Autoservis, STK - Praha

Na všem se podepíše stopa času a používání, auta nevyjímaje. I když jste si kupříkladu pořídili zcela nové auto, je dobré mít po ruce kontakt na profesionální autoservis. Nikdy nevíte, co Vás na silnici překvapí a koho „potkáte“.

Můžete být vyježděnými řidiči. Můžete bravurně zvládat rozličné dopravní situace, které se dějí „před Vámi“. Ovšem ne vždy vidíte „za sebe“. Konkrétně tím máme na mysli, že nemůžete předvídat, zda do Vás zezadu někdo nenabourá, ať už z neopatrnosti, neohleduplnosti, nevyježděnosti aj. Spoléhat se můžete jen sami na sebe. Jen těžko se můžete spoléhat i na ostatní řidiče, a to na každé.

Drobné karosářské práce po lehčích haváriích

Doprava na silnicích houstne, o tom není pochyb. Stále přibývá řidičů s čerstvým řidičským průkazem. A je celkem pochopitelné, že se nejprve musí vyjezdit. Někteří jsou šikovnější, než jiní. Těm, kteří trošku bojují s řízením, couvání, rozjezdem do kopce aj., se může přihodit nějaký ten ťukanec na autě. Ovšem, nejen nezkušení řidiči bourají. Ne vždy jsme plně soustředěni při řízení. V hlavě se nám honí plno starostí, povinností apod. A při řízení auta stačí opravdu jen chvilka nepozornosti a může dojít na skřípání a mačkání plechů. V tom případě rádi využijeme služeb autoservisu, který nabízí drobné karosářské práce.

Promáčknutý plech na autě a jeho oprava

Možná jste si všimli, že některá auta „zdobí“ naťuknuté dveře, bok, nárazník, či promáčknutá střecha kapoty. V posledním případě mohlo k danému dojít při spadnutí větve na auto aj. V ostatních případech nejspíš došlo k drobné havárii. Není však nutné jezdit s promáčknutým autem. V šikovném autoservisu si s takovou promáčklinou lehce poradí. Kromě vyklepání plechu pak ještě může dojít na lakýrnické práce. Jakmile si pro Vašeho čtyřkolového miláčka přijedete, nebude po malé nehodě ani stopa.

Lakýrnické práce na autech

K poškození laku může na Vašem autě dojít, ani nebudete vědět jak. Opět to nemusíte být Vy sami, kdo zaviní odření drahého laku na autě. Mezi námi jsou také bohužel jedinci, kteří úmyslně ničí cizí majetek. Bohužel může dojít na to, že ráno přijdete k Vašemu autu, abyste odjeli do práce, a po straně dveří, či na kapotě uvidíte výrazný škrábanec. Vypátrat dotyčného, nebo dotyčnou skupinu, je celkem nemyslitelné. Respektive šance na odhalení těch, kteří to provedli, je mizivá. Vy pak máte, v souvislosti s odřeným lakem, minimálně dvě možnosti, nechat to tak být, nebo zajet do Vámi vytipovaného autoservisu.

V autoservisu si Váš vůz prohlédnou a zhodnotí, zda bude nutné celý vůz přelakovat, aby na něm nevznikly nehezké přechody. Kolikráte je však možné „jen“ nechat přelakovat poničenou část.

Navraťte zářivý lesk Vašemu autu

Nemusí však dojít na poškození laku, jako takového, a přesto můžete využít odborných služeb autoservisu. Již výše jsme zmínili, že čas zanechává stopy. Dokonce, i když budete dávat auto do garáže, nezabráníte tomu, aby po čase původní lesk laku, tak trochu zašel. To byste museli mít auto jen „na kochání“ v garáži. Déšť, vítr, ale především slunce se podepíše na stavu a vzhledu laku.

Obrátíte-li se na odborníky v autoservisu s poptávkou obnovy laku karosérie, pak se budete moci těšit, že si odvezete auto zářící novotou. Může se lehce stát, že se Vás pak budou známí ptát, zda jste si nekoupili nové auto. Bude pak záležet čistě na Vás, zda jim prozradíte pointu tajemství.

Poskytnutí náhradního vozidla

Být v dnešní době bez auta je pro celou řadu z nás, jako bychom byli, obrazně řečeno bez ruky. Zvláště, pokud například do práce autem dojíždíte, nebo je auto prostředkem k Vaší obživě. V tom případě Vás svěření poškozeného auta do autoservisu, může být velkým problémem. Některé autoservisy si jsou této skutečnosti vědomi. A tak nabízí svým zákazníkům poskytnutí náhradního vozidla. Zatímco budou mechanici pracovat na Vašem vozu, Vy nebudete muset řešit alternativy, jak se dopravit tam a tam. A jakmile bude Váš vůz hotový, zapůjčené náhradní vozidlo vrátíte a odjedete z autoservisu zase se svým autem.

Příprava a zajištění STK a EM

Řada autoservisů se nespecializuje výlučně jen na opravárenské služby. U některých autoservisů můžete také poptávat přípravu Vašeho vozu na STK a EM. A budete-li mít zájem, pak Vám mohou i následně STK a EM zajistit.

Výhody STK a EM u jednoho autoservisu

Je pro Vás bezpochyby výhodné, když oslovíte autoservis, který provádí nejen přípravu, ale také zajištění STK a EM. U takového autoservisu si totiž můžete být jisti, že bude vůz v naprostém pořádku. Svým způsobem je to totiž vizitka daného autoservisu. Autoservis si „nedovolí“, aby vůz opustil jeho prostory s tím, že by byl v nepořádku a Vy jste drželi v ruce potvrzení, že auto prošlo technickou kontrolou.

Prodej pneu za internetové ceny

Když si kupujeme auto, pak v drtivé většině jsou součástí dodávky auta také pneumatiky, ať už letní, nebo zimní. Výjimkou pak je, že Vám prodejce k autu přidá ještě další pneumatiky, právě pro letní, či zimní přezutí. A tak nezbývá, než tyto pneumatiky časem zakoupit. Pořízení kvalitních pneu však není nijak levnou záležitostí. Ceny na internetu jsou však povětšinou nižší, než ceny v kamenných prodejnách. Jenže koupit pneumatiky na internetu, může být i riskem. Jen těžko si je budete moci prohlédnout. A i když je možné do určité doby jejich navrácení, pak jsou s tímto krokem spojené jisté těžkosti.

Jak by se Vám však líbilo mít kvalitní pneumatiky, a to za internetové ceny? A přitom byste nekupovali tzv. zajíce v pytli? Tuto možnost nabízí některé autoservisy.

Zajištění servisu na závodech rallye i okruhů

Každý závod je o rychlosti, šikovnosti, ale také o kvalitním stroji, jeho seřízení aj. Máte šikovné řidiče, nebo jste Vy sami ostřílenými závodníky, vlastníte rychlá kola? Ale již nemáte odborníky, kteří by Vám mohli zajistit servis na závodech? I v tomto případě se můžete obrátit na profesionály z autoservisu. Díky nim si budete moci být jisti, že po stránce technické bude Váš vůz v naprostém pořádku. A když bude potřeba například vyměnit pneu, nebo seřídit motor, pak stačí jen využít jejich služeb. Vše záleží na domluvě. A tak, až pojedete na Váš další závod, můžete s sebou vzít i profesionální mechaniky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17293 (novesluzby.cz#23289)


Přidat komentář