Vše o Řeckém Rhodosu - Detaily

Nádherné pláže ostrova jsou jako stvořené pro vodní sporty. Vyzkoušejte také řeckou kuchyni, Rhodské víno a vychutnejte si posezení v přátelském prostředí taveren a restaurací.

Sport na Rhodu

Vůbec nejpopulárnějším sportem ostrova je samotné plavání. Každý si přijde na „své“, jsou zde jak mělčí klidné vody, tak i hlubší vody a rozbořené moře. Pláž si můžete rovněž vybrat dle svého vkusu (přelidněné, nebo naopak úplně prázdné, kde se nejbližší lidé nacházejí i kilometry daleko). Samozřejmostí jsou bazény v hotelových komplexech.

Na vodní lyžování se využívá spíše východní pobřeží ostrova, protože v těchto místech je klidnější moře. Pokud je ale moře relativně klidné, lze provozovat vodní lyžování i u západního pobřeží.

V posledních letech získává čím dál větší popularitu windsurfing. Surfovací desky se dají bez problémů pronajmout na téměř jakékoliv pláži, nebo i ve městě. Začátečníkům se doporučuje východní pobřeží, zkušeným surfařům zase pobřeží západní.

Na plavbu plachetnicí se nejlépe hodí období od dubna do října. Plachetnice, ale třeba i motorové čluny si lze pronajmout například v přístavu Mandraki.

Lovení ryb pomocí harpuny je povoleno osobám starším 18 let. Sice nepotřebujete zvláštní povolení, ale je třeba dodržet několik pravidel: není povoleno lovit v blízkosti koupajících se osob, při rybaření ani potápění se nesmí používat kyslíkové masky (pouze pokud se zapíšete do kurzu potápění). Člun potápěčské školy vyplouvá z přístavu Mandraki každé ráno. Pozor! V případě, že byste snad našli nějaký antický předmět, ihned to oznamte příslušným úřadům, jinak byste mohli být stíháni.

Tenis si můžete zahrát v některém z větších hotelů, které se nacházejí převážně mimo město. Vstup je povolený všem, ale měli byste se včas přihlásit.

Ve vesnici Afantou (asi 19 km od města) je k dispozici velké golfové hřiště.

Co se týká lovu, lovecká sezóna je od září do března, nicméně musíte vlastnit lovecké povolení. Lov jelenů není povolen.

Kuchyně - řecká kuchyně

Dobré jídlo a pití je nepostradatelnou součástí ostrova Rhodos. Rhodská kuchyně má prvky řecké a evropské kuchyně.

Typické ingredience řeckých pokrmů jsou. olivový olej, rajčata, cibule, česnek, aromatické bylinky, koření.

Obyvatelé ostrova s radostí konzumují ryby a mořské plody vůbec. Téměř každodenně se jim na talíři objevuje feta (ovčí sýr) a řecký salát.

Jako dezert zpravidla následuje ovoce, kterého je na Rhodu spousta (meruňky, broskve, fíky, melouny, hrozny, hrušky, mandarinky, pomeranče).

Po pokrmu se pije řecká nebo evropská káva. Tamější obyvatelé si rádi pochutnávají na sladkých dezertech (řeckým sladkým dezertem je například baklavas či kataifi). Cukrárny v Mandraki nabízejí velký výběr pochoutek a jsou otevřeny až do ranních hodin!

Rhodské víno

Tradice rhodského vína je velice známá už od archaického období a pokračuje až do dnešní doby. Oblast Rhodu je ideální pro pěstování vinné révy, protože zde přetrvává mírné podnebí a nepřetržité sluneční záření. Z významných vinařských společností můžeme zmínit CAIR nebo EROP- EMERY, z konkrétních vín pak Ilios, Grand Maitre, Chevalier de Rhodos aj.

Dovolená Rhodos - s CK GREECE TOURS

Dovolená Rhodos, to není jen letovisko Faliraki, kde najdete proslulou dílnu ruční keramiky a Ixia -s tříkilometrovou pláží vhodnou i pro windsurfing, ale také Lardos, což je původní vesnička s krásnými tavernami, kde ochutnáte čerstvé plody moře a výtečnou řeckou kuchyni. Typickou řeckou vesničkou s bílými domy, vysázenými do svahu je Lindos. Opravdu romantické místo s kavárničkami a tavernami potěší všechny zamilované. Kalathos je menší řecké letovisko, určené především pro opravdový odpočinek a klidné koupání v zátoce s průzračným řeckým mořem. Podobně situované je letovisko Kallithea, nedaleko hlavního města Rhodos, které je mimo jiné zapsané mezi nejkrásnějšími památkami UNESCO

Hotel Avra Beach (www.greece-tours.cz)

Na Rhodos se můžete vypravit například s cestovní kanceláří Greece tours. Cestovní kancelář GREECE TOURS PRAGUE - specialista na Řecko byla založena již na jaře roku 1990, letos tedy vstupuje do své dvacáté první sezóny. Vzhledem k řeckému původu majitelů byla od počátku cílem specializace na Řecko – jeho přírodní krásy, historii a kulturu. Více informací naleznete na jejich stránkách www.greece-tours.cz .

Proč Řecko s GREECE TOURS?

