Anhydritové podlahy a zednické práce

Základem pro kvalitní provedení stavby jsou odborné a přesné zednické práce. Proto je třeba vybírat z profesionálních a zkušených firem, které zaručí výsledek ve vysoké kvalitě a včas.

Zednické práce jsou odborné stavební práce, které umí opravdu dobře jen vyškolení profesionálové, které po celou dobu své praxe nezapomněli na vzdělávání a pravidelně se zúčastňují školení o nových materiálech a metodách ve stavebnictví. Tak jdou ruku v ruce s dobou a mohou nabídnout služby na vysoké úrovni. Přitom nabídka zednických prací patří mezi nejširší ze všech stavebních prací. Zahrnuje mokrou i suchou výstavbu, opravy, rekonstrukce, nové stavby, stavby velkého typu, jako jsou stavby domů, ale i malé stavby, jako je stavba krbu či zídky. Objednat je možné i jednotlivé zednické práce, které snad ani nejde vyjmenovat. K nejčastěji objednávaným patří betonování, omítání, drobné zdění, obklady, dlažby, venkovní i vnitřní, stejně jako začišťování oken a dveří, nebo zateplování. Nejlépe je objednat si zednické práce u firem, které mají výborná doporučení a reference na zednické práce, které již prováděli. To je záruka, že s vybranou zednickou firmou budete spokojeni.

Nabídka profesionálních zednických prací

Snad žádný jiný obor nemá tak široký záběr činností, jako zednické práce. Přitom na všechny zednické práce je kladen vysoký nárok, ať již na odborné provedení, nebo na kvalitu materiálu. Právě proto zednické práce provádějí zkušení odborníci, kteří se neustále vzdělávají. To jim zaručuje perfektní orientaci v nových materiálech i technologiích. Pokud by to totiž bylo jinak, tak by řada zedníků brzy skončila. Zákazníci vyžadují materiály i technologie, které usnadní jejich život, ušetří výdaje a přinesou příjemné klima a tepelnou pohodu. Pravdou je, že tento požadavek ještě neznamená, že zedníci používají jen moderní materiály. Jejich práce je o to těžší, že musejí umět skloubit materiály starší a moderní a to tak, aby nedocházelo k problémům. Asi nejvíce je toto umění vidět při rekonstrukcích historických staveb, kde je nutné dodržet vše, co bylo původní, ale tak, aby moderní technologie uchovaly stavbu pro další generace. Zásluhou šikovných zednických mistrů tak můžeme prohlížet nejeden zrekonstruovaný hrad a nejedno krásné náměstí.

Anhydritové podlahy, anhydritové podlahové potěry

Jsou opravdu moderní technologií, která se dokonce považovala za revoluci ve stavebnictví. Dnes je anhydritová podlaha standardem, který mnoho stavebníků považuje za samozřejmost. Anhydrit je materiál, který významně urychluje výstavbu. Jde vlastně o samonivelační potěrovou směs na principu síranu vápenatého, plniva, přísad a vody, které dokonalým spojením dosahují vysoké pevnosti anhydritových potěrů. Anhydritové podlahové potěry jsou vynikajícím podkladem pro všechny typy podlahových krytin. Svými vlastnostmi zcela předčili klasické betonové podlahy, které se používaly dříve. Anhydritové podlahové potěry se vyznačují rychlostí pokládky, kterou je možné provádět v novostavbě i při rekonstrukcích. Přitom právě anhydritové podlahy jsou zcela ideální pro pokládku podlahového topení.

Pokládka anhydritové podlahy

Pokládka anhydritové podlahy vyžaduje dodržení určitých parametrů. Základem je minimální a nejvyšší teplota místnosti. Pokládku je možné provádět jen při teplotách od 5 do 30 °C. Dodržet je nutné i to, aby v okamžiku tuhnutí nebyl v prostoru velký průvan. Pokud je vysoká vzdušná vlhkost, pak je lépe větrat krátce a nárazově. Při pokládce by na podlahu neměly dopadat sluneční paprsky. Pokud je vše dodrženo tak,** po pouhých 24 hodinách je podlaha pochozí.** Po dalších 5 dnech je možné ji částečně zatěžovat a po deseti dnech je již plně vyzrálá a je možné pokračovat ve stavebních úpravách.

