Autoservis, pneuservis Karviná a okolí

Každý uživatel motorového vozidla ví, že k tomu, aby se na svůj vůz mohl kdykoliv stoprocentně spolehnout, je nutná jeho pravidelná profesionální údržba. Takovou údržbu vám poskytnou kvalitní autoservisy.

Autoservis, pneuservis, odtahová služba - Karviná a okolí

Každé auto potřebuje pravidelnou údržbu, protože jedině tak vám bude sloužit po mnoho dalších let. Vždy však záleží na výběru správného autoservisu, kde si budete jisti, že naúčtované služby byly skutečně provedené, a to kvalitně.

Příprava a provedení STK v Karviné a okolí

Než se vydáte  na STK, je potřeba mít připravený velký technický průkaz, osvědčení o technickém průkazu (tedy malý technický průkaz) a průkaz o měření emisí. Kromě toho byste měli věnovat dostatečnou pozornost tomu, abyste měli ve vozidle úplnou povinnou výbavu, samozřejmostí je platná lékárnička, seřízení světel a kontrola vnějšího osvětlení vozu, brzdy, přední náprava a řízení, podvozek, pneumatiky a zasklení vozidla. Až budete mít všechno v pořádku, můžete se objednat na STK. Je velmi výhodné, pokud najdete autoservis, kde provádí jak přípravu na STK, tak i samotnou technickou kontrolu, protože si tak můžete být jisti, že vám auto připraví do takového stavu, že STK skutečně získáte. Než proběhne samotná technická kontrola, musíte mít změřené emise vašeho vozidla. Poté, co obdržíte protokol s výsledkem emisí, vyznačí vám pracovník provádějící kontrolu do průkazu platnost měření emisí a na zadní SPZ vám nalepí zelenou nálepku.

Co je to diagnostika motorových vozidel?

Automobilová diagnostika znamená cílený postup, který pomůže dokonale odhalit závady na automobilu nebo může vést k nastavení jednotlivých zařízení. Automobilová diagnostika bývá ve dvou podobách. Tou první je komunikace s řídícími jednotkami a tou druhou je měření průběhu napětí jednotlivých konkrétních snímačů. Oba dva druhy diagnostik jsou důležité. Zpravidla se v servisu ve většině případů neobejdete bez komunikace s řídícími jednotkami.

Jak diagnostika motorových vozidel probíhá?

Pokud dáte své vozidlo do autorizovaného servisu, bude vaše auto napojené na diagnostiku světových výrobců automobilů, kteří mají svoje vlastní diagnostické přístroje. Protože tito výrobci přikazují svým autorizovaným servisům tyto přístroje používat. Zpravidla se jedná o přístroje velmi drahé a tudíž i cena za provedenou diagnostiku vašeho vozidla je podstatně vyšší než když svěříte své auto do autoservisu, kde sice nemusí používat takto drahé značkové přístroje, ale přesto fungují stejně jako ty, které používají autorizované servisy. A navíc je jejich cena výrazně přijatelnější a jsou všeobecně dostupné. Mezi výhody našich počítačových systémů patří ty, že v sobě mají obsažen jeden společný hardware, do kterého už si může každý autoservis pořídit svůj program podle vlastních potřeb a možností, dále mají výborné grafické, ale i paměťové vlastnosti počítače, což je velmi cenné při sledování grafů, atd. a další výhodou je velmi jednoduchá aktualizace programů.

Co je OBD?

OBD se rozumí palubní diagnostika, a tímto názvem se označují normy, které vznikly za účelem sjednocení kontroly chodu, spalování motoru a emisní normy, které se používají na celém světě. Tyto normy začaly platit v USA v roce 1996, v Evropě byly platné od roku 2000. Nástroj, který je určený pro diagnostiku OBD, se s pomocí určité normy spojí s řídící jednotkou motoru a tímto umožní otestovat systémy, které ovlivňují spalování a chod motoru. Tento druh diagnostiky je výhodný především tím způsobem, že není potřeba dělit vozidla podle jejich továrních značek, ale je možné ji použít na všechny druhy automobilů, které mají palubní napětí 12 voltů. Tato diagnostika se osvědčila jako dosti efektivní prostředek pro rychlé vyhledání závady v elektronice vozidel, ale komunikace s řídící jednotkou zde není možná. Proto je potřeba pro profesionálně provedenou diagnostiku obou způsobů.

Tónování autoskel Karviná a okolí

Tónování autoskel podstatně zvyšuje celkový požitek při jízdě vozidlem a stejně tak zvyšuje i lepší pocit soukromí. Pro tónování autoskel se používají autofólie s atestem, které vás při jízdě ochrání před škodlivým UV zářením. Žádat můžete tónovací, bezpečnostní a termoizolační fólie pro lepení oken auta. Nechejte si poradit v autoservise, která fólie je vhodná pro váš typ automobiluTónování autoskel vám provedou pracovníci ve svém autoservise a montáž nebude trvat dlouho. Přesný typ fólie a procento zatmavení je vhodné vybrat až přímo na místě před samotnou instalací. Typ fólie si vyberete ze vzorkovníku, který vám v autoservise předloží k nahlédnutí.

Jaké jsou výhody tónování autoskel?

Tím, že necháte okna svého automobilu natónovat, dojde k výraznému snížení teploty uvnitř auta a zamezí se průniku mnohdy silně oslňujících slunečních paprsků. Po tónování autoskel se zlepší ochrana interiéru vozu před škodlivým působením UV zářením, kdy autofólie zadrží minimálně 98%. Použitím tónováním autoskel zvýšíte také ochranu před neoprávněným vniknutím do vašeho auta a stejně tak i ochranu soukromí, neboť bude podstatně snížená viditelnosti dovnitř auta zvenku. Celkový vzhled vašeho auta bude atraktivnější, a kdyby náhodou došlo k rozbití skleněné výplně dveří vašeho auta, střepy budou díky fólii držet pohromadě a zabrání tak poranění. Tónováním snížíte teplotu uvnitř vozidla, protože tato fólie odráží a pohlcuje solární termální energii a to v rozmezí 30% až dokonce 80%. Snížení teploty je opravdu hodně výrazné, což oceníte hlavně tehdy, jestliže vaše auto není vybaveno klimatizací. Mnoho zákazníků si nechávají skla vozidla natónovat např. v létě před odjezdem na zahraniční dovolenou. Snížením teploty snížíte i spotřebu paliva, protože snížená teplota redukuje zatížení klimatizace automobilu. Instalací fólie můžete snížit teplotu v interiéru vašeho vozidla až o celých 6 stupňů Celsia, a to jistě stojí za zvážení. Tónování autoskel s sebou nese opravdu jen samé výhody, proto pokud je ještě nemáte, jistě stojí alespoň za zvážení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17222 (novesluzby.cz#23104)


Přidat komentář