Výlet do ZOO v ČR

Každá Zoologická zahrada nabízí návštěvníkům nějaký specifický program, také výuku pro mateřské, základní i střední školy, krmení zvířátek i prázdninové pobyty formou dětských táborů. Kam se vydáte s dětmi Vy?

Pozvánka do ZOO

V České republice je neuvěřitelných 30 zoologických zahrad, zooparků a akvárií, nebo chovů zvířat s možností prohlídky. Takový výlet je oceněn hlavně dětmi, ale i rodiče zde najdou jistě nádherné chvíle relaxace a spoustu zajímavých informací. Připravte pro své ratolesti překvapení, opravdu je z čeho vybírat.

Pojďme se tedy telegraficky podívat do některých z nich.

ZOO Dvůr Králové

Během své 60 leté historie se změnila z původního malého zoo koutku v jednu z největších zoologických zahrad v Česku. Otevřeno je každý den v roce včetně státních svátků. Jarní sezóna pro obyvatele zoo znamená přechod mezi zimou a létem a v zoo probíhá velké stěhování zvířat ze zimovišť. K dispozici jsou všechny pavilony a výběhy i většina letních výběhů.

Zoologická zahrada Praha

Posuďte sami následující expozice - co říkáte není to fascinující pozvání?

Pavilon Indonéská džungle, největší stavba pro zvířata v České republice, s prostředím tropického deštného lesa. Pavilon goril s prvními dvěma mláďaty narozenými v českých zoo. Africký dům se skupinou žiraf Rothschildových a pětihektarovým výběhem pro další africké kopytníky.

Pavilon Afrika

zblízka s tajemnými obyvateli afrických pouští a savan. Sečuán, pavilon s volně poletujícími ptáky z podhůří Himálaje. Pavilon kočkovitých šelem a terárium s ohroženými druhy koček a pouštní expozicí Sonora. Pavilon velkých želv s jedinečnou skupinou želv obrovských a sloních. Vodní svět a Opičí ostrovy – rozsáhlá expozice se zvířaty, pro která je voda buď životním prostředím, nebo naopak nepřekonatelnou bariérou.

Dětská zoo

umožňující bezprostřední setkání s domácími zvířaty. Čambal, pavilon gaviálů – sedmičlenná skupina nejohroženějších krokodýlů naší planety, jediná v kontinentální v Evropě. Lachtani – skalnaté mořské pobřeží umožňující pohled pod vodní hladinu pro skupinu lachtanů jihoafrických.

Zoologická zahrada Brno

Zoologická zahrada města Brna nabízí svým návštěvníkům už padesát let prostor pro aktivní odpočinek a poznání. Za tuto dobu ji navštívilo více než 12 milionů osob z řad obyvatel města Brna, ostatních regionů České republiky i ze zahraničí.

Zoologická zahrada Ostrava

Byla otevřena 1. května 1960, Vás zve nejen na prohlídku zvířat, ale nabízí také hřiště a dětský koutek a také baby room pro matky s miminky. Slouží nejen jako moravskoslezské centrum aktivního odpočinku a vzdělání, ale především je místem určeným k záchraně několika desítek ohrožených zvířecích druhů.

Zoologická zahrada Plzeň

Zoo v západočeské metropoli vznikla již v roce 1926 blízko centra města. Členitý přírodní areál má rozlohu 21 ha a je intenzivně přetvářen na zoogeografický biopark. Druhý největší medvědinec v Evropě, volné přírodní výběhy opic a šelem, sukulentní skleník, naučná stezka. Chovají tu i nejvzácnějšího obyvatele varana komodského, což je nejmohutnější ještěr světa.

Zoologická zahrada Ústí nad Labem

V letošním roce má už tato ZOO přes 35 nových přírůstků. Všechny návštěvníky jistě také potěší znovuobnovené cvičení lachtana Moritze, který měl několikaměsíční nucenou přestávku. Ta byla způsobena zimou a velice chladným počasím, kdy zamrzl celý bazén a Moritz musel čas trávit ve vnitřních prostorech, kde jej návštěvníci nemohli ani vidět.

Zoologická zahrada Liberec

Na rozloze 13 ha nabízí cca 2 km prohlídkovou trasu. Jeďte se podívat na dvě nová zebří mláďátka. Mezi nejzajímavější druhy chované v Zoo Liberec patří bílí tygři, pár varanů mangrovových a unikátní kolekce dravců.

