Architektonické práce - Olomouc - Nové Sady

Už dlouho uvažujete nad vytvořením nového domova pro celou vaši rodinu? Přemýšlíte nad rodinným domem a zajímáte se o nové technologie bydlení? S vaším rozhodováním vám může také pomoci dobrý architekt.

Kvalita stavby vždy stojí na kvalitním projektu. Investovat do práce dobrého architekta se tak vždy vyplatí. Nemáte-li důvěru v nové technologie bydlení, dejte přednost klasickým domům. Když se naopak zajímáte o vše nové, můžete se rozhodnout pro stavbu pasivního domu, nízkoenergetického domu nebo dřevostavbu. Jedním z výborných architektů, který vám může nabídnout pomocnou ruku nejen při řešení vašeho nového bydlení, je pan Ing. arch. Petr Vrána. Zkušený architekt vám vždy pomůže najít nejlepší cestu k realizaci vašeho snu. Při výběru architekta se vždy rozhodujte rozvážně a nesnažte se nic uspěchat.

Architektonické práce – Nové Sady

Už dlouhou dobu hledáte** architekta**, který by byl schopný respektovat vaše přání? Jestliže chcete zkušenosti, kvalitu a neotřelý přístup, můžete se obrátit na pana Ing. arch. Petra Vránu. Vybrat si můžete z následujících služeb:

  • Projektování pozemních staveb se zaměřením na rodinné, bytové domy, pasivní, nízkoenergetické domy
  • Půdní vestavby
  • Rekonstrukce občanské výstavby
  • Realizace konstrukčních systémů a dřevostaveb
  • Řešení celých lokalit pro výstavbu
  • Služby architekta

Vždy si můžete být jistí kvalitou poskytovaných služeb a vstřícností. V případě, že vás zaujala nabídka služeb pana Ing. arch. Petra Vrány, kontaktujte jej: Ing. arch. Petr Vrána, e-mail: archvrana@seznam.cz, telefonní číslo: 608 775 921. Spolehlivost, ochota a spokojenost zákazníka, tyto a mnohé další pozitiva vám může pan Ing. arch. Petr Vrána nabídnout.

Ing. arch. Petr Vrána

** Adresa: Vídeňská 11, Nové Sady
**

Tel: 608775921
** E-mail: archvrana@seznam.cz**

Projektování pasivních domů Olomouc - Nové Sady

Co vše se skrývá pod pojmem** pasivní domy? Představte si dům, který se vytápí za pomoci **slunečního záření, lidského tepla a tepla, které vydávají spotřebiče. Takovýto dům nabízí svým majitelům minimální náklady na vytápění a poskytuje vhodný prostor pro zdravý život. Pasivní dům je také šetrný k životnímu prostředí.

Co je důležité vědět o pasivních domech

V České republice neustálé stoupá zájem o pasivní domy, které se mohou chápat jako podskupina domů nízkoenergetických. Také v zahraničí lidé oceňují možnosti tohoto způsobu bydlení, např. v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku jsou pasivní domy velmi oblíbené. Pasivní domy jsou domy s velmi nízkou spotřebou energie. Ve srovnání s ostatními domy je spotřeba těchto domů o 85 – 90% menší.

Na jakých principech fungují pasivní domy

Hlavní požadavek na pasivní dům je velmi kvalitní izolace. Izolace pasivního domu musí být tak kvalitní, že nepropustí žádné teplo ven a tepelné zisky se mohou efektivně využít. Pasivní dům potřebuje také velmi kvalitní okna, která propouští sluneční záření dovnitř a zároveň nedochází k úniku tepla okny ven. Okna pasivního domu musí být dobře navržena, aby splňovala všechny požadavky. Přemýšlíte nad tím, jak se do pasivního domu dostane čerstvý vzduch? Toto má na starosti rekuperační zařízení. Mezi základní funkce rekuperačního zařízení patří odvětrávání starého vzduchu a přinášení vzduchu čistého. V pasivním domě nevzniká průvan a nejdou zde tepelné ztráty, které způsobuje větrání. Tepelné zisky přichází ze slunečního záření, z tepla vyzařovaného osobami a z tepla spotřebičů.