  1. Vždy Vám rádi poradí a vynasnaží se zajistit všechno, s čím budete potřebovat pomoci
  2. Mají rozsáhlou nabídku ubytování
  3. V ceně všech zájezdů je zahrnuto pojištění
  4. Organizují individuální cesty
  5. Prodávají charterové letenky do Řecka a rezervují lodní lístky na trajekty
  6. Poskytují spolehlivý delegátský servis, nabízí pronájem aut v Řecku
  7. Zajišťují pořádání firemních akcí
  8. Organizují svatby v Řecku!

Během jednadvacetiletého soustředění na Řecko tato CK získala mnoho cenných poznatků a zkušeností, navázali řadu kontaktů a projeli většinu atraktivních oblastí této nádherné země. Bez nadsázky proto můžeme říci, že v Greece Tours zná Řecko velmi dobře a neprodává jen zájezdy. Jejich hlavním cílem skutečně je, aby se Vám s nimi v Řecku líbilo a svou dovolenou jste si užili podle svých představ.

Rhodské taverny, restaurace

V místních restauracích si z pestré nabídky zajisté vyberete. Ve Starém městě jsou restaurace doslova na každém rohu. V restauracích se nenabízí pouze klasická řecká jídla, ale i mezinárodní kuchyně pro uspokojení i těch nejnáročnějších hostů. Ve městě Rhodos jsou také čínské, dánské a kyperské restaurace.

Tip: Ve Starém městě se nacházejí i restaurace na vyvýšených místech, kde se vám naskytne příjemný výhled a posezení. Nebo můžete využít plovoucí restauraci Mandraki (výhled na Palác velmistrů). Rhodské restaurace kladou důraz spíše na přátelské prostředí, než na samotné stolování. Často jsou restaurace plné zpěvu a tance.

Noční život na Rhodu

Historické památky, krásné pláže a sporty nejsou ale vším, co nám ostrov může nabídnout. Noční život je zkrátka nezastupitelnou součástí dané kultury. K dispozici jsou noční podniky s řeckou nebo lidovou hudbou, taneční kluby, diskotéky. Oblíbená je živá hudba. Divadlo Starého města nabízí představení tradičních tanců a antických tragédií. Na Rhodu nechybí ani kasino (hotel Grand). Zahrát si můžete ruletu, black jack, chemin de fer, nebo vyzkoušet hrací automaty. Musíte mít však alespoň 21 let, jinak se do kasina nedostanete (legitimujete se občanským průkazem nebo pasem).

Obchody a nakupování - Rhodos

Ačkoliv Rhodos není nijak veliký, o zboží a suvenýry tu není nouze. Ba právě naopak. Tak například jen ve Starém a Novém městě je celkem 4 000 obchodů! Obchodníci vám někdy nabídnou i slevu (když kupujete více zboží, nebo váháte). Lidé zde hodně nakupují kožešinové výrobky, kožešiny, keramiku, oděvy, ruční výrobky a koberce. Nakupujícími turisty se to ve Starém městě, ale i jinde, hemží zejména večer.

Řecko je známým kožešinovým centrem, působí zde hodně kožešníků. Dokonce si můžete objednat kožešinový výrobek podle vlastních představ a už během několika málo dnů jej obdržíte! To samé platí u krejčích a švadlen, které z kožešin nešijí (necháte si ušít oděv na míru a zanedlouho si zboží vyzvednete).

Obyvatelé ostrova umí zpracovávat stříbro, vyrábět keramiku, tkát koberce a ručně zhotovovat nejrůznější výrobky. Na zboží tohoto charakteru tedy narazíte téměř všude. Turisté mohou navštívit i dílny, kde se vyrábí keramika (talíře, džbány, poháry atd.) a rovnou si v obchůdcích něco i zakoupit. Jedna z takových výroben je třeba na cestě směrem ze Rhodu na Lindos. Kvalitní koberce se vyrábějí například ve vesnicích Afantou a Archengelos, kde se na výrobu můžete přijít také podívat.

Doprava Rhodos

Na Rhodu si můžete zapůjčit automobily či mopedy, což se doporučuje v případě, že chcete poznávat více míst. Cena se liší od jednotlivých poskytovatelů, je závislá na typu a modelu a také na počtu dnů (více se vyplatí si půjčit prostředek na více dnů). Hradíte vždy pevnou taxu, přičemž palivo si musíte zaplatit sami. Klidně se pokuste smlouvat, někdy bývají ceny zbytečně vysoké. Pro představu: auto si lze zapůjčit už od 35 euro na den. V půjčovnách se můžete setkat s různými požadavky na věk řidiče (od 18 až do 23 let).

K dispozici je i autobusová doprava. Příklad: za cestu ze Rhodu do města Lindos uhradíte asi 3, 5 eura.

Pokud pojedete taxíkem, dbejte na to, že bude zapnutý taxametr- vyhnete se tak nepříjemnostem, kdy po vás může být požadována přemrštěná částka. Za cestu ze Rhodu do Lindu taxíkem zaplatíte zhruba 30 euro. Taxíky mají typickou modrou barvu.

Rhodos, řecký ostrov slunce - 1. díl

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16849 (novesluzby.cz#20038)


Přidat komentář