Zoologická zahrada Jihlava

Jaro je tady a s ním i ZOO vláček - připraven svézt každého, kdo bude mít zájem. Jihlavská ZOO bez mříží je domovem pro více než 100 druhů exotických zvířat, včetně druhů ohrožených vyhubením. ZOO se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů.

ZOO park Chomutov

Zoopark je specializován na chov zvířat pocházejících z oblasti palearktu, zahrnující území Eurasie, ze které pochází převážná část chovaných zvířat, a území severní Afriky. Povozí Vás Lokálka Amálka a pozveme Vás i do lanového centra.

ZOO Ohrada u Hluboké nad Vltavou

Zoologická zahrada Ohrada byla poprvé otevřena pro veřejnost 1. května 1939. Vznikla jako součást loveckého muzea v zámku Ohrada. Zoologická zahrada Ohrada funguje již od samého počátku, kromě svého hlavního poslání, také jako místo, kde nachází azyl zraněná a nemocná zvířata z volné přírody jižních Čech.

Mořský svět Praha

Mořský svět je unikátní stálá výstava mořských ryb a dalších mořských živočichů, otevřená v Praze. V mořském světě je otevřeno obří akvárium, které je největší v České republice. Nádrž o obsahu 100 tisíc litrů mořské vody, prosklená plocha tvoří celkem 8 metrů. Co všechno v tomto mořském mořském akváriu nabízí k vidění? Žraloky, murény, perutýny, hvězdice, barakudy nebo želvy karety a ryby.

Krokodýlí ZOO Protivín

tato zoologická zahrada se specializuje na chov krokodýlů, kterých zde můžete vidět 20 druhů, včetně pěti ohrožených. Zoo je otevřena denně od května do října. Například Kajman klínohlavý, Krokodýl nilský, Krokodýl americký, Krokodýl kubánský, Krokodýl středoamerický ...atd.

Motýlý dům Žírovice

Asi 2 km od Františkových lázní najdete tento zvláštní zážitek. Vstoupíte do skleníku, kde kolem Vás létají motýly, kteří se běžně v přírodě nikdy nesetkají, zastoupena je Afrika, jižní Amerika, jižní i východní Asie, Austrálie. Od vajíčka po housenku, kuklu až po křehkého živého motýla se před Vámi odehrává celý cyklus života.

ZOO Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín leží v okrajové čtvrti Bažantice uprostřed lesa. Zde mají děti možnost zapsat se do lamklubu, kde se učí cvičit lamy na povely, vodit je vedle sebe, krmit a česat je a nasazovat jim ohlávky. Kromě lam se děti starají také o hříbě koně a o ovce, a zajímají se též o chov velbloudů.

ZOO Lešná

Zoologická zahrada v Lešné ve Zlíně patří mezi nejkrásnější místa celé Moravy. Nabízení návštěvníkům unikátní halu Yucatan. Představuje bohatost a pestrost středoamerického deštného pralesa. Kromě zvířat a rostlin hala nabízí i setkání s dávnou civilizací Mayů. Olomoucká ZOO se rozkládá na Svatém kopečku 11 km od samotného města. Nabízí možnost prohlídky mnoha vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech, jízdu vláčkem nebo 32 metrů vysokou vyhlídkovou věž.

Vyškovská ZOO

ZOO Vyškov se rozrostla o Dino Park a tak se z malé, domácké ZOO, stala atraktivní zahrada. Děti mají možnost aby nakrmily ovečky, kozy a prasátka. Po zoo jezdí vláček až do Dino parku. Aura Ranch je určen milovníkům koní. Zde si můžete užít projížděk v nádherných okolních lesích v okolí Poddžbánska a Křivoklátska a nebo využít lekcí ježdění na venkovní jízdárně nebo v kryté hale s pískovým povrchem.

Mini ZOO

Andílci v kožíšku jsou tady právě pro Vás připraveni v Přibyslavi v mazlící Mini Zoo – mají zde asi 100 ks zvířátek z 20 různých druhů. Tato zvířátka jsou speciálně vycvičená pro terapii s dětmi. Všechny zahrady nabízejí návštěvníkům různé programy od komentovaného krmení, přes prázdninové speciální akce, dny dětí, oslavy pálení čarodějnic nebo lampionové průvody, krmení zvířátek nebo mazlení či pohlazení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16862 (novesluzby.cz#20279)


Přidat komentář