Zateplení fasády, snížení nákladů za energie

Zateplit fasádu je dnes pomalu samozřejmostí. Jde totiž o to, že fasádou uniká 20 až 25 % tepla, což se projeví na tepelné pohodě i na vyúčtování za energie. Velmi důležité je, aby bylo zvoleno správné zateplení. Vhodnost typu zateplení i tepelné izolace vám určí odborník na zateplení – profesionální zedník. Ten podle stavu obvodových zdí, fasády a i vnitřních omítek vypočítá, který typ zateplení je nejvhodnější. Pokud si nebude zcela jistý, nechá provést rozbor omítky. Ten určí s konečnou platností, který zateplovací systém se hodí na váš dům.

Kontaktní zateplení fasády - oblíbená zateplovací technika

Jde o nejpoužívanější zateplovací techniku, kdy se využívá ve velké většině jako zateplovacího materiálu pěnového polystyrenu, nebo minerálních lisovaných vláken. Obojí se lepí k fasádě, a následně se na zateplení natáhne omítka, která je barevná a dokončí vzhled domu. Velmi vhodné je natřít omítku antigraffiti nátěrem, který ji ochrání před vandaly. Pokud je totiž poškodí barvou, pak se dá jednoduše smýt.

Bezkontaktní zateplení fasády, domy s vysokou vlhkostí

Toto je vhodné na všechny problematické domy. Tedy ve smyslu, že mají problémy s vlhkostí. Zde zedník doporučí zateplení, které umožní odvětrávání fasády. Než bude zateplení aplikovat, tak často musí fasádu ošetřit speciálními přípravky, které zabrání vzlínání vody, či vzniku plísní. Odvětrávaná fasáda napomáhá ozdravění fasády domu i jeho zdí a zajišťuje příjemné klima i tepelný komfort. U bezkontaktní fasády se nejprve montuje na fasádu speciální rošt, na který se pak připevní izolace. Mezi izolací a fasádou tak vzniká minimálně dvou centimetrová mezera. Izolace může být v podobě** izolačních desek, na které se natáhne fasádní omítka,** která dům obarvína požadovaný odstín. I zde se doporučuje antigraffiti nátěr. Druhou možností jsou izolační desky s dokončenou povrchovou úpravou. Po namontování tak může dům vypadat jako obložený cihlovým nebo kamenným i jiným obkladem. Záleží na vybraném desénu izolačních desek.

Zdění z broušených cihel

Moderní systém zdění pomocí broušených cihel značně usnadní práci, přitom ji velmi zrychlí a také přináší úsporu materiálu. Další velkou výhodou je možnost zdění prakticky kdykoli v roce. V zimě je možné zdít až do – 5 °C. Broušené cihly se hodí ke stavbě nosného i nenosného zdiva a je možné je použít pro všechny tloušťky stěn. K dalším výhodám patří vzhled vyzděné zdi. Ta má na pohled pěkné zdivo, bez zbytečných spár, které jsou často hrbaté. Proto jsou broušené cihly vynikajícím podkladem pro omítky, které jsou pak ideálně silné. Broušené cihly se hodí i pro všechny typy izolačních materiálů, a dekorativních omítek.

Snížení nákladů za bydlení, úspora peněz

Využití moderních materiálů v zednictví se opravdu vyplatí. Přináší totiž úspory již v okamžiku instalování a pokračuje v úsporách v nákladech za bydlení. Přitom přináší i vynikající komfort bydlení. Důležité však je, aby všechny tyto systémy a technologie vždy aplikovali profesionální a zkušení odborníci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17869 (novesluzby.cz#24296)


Přidat komentář