Venezuela - cestování po světě

Prožijte poklidnou i dobrodružnou dovolenou. Na jedné straně zasněžené vrcholky, na druhé straně tropické amazonské pralesy. Velkým turistickým lákadlem jsou nejvyšší vodopády na světě. Nechybí ani bílý písek a kokosové palmy na Karibském pobřeží

Venezuela – základní informace o zemi

Název: Venezuelská bolívariáská republika

Státní zřízení: republika

Rozloha: cca 900 tisíc km2

Počet obyvatel: kolem 25 milionů

Hlavní město: Caracas

Ostatní významná sídla: Maracaibo, Valencia, Maracay

Úřední jazyk: španělština

Měna: bolívar

Náboženství: převážně římskokatolické

Venezuela se nachází na severu Jižní Ameriky. Je omývána Karibským mořem a Atlantským oceánem. Z hor Guyanské vysočiny stékají vodopády – jedním z nich je Angel, což je nejvyšší vodopád světa. Ve Venezuele najdeme i největší jezero v Jižní Americe.

Název země je španělského původu a znamená „malé Benátky“.

Dvě pětiny venezuelského území tvoří pralesy. Najdeme zde husté deštné pralesy, savany a horské stepi.

Původně Venezuelu obývali indiáni Aravakové a Karibové. Prvním Evropanem, který zde zavítal, je Kryštof Kolumbus.

Venezuelskou vlajku zdobí pruhy žluté, modré a červené barvy. Sedm hvězd symbolizuje sedm provincií původních Spojených států venezuelských z r. 1811.

Venezuela – počasí, podnebí

Venezuela se vyznačuje tropickým podnebím. Panují zde vysoké teploty, které během celého roku zpravidla neklesnou pod 20 stupňů. V přímořských oblastech jsou běžné teploty okolo 30 – 35 stupňů. Osvěžující jemný vánek je příjemným ochlazením.

Ve Venezuele je dosti vlhké podnebí, a tak nečekejte, že vám přes noc na balkoně uschnou ručníky.

Ve Venezuele se střídá období sucha a období dešťů. Období sucha je od prosince do dubna a tato doba se nejvíce doporučuje pro návštěvu země. Ani období dešťů, které panuje ve zbývajících měsících, však není nijak hrozivé. Můžete zažít pár dešťových spršek za měsíc, ale i toto období má své kouzlo. Venezuelské podnebí zkrátka není nijak extrémní, takže vycestovat zde můžete kdykoliv v průběhu roku.

Pohádková dovolená ve Venezuele

Do Venezuely rok od roku jezdí čím dál více turistů, a není divu. Jakmile se ocitnete ve Venezuele, otevírá se vám temperamentní svět nekonečných možností a skvělých zážitků! Venezuela, to jsou překrásné bělostné pláže, exotická příroda, divoké deštné pralesy, úchvatné ostrovy v Karibském moři, bohatá historie a jiné zajímavosti.

Představte si, že ležíte na pláži, užíváte si nerušenou pohodu pod kokosovou palmou, posloucháte šumění křišťálově čistého moře a z povzdálí zní španělská hudba. Pokud budete mít chuť, občerstvíte se u plážového baru míchanými exotickými koktejly, zakoupíte si nějakou zajímavost od plážových prodavačů a zkrátka budete relaxovat! Právě takový sen se vám může stát skutečností ve Venezuele!

Venezuela, to ale nejsou jen pláže a moře. Divoké vnitrozemí s výše popsanou idylkou vysoce kontrastuje! Chcete zažít to pravé dobrodružství? Venezuela je tím pravým místem! Snad každý turista, který zavítá do Venezuely, chce shlédnout proslulé Andělské vodopády. Jsou vzdálené asi 200 km od Caracasu. Nejvyšší vodopády na světě vás zajisté ohromí svou krásou. Andělské vodopády jsou jedním z obdivuhodných míst na naší planetě.

Nejznámější destinace

  • Caracas
  • Isla Margarita
  • Los Roques

Caracas

Toto pulzující moderní velkoměsto nabízí veškeré vymoženosti, na které si jen vzpomenete. Z významným historických míst navštivte třeba rodný dům Simona Bolívara (osvoboditele Venezuely), Bolívarovo náměstí, kapli Bolívarovy rodiny, Caracaské muzeum, panství Quinta de Anauco, Muzeum koloniálního umění, Capitolio Nacional, Panteón Nacional – kostel s loděmi, aj.

