Autoservis - České Budějovice

Máte auto? A staráte se o něj? Jezdíte s ním na pravidelné servisní prohlídky? S autem je to podobné jako s člověkem – prevence je mnohem lepší než léčba, tedy v případě auta samozřejmě lepší než oprava.

Pokud máte starší auto, pak si možná leccos dokážete opravit sami. Majitelé starých embéček, stovek, stopětek, stodvacítek, wartburgů, trabantů či lad jsou často plně soběstační, protože tyto automobily jsou ještě natolik jednoduché, že jejich opravu zvládne i zkušenější laik.

Autoservis - České Budějovice

Pokud dříve platilo, že porouchané auto si každý třetí muž dokázal opravit sám, tak dnes to dokáže tak možná jeden z tisíce. Čím novější máte auto, tím je obvykle složitější. V motorech dnešních moderních automobilů se opravdu vyznají pouze zkušení automechanici a co teprve, pokud se závada objeví na elektronickém systému auta. Když si dříve muži svá auta opravovali sami, byli považováni za šikovné kutily. Pokud se však nějaký muž pokusí opravit moderní automobil, obvykle to nedopadne dobře a nakonec nadělá více škody než užitku.

Jste-li majitelem moderního auta, raději svůj vůz vždy svěřte do péče autoservisu, tedy pokud snad sám nejste vyučený automechanik. V autoservisu pracují pouze odborníci na slovo vzatí, kteří jsou samozřejmě vyučení v oboru a díky neustálé praxi a získávání nových zkušeností a dovedností si dokáží poradit snad se vším a opravit vše, co jen opravit lze. Oprava provedená odborníkem zpravidla něco vydrží a navíc získáte určitou záruku na opravu.

Pneuservis a prodej pneumatik České Budějovice

Ať už jste píchli a hledáte rychlou pomoc, nebo potřebujete přezout zimní či letní pneumatiky, i v tomto případě se můžete obrátit na specialistu, který nabízí nejen pneuservis, ale také prodej pneumatik. Ke své práci užívá nejmodernější stroje, ověřené klíče, tlakoměry, které obsluhují zkušení profesionálové. Proto vám může slíbit precizní služby, na které se můžete kdykoliv spolehnout. Stačí se jen objednat.

Měření geometrie kol České Budějovice

Při měření geometrie kol České Budějovice se pomocí moderních technologií zjišťuje, zda je geometrie kol v pořádku, resp. zda se kola nesbíhají. Může se měřit geometrie přední nápravy ale i zadní nápravy. Pokud dochází ke sbíhavosti kol, je nutné kola seřídit. Obvykle se měří geometrie kol při státní technické kontrole (STK). Je však doporučováno, aby se geometrie kol měřila každý rok. Je to totiž velmi výhodné hned z několika hledisek. Pokud nejsou kola správně seřízená, může to mít za následek zvýšenou spotřebu paliva a to až o neskutečných 20 procent. Dále může sbíhavost kol způsobovat rychlejší opotřebení pneumatik. Je to téměř k neuvěření, ale špatně nastavená geometrie kol dokáže snížit životnost pneumatik až o polovinu. Správně seřízená geometrie kol také zvyšuje komfort z jízdy, stabilitu vozidla a celkovou bezpečnost. Správně nastavená kola navíc snižují opotřebovávání podvozku, čímž je podporována dobrá kondice celého vozidla a díky tomu se výrazně prodlužuje jeho životnost. A to už za seřízení kol jednou ročně určitě stojí, nemyslíte?

Kdy by se měla měřit geometrie kol?

Kromě každoroční servisní preventivní prohlídky byste si měli nechat seřídit kola také v případě, kdy sami cítíte, že něco není v pořádku, například tehdy, když cítíte, že vozidlo táhne do strany. Pokud vaše auto táhne do strany, nejzřetelnější to bývá při brzdění, při zrychlování nebo při jízdě po zcela rovné cestě bez zatáček. Další případ, kdy byste měli neodkladně navštívit autoservis a nechat si změřit geometrii kol, je například náraz podvozku na překážku, například když narazíte podvozkem na obrubník nebo ve velké rychlosti do větší díry ve vozovce. A protože naše cesty jsou v takové kvalitě, že do děr i ve větší rychlosti bohužel najíždíme dost často, měli bychom alespoň jednou za rok na seřízení geometrie kol důsledně dbát. Dále je nutné kola seřizovat po každé opravě podvozku, ale to už by mělo být samozřejmostí v každém autoservisu. Pokud si však chcete být jisti, můžete o to výslovně požádat.

