Auto Nissan Ostrava - Nové vozy do města Ostrava

Rozhodli jste se pro nové auto Nissan v Ostravě? Ztrácíte se v nepřeberné nabídce záplavy nových modelů aut Nissan? Chcete automobil Nisan především na ježdění po městě? Poradíme Vám, která auta Nissan se nejlépe hodí právě do města, třeba v Ostravě.

Vozidlo Nissan na Ostravsku

Výběr auta Nissan rozhodně není snadnou věcí. Jde o dosti vysokou investici, takže se určitě vyplatí nastudovat potřebné informace, porovnávat různé zdroje, ptát se a vše si důkladně promyslet. Jenže co když při hledání vhodného automobilu Nissan narážíte na výrazy, kterým nerozumíte? To pak výběr auta Nisan ještě více komplikuje.

Do češtiny proniká stále více výrazů z cizích jazyků, převážně z angličtiny, tomu se zabránit nedá. Ve většině případů máme pro daný výraz český ekvivalent, takže si můžeme vybrat, zda budeme používat český výraz, anebo dáme přednost módnímu cizímu slovu. Jsou však výrazy, pro které český název nemáme, takže chtě nechtě musíme použít cizí název. Nejčastěji jde o technické názvy a výrazy Nisan, které se hojně používají rovněž v automobilovém průmyslu. Když je v televizi nebo časopise řeč třeba o takovém hatchbacku nebo liftbacku Nissan, víte oč běží?

Typy karoserie osobních vozů Nissan Ostrava

Při výběru auta Nisan se budete běžně setkávat s anglickými označeními typu karoserie. Aby jste se nemuseli ptát, co daný výraz znamená, a aby jste se v jednotlivých typech vozů lépe orientovali, přinášíme vám** stručný výčet typů karoserií osobních automobilů Nisan vhodných pro městský provoz.** Pokud si chcete nové vozy prohlédnout osobně, navštivte ostravský autosalon firmy Nissan Doležal, více informací najdete na** webu www.nissandolezal.cz.**

**nisssan ostrava
**

Modely automobilu Nissan Ostrava

Pokud hledáte auto Nissan, se kterým plánujete jezdit nejčastěji po městských ulicích, máte hned několik možností. Obecně se do města nejlépe hodí hatchbacky Nissan, případně některý z menších modelů sedanu Nissan, liftbacku či tudoru Nissan aj.

Hatchbacky Nissan v Ostravě

Představte si typický městský provoz – často stojíte na křižovatkách, často musíte přeřazovat, mnohde jen popojíždíte a situace, které umožňují souvislou jízdu, jsou spíše výjimkou. Při takovém typu často přerušované jízdy s častým řazením se spotřebovává mnohem více paliva než při souvislé jízdě například po dálnici. Proto se pro městský provoz nejlépe hodí vozy Nissan s nízkou spotřebou. Mezi vozy Nissan s nejnižší spotřebou patří automobily typu hatchback.

Vzhled Hatchbacky Nissan Ostrava

Dnešní hatchback Nissan je malé a krátké auto oblých, dalo by se říci líbivých tvarů – z minulých desetiletí si však můžeme pamatovat i ostře řezané hatchbacky, jejichž typickým zástupcem je třeba favorit. Hatchbacky mají dvě řady sedadel a většinou čtyři ale mnohdy jen dvoje dveře, resp. pět dveří nebo tři dveře, to pokud počítáte i zadní výklopné dveře, kterými se dostáváte do zavazadlového prostoru auta. Záď hatchbacku je charakteristická ostrým svažováním a také tím, že při vyklopení zadních dveří se zvedá nejen plechový kryt kufru, ale i zadní okno.

nisssan ostrava

Hatchbacky Nissan Ostrava ideální do města

Vozy typu hatchback Nissan jsou malé a lehké, zároveň nejčastěji představují zástupce nižší třídy a proto mají většinou malý objem válců spojený s nižším výkonem motoru. To však pro městský provoz není žádnou překážkou, naopak se jedná spíše o výhodu – malý objem válců totiž znamená nízkou spotřebu paliva. A protože jízda ve městě spotřebu paliva Nissan zvyšuje, je výhodné používat pro městský provoz právě takový vůz, který má nízkou spotřebu. A že malý objem válců u Nissanu snižuje výkon motoru a zrychlení vozu? To přece vůbec nevadí – ve městě závratné zrychlení ani vysokou rychlost přece nepotřebujete. Nízký objem válců přináší i další výhody – auto s takovým motorem má nižší pořizovací cenu a zároveň za něj platíte nižší povinné ručení, jehož výše je odvislá právě od objemu motorových válců.

