není to nic náročného, jen se lékař podívá, zda nemáte nějaké zdravotní problémy, které by komplikovaly řízení automobilu a v případě potřeby napíše, že např. musíte řídit s brýlemi. Až toto budete mít za sebou, tak vás čeká požadovaný výcvik.

Nabídka autoškol Bohumín a okolí

V nabídce autoškol je řada skupin, na které se můžete cvičit. My se podíváme na tu nejžádanější. Skoro každý z účastníků má totiž zájem o skupinu B, tedy osobní automobil. A když nebudete dlouho řídit? Osvěžíte si praxi kondičními jízdami.

Řidičský průkaz na skupinu B Bohumín

Tato skupina zahrnuje klasické osobní vozy. Technicky to znamená, že vás opravňuje k řízení motorových vozidel do celkové hmotnosti 3,5 tuny a max. počtu 8 pasažérů (plus řidič). Hmotnost  přívěsu je pak do 750 kg. Dnes tato skupina ještě opravňuje k řízení traktorů a samojízdných pracovních strojů o maximální přípustné hmotnosti do 3,5 tuny. Žadateli o toto oprávnění musí být alespoň 18 let v den ukončení výcviku. Se skupinou B pak můžete kombinovat i jiné skupiny a je také odrazovým můstkem k získání oprávnění na náročnější vozidla.

Kondiční jízdy v autoškole Bohumín a okolí

Toto je velmi praktická služba. Pokud nějakou dobu neřídíte a nejste si za volantem jistí, tak je dobré si osvěžit paměť pod dohledem profesionála. To, co jste se už jednou naučili, se nezapomíná, takže bude stačit si jen osvojit jistotu za volantem. Můžete si tak zaplatit jaký počet hodin, až si budete jistí, že opět máte vozidlo pod kontrolou. Klasické lekce jsou jen jízdy autem, jak je znáte z praktické výuky autoškoly. A ta vypadá jak?

Jak probíhá výcvik v autoškole Bohumín

V různých autoškolách to probíhá různě, ale vždy se dodržují fáze, jak se klient učí.

Teorie v autoškole, znalost techniky, zdravověda

Nejprve se všichni seznámí s teorií, kdy se učí na testy, poznávají dopravní značení, podívají se na technické vybavení auta a také se učí základy zdravovědy.

Praktické jízdy v autoškole Bohumín

To bývá nejzáživnější součást autoškoly. Klient jezdí v termínech, které si s lektorem předem dohodne. Jízdy jsou na hodiny, ale často se stává, že třeba klient volí i dvě hodiny v kuse, aby si jízdu dokonale prožil. Jízdy se určují dle dispozic klienta. V autě autoškoly jsou pak dvě skupiny pedálů. Jedna je pro klienta a druhá pro instruktora, aby mohl v případě potřeby brzdit, pokud se mu klient řítí někam, kam nemá. Během těchto jízd se často dělá, že vás lektor někde vyzvedne nebo si dojedete na konci třeba ke škole, k práci, takže neztrácíte čas.

Až máte výuku za sebou, tak vás čekají zkoušky. Při nich se vyplní test a odpoví se na otázku ohledně techniky. Pak přijde na řadu jízda se zkušebním komisařem. Ten vás naviguje, kam máte jet. Leckdy se ale stává, že komisaři schválně nachytávají řidiče a směrují je třeba do zákazu vjezdu jen aby zjistili, jak si jsou jistí. Proto si na to dejte pozor. Rozhodnutí o vydání či zamítnutí řidičského oprávnění se klient dozví ten samý den. Pokud neuspěje, tak má právo zkoušku opakovat neomezeně.

Už víte, proč mít řidičský průkaz? Dává vám to pocit svobody. Nemusíte mít vlastní automobil, ale nikdy nevíte, kdy budete potřebovat někam vyjet a mít oprávnění řídit. Dnes je řada vozidle, které mají třeba automatické řazení, a proto jízda není nic složitého. Zařiďte si proto kurz a nebojte se. Uvidíte, že vám to půjde snadno, protože autoškola není klasická škola. Zde se učíte jen jedné praxi, kterou hravě a bez problémů zvládnete. Pak už jen vyrazíte na silnice.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17385 (novesluzby.cz#23450)


Přidat komentář