Laserová geometrie České Budějovice

Naše silnice jsou většinou samá díra či výmol a ani ten nejzručnější řidič nemá šanci vyhnout se všem „nástrahám“. Neutěšený stav silnic má za následek opotřebení tlumičů, ale hlavně má negativní vliv na sbíhavost kol, která má za příčinu zbytečné opotřebení pneumatik.

Proto byste si minimálně jednou ročně měli nechat proměřit a seřídit geometrii. V autoservise mají k dispozici laserovou geometrii, na které seřídí sbíhavost kol na potřebné parametry a tím prodlouží životnost Vašich pneumatik. Odborně seřízená geometrie zajistí až o 20% delší životnost pneumatik.

Výměna oleje České Budějovice

Výměna motorového oleje je asi nejčastější důvod, pro který většina motoristů navštěvuje autoservis. Je poměrně levným úkonem, zároveň velmi důležitým, proto ho v žádném případě nezanedbávejte. Aby mohl váš motor správně fungovat, musíte používat kvalitní motorový olej. Díky němu bude vaše auto šlapat jako hodinky. Kvalitní motorový olej chrání motor před opotřebením, korozí a udržuje jej v čistotě.

Jak často měnit olej?

Olej se u většiny automobilů musí měnit po ujetí 10 až 15 tisíc km nebo po uplynutí 1 roku od poslední výměny. Zapomínat byste neměli ani kontrolovat hladinu motorového oleje a to alespoň jednou měsíčně. Olej ztrácí své základní mazací schopnosti i tehdy, když s vozem jezdíte velmi málo nebo vůbec - vodnatí a snižuje se viskozita.

Servis klimatizace České Budějovice

Klimatizace je dnes již v mnoha případech součástí základního vybavení vozidel. Stává se tak nepostradatelným pomocníkem, který v automobilu vytváří příjemné prostředí nejen v létě, ale v podstatě v průběhu celého roku. Ačkoliv se klimatizace jeví jako uzavřený bezúdržbový systém, dochází zde k pozvolnému úniku chladícího média. Běžná a pravidelná údržba zvyšuje pohodu a příjemné prostředí automobilu a spočívá především v kontrole předepsaného množství chladícího prostředku.

Diagnostika České Budějovice

Diagnostika aut je velice důležitá, jelikož dokáže mnohé odhalit. Zahrnuje zjištění závad, jejich opravy a vymazání. Závady, které pomocí diagnostiky odhalí, dokáže opravit a zákazník získá jistotu kvalitně odvedené práce. Vaše vozidlo bude vždy opraveno zkušeným a vyškoleným pracovníkem, který má praxi s opravami moderních vozidel a s nejnovější technikou.

Oprava a servis brzd a převodovek České Budějovice

Brzdy jsou jedny z nejdůležitějších a podstatných částí, bez které by se žádný vůz neobešel. Když brzdy selžou, většinou mívá tato situace tragický konec, neboť bez funkčních brzd se vůz stává při vyšší rychlosti takřka neovladatelným. Proto je potřeba jim věnovat speciální péči a opravy provádět v autorizovaných servisech. Nepodceňujte kontrolu brzd a pravidelně kontrolujte jejich technický stav. Brzdy u automobilů, ale i u jiných pohybujících se předmětů, slouží ke zpomalení rychlosti nebo k udržení předmětu v klidu. V servisu provádí kompletní servis brzdových systémů, rádi Vám poradí, navrhnou řešení, či kompletně vymění starý brzdový systém za nový.

Výměna brzdových kotoučů je nutná především tehdy, když je opotřebení větší než povoluje výrobce vozidla. Dále se brzdy mění při objevení prasklin nebo trhlin, případně při vylomení části brzdového kotouče.

Dochází na Vašem vozidle k prokluzování převodovky, úniku oleje z převodovky či je dlouhý interval zařazení rychlosti při studeném startu? Potřebujete opravit převodovku nebo se jen poradit? V oboru autoservisu mají zkušenosti a nabízí i kompletní servis k automatickým i manuálním převodovkám. Na základě toho, je schopen poskytnout i konzultaci a poradenskou činnost v oblasti oprav převodovek.

