Asistenční a odtahová služba - Ostrava a okolí

Jako řidič se můžete často dostat do situací, kdy budete potřebovat pomoc, pokud vaše auto nebude plně funkční. Co udělat, když se vám stane nehoda? S tím vším vám nyní poradíme.

Pokud jste účastníkem dopravní nehody, je to jistě jedna z nejnepříjemnějších situací, která se vám může stát. Jak ale v takových situacích máte jednat? Jestli se stane taková událost, musíte především zachovat chladnou hlavu je ale dobré si řádně prostudovat pravidla, která jsou vaší povinností a také je to dobré pro to, že pak budete jistější, jak jednat. Pokud se třeba stane, že budete mít nehodu a vaše auto zůstane na silnici, musíte místo označit výstražným trojúhelníkem. Jestli to neuděláte a někdo do vozidla nabourá, je to vaše vina, protože jste místo řádně neoznačili. Jak je to ale s praktickou částí? Kdo vám auto odveze? A jak to bude v případech, když budete potřebovat auto a to vaše nebudete k dispozici? Máme řešení, které nabízí řada firem.

Asistenční a odtahová služba - Ostrava

Kdo vám pomůže, když budete mít autonehodu? Firma Pomoc při nehodě vám ráda pomůže. Pomoc při nehodě nabízí asistenční služby, které se týkají pomoci při nehodách, jako je například odtah vozidla. Pomohou vám při řešení dopravních nehod a havárií a také pojistných událostí, zajistí vám náhradní vozidlo nebo můžete využít i služeb autoservisu pro všechny značky. Též se nabízí i služby klasické autopůjčovny. K dispozici vám je kompletní a fundovaný servis kolem nehod, takže nejen, že budete mít zajištěné záležitosti kolem vozidel, ale ještě se nic neopomene ani při vyřízení pojistných a úředních záležitostí. Půjčovaná vozidla jsou kvalitní a spolehlivá, takže se vás nehoda dotkne co nejméně. Ochotné a vstřícné jednání a pomoc ulehčí ne příliš příjemnou situaci kolem nehody.

Co dělat při autonehodě?

Ze začátku si jen připomeneme co dělat, abyste řádně postupovali při nehodě. Předně musíte myslete na své bezpečí. To znamená, že z havarovaného vozu, hlavně pokud unikají kapaliny, musíte co nejrychleji zmizet. Místo se má označit výstražným trojúhelníkem. Předně se ale ujistěte, zda někdo není zraněn a poskytněte mu první pomoc. Na místo zavolejte asistenční službu, která vám celou situaci ulehčí. Policie se volá jen v některých případech. Je to v situaci, kdy je někdo zraněn nebo usmrcen. Také v případě, kdy je škoda vozidel vyšší než 100 000 korun.

Asistenční služby - odtahová služba Ostrava

Pokud se stanete účastníkem dopravní nehody, musíte vyřešit, kdo vám vozidlo odtáhne. V těchto případech pokaždé fungují asistenční služby, protože mají příslušná vozidla, kterými mohou zajistit odtah vozu. Firmy zajišťují odtah nebo i vyproštění havarovaného vozidla. Automobil odvezou do autoservisu nebo třeba na odstavná parkoviště. Záleží na vaší dohodě s danou firmou. Pokud zmiňujeme odtahy, tak ty mohou fungovat i v jiných případech. Například, když budete potřebovat odtažení vozidla, které přestane najednou fungovat uprostřed silnice. Odtahové služby jsou kdykoli k dispozici a mohou vám poskytnou kompletní řešení dopravních nehod. Výhodou takovéto cesty řešení, která nevyužívá policii je především šance zachránění bodů, pokud se řízení neúčastní policie. Také máte tu výhodu, že veškeré dokumentace se řeší přes odtahovou firmu a tím pádem nejste vystaveni frontám na policejních stanicích. Rychlost se nabízí i v té situaci, že nemusíte třeba i hodiny čekat na policii, která dříve vyjížděla k různým případům a trvalo, než se dostala k vám.

Asistenční služby – půjčení náhradního vozu Ostrava a okolí

Pokud se stane nehoda, tak zapůjčení náhradního vozidla je hrazeno z povinného ručení viníka dopravní nehody. Jestli tedy nemáte vinu na nehodě, máte nárok na náhradní vozidlo a nic vás to nebude stát. Zapůjčení se může odehrát hned, jakmile se dostanete do kontaktu s asistenční službou. Jen si vyberete vozidlo, které je k dispozici a sepíšete případné smlouvy. Vyřízení nutných záležitostí trvá zhruba hodinu a vy pak můžete odjet půjčeným vozidlem. Náhradní vozidlo pak máte k dispozici do té doby, než se vám opraví to vaše nebo záleží, jak se domluvíte s danou asistenční službou.

Asistenční služby – vyřízení dopravní nehody Ostrava

Kolem vyřízení dopravních nehod je spousta formalit, které člověk nezná, protože se v nich jako laik nepohybuje. Výhodou tedy je, když máte při ruce profesionála, který vám se vším pomůže. To se děje už od počátku nehody. Jakmile přijede asistenční služba, začne řešit situaci na místě a obou stranám (viníkovi a postiženému) nebo jen jednomu účastníkovi nehody řekne, jak se musí postupovat. Obě strany si předají údaje, kdy je samozřejmě nutné vědět, jakou pojistku má viník. Pokud tomu tak není, musí vše platit ze svého. A vezměte, že to může vyjít draho, tudíž pojištění mějte.

Příslušné dokumentace pak firma může zařídit sama, to znamená, že bude kontaktovat i úřady a vyřídí i pojistné události. Zkušení odborníci vám řeknou na co máte nárok, což je výhoda v tom, že nemusíte studovat různé předpisy a nařízení.

Asistenční služby – autoservis Ostrava

Pokud vám asistenční služba nabízí autoservis, má to hned několik výhod. Jednak je vám zajištěn odvoz a zařízení oprav hned na místě a vy nemusíte nic hledat. Také je to deviza v tom, když si budete půjčovat vozidlo. Firma bude vědět, jak dlouho vše bude trvat a vy pak můžete s jedním vozem přijet a druhým odjet, když bude vaše auto opravené. Vše probíhá více hladce, protože jste s jednou firmou v kontaktu.

Asistenční služby – půjčovna aut Ostrava a okolí

Jsou případy, kdy potřebujete půjčit vozidlo, aniž byste měli to své havarované. Třeba zrovna nemáte své vozidlo nebo potřebujete lepší třeba pro určitou prezentaci. I v takových případech se nabízí půjčení vozidla, které se vám vyplatí.

Asistenční služby vám nabízejí kompletní servis, který se týká nejen dopravních nehod. Můžete si být jisti profesionálním jednáním, kdy vám daná firma zajistí odtah, opravu a také třeba zapůjčení náhradního vozidla. Velmi podstatné je i vyřízení administrativních věcí, které by jinak zabraly dost času. Pro vás jako pro účastníka nehody to je ulehčení už tak příliš tíživé situace. Mějte tedy na paměti v základu pár věcí. Jakmile budete účastníkem nehody, tak: zajistěte bezpečí své a svého okolí, postarejte se o sdělení předání kontaktů účastníků nehody a zajistěte odtah vozidel. Zavolejte odborníky, kteří vám se vším poradí, to je více jak polovina úspěchu řešení dopravní nehody.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17482 (novesluzby.cz#23585)


Přidat komentář