Parkování Hatchbacky Nissanu Ostrava

Hatchbacky Nissan jsou nejoblíbenější u žen. Samozřejmě to neznamená, že jde o typicky ženské auto, ale přesto ženy mají taková auta tak nějak nejraději. Oblé tvary a kompaktní rozměry – to je zřejmě to, co ženy na hatchbacích nejvíce přitahuje. Zároveň se s nimi díky malým rozměrům parkuje snadněji než s většími typy automobilů, což mnohé ženy rády uvítají.

A i když patří hatchbacky Nissan mezi nejmenší vozy, přesto není žádným problémem převážet v nich objemné nákupy nebo vyzvedávat děti ze školky či ze školy. Jedinou nevýhodou hatchbacku by mohl být problém při převážení objemnějšího kočárku, který by se do malého auta nejspíše nevlezl.

Ekonomický Hatchback Nissan na Ostravsku

Hatchbacky Nissan jsou pro svou nízkou pořizovací cenu, nízkou spotřebu paliva a nízké pojistné oblíbené také jako druhé auto do rodiny, anebo auto na každodenní dojíždění do práce. Jednoduše řečeno, pokud myslíte ekonomicky, je pro vás hatchback Nissan tou pravou volbou.

nisssan ostrava

Další vozy Nissan v Ostravě

Ostatní vozy Nissan svými rozměry a svou hmotností hatchbacky většinou převyšují. S tím jsou většinou spojené vyšší pořizovací cena, větší objem válců a logicky i vyšší spotřeba paliva, nemluvě o vyšším povinném ručení.

Výše jsme uvedli, že mezi nejúspornější vozy Nissan patří hatchbacky, což stále platí, avšak úsporné a malé vozy vhodné pro městský provoz lze občas najít i mezi jinými typy automobilů.

Sedan Nissan Ostrava

Na rozdíl od hatchbacku Nissan má sedan stupňovitou záď, kde spodek okna přechází v téměř vodorovný plech kufru a při otevírání kufru se u sedanu zdvihá jen karoserie, zatímco zadní okno zůstává na místě.

Liftback Nissan Ostrava

Liftback Nissan je na pohled dosti podobný sedanu, avšak jeho záď se mírně svažuje a zadní okno je jakoby v jedné rovině s kufrem – při otevírání kufru se pak většinou zdvihá i zadní okno.

Tudor Nissan Ostrava

Tudor Nissan je sedan, který má pouze dvoje boční dveře. Zbytek vozu je řešen stejně jako sedan. Toto řešení je méně praktické kvůli snížené dostupnosti zadních sedadel.

Kombi Nissan Ostrava

Pod pojmem kombi Nissan Ostrava si většinou představíme mohutná a hodně dlouhá auta. Najdou se však i kratší kombíky celkově menších rozměrů vhodné i pro městský provoz. Jejich výhodou je, že v sobě spojují přednosti malého a velkého auta – mají nízkou spotřebu, platí se za ně nízké pojistné a pokud je třeba, nabídnou relativně velký zavazadlový prostor.

nisssan ostrava

Vhodné palivo pro městský provoz - automobil Nissan Ostrava

Mezi řidiči se často vedou spory o to, zda je výhodnější benzínový nebo naftový motor (diesel) Nissan. Benzínový motor Nissan má vyšší spotřebu paliva a benzín je zároveň dražší, což hovoří pro naftový motor. Jenže automobily Nissan s dieselem mají vyšší pořizovací cenu, vyšší náklady na servis a případné opravy a kvůli stejnému výkonu potřebují větší objem válců, což má za následek vyšší povinné ručení. Proto platí, že naftový motor Nissanu vyjde výhodněji tehdy, když se s autem Nissan najezdí alespoň desítky tisíc kilometrů ročně, takže úspory na palivu předčí vyšší pořizovací cenu vozu Nissanu a další výše uvedené náklady spojené s dieselem. Pokud jezdíte Nissanem převáženě po městě, příliš mnoho kilometrů většinou nenajezdíte, takže do města se obecně více hodí benzínový motor Nissan.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17935 (novesluzby.cz#24397)


Přidat komentář