Opravy podvozků a motorů České Budějovice

Největší vliv na bezpečnost každého automobilu má podvozek, především jeho mechanický stav. Zanedbání pravidelných kontrol a údržby má za následek zhoršení bezpečnosti a zvýšení nákladů na další opravy. Autoservis nabízí vše od servisní prohlídky po generální opravy motorů: výměny oleje a rozvodů, výměna a seřízení řemenů, seřízení motorů, opravy úniku oleje a vody z motoru, diagnostika motorů, výměny turbodmychadel, výměna těsnění hlavy, regenerace filtrů pevných částic a další. Kromě toho také provádí opravy a seřízení podvozků. Opravuje ramena, čepy, stabilizátory, gumové uložení náprav, pružiny.

Výměny tlumičů a výfuků České Budějovice

Tlumiče hrají zásadní roli v aspektech jízdního pohodlí, ovládání pohybu karoserie a zejména manévrů v krizové situaci. Jsou rozhodujícím prvkem pro ovládání vozu a minimalizují nežádoucí rozdíly v přítlaku pneumatik a při všech frekvencích maximalizují kontakt pneumatiky s vozovkou. Tlumiče ovlivňují jízdní vlastnosti vozu za všech okolností, ať se už jedná o boční vítr, sklon vozovky, pohyby volantu, zbrždění, vertikální pohyby, atd. V případě špatných tlumičů může být Vaše auto silně nestabilní, jako by na silnici poskakovalo. Proto je výměna tlumičů velmi důležitá. Pravidelná kontrola stavu tlumičů je nutná po 20.000 km a jejich výměna se doporučuje mezi 60 – 75.000 km.

Výfukové potrubí je velmi důležitá součást podvozku vozidla. Jeho velmi důležitou povinností, je odvádět výfukové plyny, zamezovat únikům toxických plynů a snižovat hlučnost vozidla. Jakákoliv netěsnost systému, mechanické poškození, vadný tlumič výfuku, koroze nebo mechanické poškození způsobuje únik škodlivých toxických plynů do ovzduší. Servis Vám provede kontrolu výfukového systému i výměnu vadných dílů. Kvalitní a bezporuchový výfukový systém Vám zajistí i bezproblémový provoz vozidla a navíc budete přispívat k čistotě životního prostředí.

Seřízení světlometů České Budějovice

Často na vás protijedoucí blikají, nebo nedostatečně vidíte? Ve většině případů jsou špatně nastavené světlomety. Jednou za čas je potřeba světlomety seřídit a to nejen kvůli vyhlášce, ale hlavně i kvůli ohleduplnosti k ostatním řidičům. Správně seřízené světlomety dostatečně osvětlují vozovku, neoslňují protijedoucí automobily a zvyšují tak bezpečnost provozu. V servisním středisku vám provedou seřízení světlometů, které zahrnuje kontrolu a seřízení správnosti funkce a intenzity světlometů.

Prodej náhradních dílů České Budějovice

Jednou z dalších náplní práce je zajistit pro Vás dostupnost kvalitních a spolehlivých náhradních dílů. Má veškerou výbavu pro zajišťování kvalitního servisu, která zahrnuje mimo jiné i obchod s náhradními díly pro vaše vozidlo, kde si může zákazník také vybrat autodoplňky a vybavení pro svůj vůz.

Chip tuning České Budějovice

Chiptuning je optimalizace software v řídicí jednotce motoru, kterou pro svůj chod používají všechny moderní motory. Úpravou tohoto programu uloženého v této jednotce lze bezpečně docílit navýšení výkonu až o 35 % a točivého momentu až o 40 %. S tímto navýšením dochází ve většině případů zároveň ke snížení spotřeby. Mezi hlavní výhody chip tuningu patří pružnější chod motoru, sníží se prodleva mezi sešlápnutím plynového pedálu a začátkem akcelerace, nástup točivého momentu se projeví již v nižších otáčkách. Díky tomu se zvýší komfort jízdy s menší nutností řazení, ale i zvýší bezpečnost např. při předjíždění a v krizových situacích, kdy je potřeba maximálního výkonu motoru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17368 (novesluzby.cz#23425)


Přidat komentář