Jaké jsou výhody pasivního domu

Mezi výhody pasivních domů se řadí velmi vysoký komfort bydlení, nízké náklady na vytápění, šetrnost k životnímu prostředí, stále čerstvý vzduch bez průvanu. Pasivní dům je velmi vhodné místo k žití zdravého života. V pasivním domě nejsou tepelné rozdíly v jednotlivých místnostech a jsou zde příjemné teploty v létě i zimě.

Tepelná pohoda v pasivním domě

Tepelná pohoda je označení pro stav, který pociťujeme při pobytu v určité místnosti. Tepelná pohoda znamená, že člověk necítí ani pocit příliš velkého tepla ani pocit zimy. Člověk se v domě s tepelnou pohodou cítí velmi dobře jak fyzicky, tak psychicky. Právě tepelnou pohodu nám mohou pasivní domy nabídnout. V pasivním domě je teplota povrchu stěn teplejší, než je tomu v domech běžných a to je také faktor, který přispívá k tepelné pohodě. Mimo příjemnou teplotu je také v pasivním domě dostatečně vlhký a čerstvý vzduch. To vše velmi přispívá k zdravému bydlení. V pasivním domě také nejsou tepelné rozdíly v jednotlivých místnostech, jako je tomu u běžných domů. Rekuperační zařízení pracuje v pasivních domech tak, že je vzduch na jednom místě nasáván a na jiném vyfukován. Vzduch prochází celým domem a tak je i teplota v celém domě stejná.

Zdravý život a pasivní dům

Zdravý život v domě ovlivňuje vzduch (jeho teplota a vlhkost) pachy v místnosti atd. Když pobýváme v místnosti, kde je vzduch vydýchaný a teplota je příliš vysoká, začneme brzo pociťovat únavu. Naopak příliš nízká teplota v místnosti na náš organismus také nepůsobí dobře. Nepříznivé vnitřní prostředí nám může způsobovat bolesti hlavy, únavu, zhoršený spánek, vysušení sliznic nebo nemoci dýchacího ústrojí. V pasivním domě je vnitřní prostředí ovlivněno větracím zařízením s rekuperací. A tak je kvalita vnitřního prostředí velmi vysoká. Kvalita vnitřního prostředí se projevuje na naší celkové psychické i fyzické pohodě a má vliv na naší vykonat a zdraví. Především pro alergiky se život v pasivním domě může stát velmi prospěšný. Rekuperační zařízení filtruje vzduch od pylů, prachu a pachů.

Projektování dřevostaveb Olomouc - Nové Sady

Většinou si pod dřevostavbou představíme srub nebo chatu. Lidé dávají většinou přednost klasickým technikám bydlení a tak v nich mohou moderní trendy v bydlení, ke kterým patří např. nízkoenergetické domy, pasivní domy a také dřevostavby vzbuzovat nejistou. V Evropě se dřevostavby objevují běžně vedle klasickým způsobů stavby a také u nás více lidí začíná chápat výhody dřevostavby.

Jaký je rozdíl mezi dřevostavbou a zděným domem

Nejdůležitější rozdíl mezi zděným a dřevěným domem je konstrukce stěn domu. U** dřevostavby** a zděného domu najdete stejné nebo velmi podobné základy, stropy, krovy, střechy nebo okna. Rozdíl můžete pozorovat při provedení stěn. Stěny u zděného domu jsou provedeny z cihel, tvárnic a malty. Bohužel tyto materiály nemají takovou vlastnost izolace jako je tomu u dřeva. Stěny dřevostaveb jsou vyrobeny zde dřeva a navíc je zde izolace. Mimo stěny najdete také izolaci u dřevostaveb ve střeše a v podlaze. U těchto staveb se také využívají okna s trojitým zasklením. Do dřevostavby je nutné investovat větší množství finančních prostředků, které se vám však vrátí následnou úsporou energie.

Jaké jsou výhody dřevostavby

Zkusme si shrnout nejdůležitější výhody dřevostaveb. Lidé se pro tento typ bydlení rozhodují kvůli výborným izolačním vlastnostem a nízké akumulaci tepla. Dřevostavba se také vyznačuje úspory na prostor díky malé tloušťce obvodových stěn. Vzhled domu ovlivní vaše rozhodnutí. Dřevostavbu nemusíte rozeznat od běžného zděného domu nebo může naopak působit zcela odlišně. Mezi další výhodu se řadí rychlost stavby, tento typ domu je také možné stavět v zimě. Životnost dřevostavby se pohybuje okolo 80 až 100 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17364 (novesluzby.cz#23416)


Přidat komentář