Isla Margarita a Los Roques

Nejnavštěvovanějšími ostrovy v Karibském moři jsou Isla de Margarita a korálové souostroví Los Roques.

Isla Margarita je zřejmě nejznámější ostrov u pobřeží Venezuely a je vzdálen asi půl hodiny letu z Caracasu. Místní pobřeží se řadí k těm nejkrásnějším na světě. Najdete tu jak osamocené karibské zátoky, tak živé pláže s bary, diskotékami a dalšími atrakcemi.

Téměř po celý rok tu panují 30 stupňové teploty. Na tomto ostrově není místo pro shon a stres, je to prostě dokonalé místo pro dovolenou.

Los Roques patří zajisté k nejkrásnějším místům Venezuely a celé zeměkoule. Je vhodný především pro milovníky potápění, a to pro svůj fascinující podmořský svět. Souostroví je tvořeno 52 ostrůvky, z nichž osídlen je pouze hlavní ostrov El Gran Roques. Ostatní ostrůvky vás uchvátí svou panenskou přírodou a osamělostí. Můžete se zde dopravit letecky z Caracasu nebo z Isla Margarity, přistanete na hlavním ostrově a další ostrůvky je možné objevovat třeba vypůjčenou loďkou.

Venezuela – kultura

Venezuela má svou typickou hudbu, v níž se mísí africké, domorodé a evropské rytmy.

Nezastupitelné místo v zemi má ruční práce a obrazová díla. Jestliže hledáte nějaký typický suvenýr, opravdu originální jsou výrobky indiánů (rákosové rohože, dýmky, houpací síť apod.).

Venezuela – kuchyně, jídlo, pití

Venezuela je sama o sobě velmi rozmanitá, což se odráží i v místní kuchyni. Pokud zavítáte na Isla Margarita, či zvolíte jinou turistickou destinaci, v místních restauracích se setkáte především se světovou kuchyní. Měli byste však ochutnat i zdejší speciality.

Za národní jídlo se považuje „Pabellón criollo“. Po tímto názvem se skrývá směs hovězího masa, fazole, rýže, sýra a banánu. Některé kombinace jídel se na náš vkus zdají být opravdu neuvěřitelné.

V oblibě jsou různé závitky, a to především závitek ze sýrového těsta, „Tequenost“.

Pokrm s názvem „Empanadas“ označuje smažené kukuřičné placky s mletým masem a zeleninou (často s fazolemi).

Dalším rozšířeným jídlem je argentinská svíčková. Jedná se o obrovský steak, zeleninový salát a různé omáčky.

„Tostadas“ je chléb plněný šunkou, sýrem, masem, kuřecím salátem a smetanou nebo tvarohem.

Na své si přijdou milovníci ryb a mořských plodů. Čerstvě vylovené ryby jsou velmi chutné. Mezi speciality se řadí chobotnice, krevety, ústřice a mušle. Zejména kuchaři n a plážích jsou mistři v přípravě mořských plodů.

Ve Venezuelské kuchyni se hojně uplatňují bylinky, takže si zde můžete vybrat z nejrůznějších druhů.

Ve Venezuele budete mít na výběr z opravdu širokého množství rozmanitého exotického ovoce jako citrusové plody, mango, banány, ananasy atd.

Oblíbené je místní pivo Solera nebo Ice Polar, které skvěle osvěží a mají nižší obsah alkoholu. Ochutnejte nápoj merengada (připravuje se z ovocné šťávy, zmrzliny, mléka a cukru). Proslulým nápojem je Cuba Libre, kde přísady tvoří Coca - Cola a kubánský rum. Nesmí chybět ani koktejl Piňa Colada, připravený a ananasového džusu, bílého rumu a kokosového sirupu.

Po večeři se doporučuje destilát Sambuka – obsahuje kávová zrna a připomíná chuť lékořice. Po večeři je vhodná proto, že zklidňuje trávení a ulevuje od pocitu plnosti.

Venezuelské víno není příliš kvalitní, proto vsaďte raději na víno z dovozu.

Věděli jste, že…

… Angel je nejvyšší vodopád světa; voda padá z výšky 979m?

… první španělští osadníci nazvali Venezuelu malé Benátky?

… Venezuela se řadí k předním světovým vývozcům ropy?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17088 (novesluzby.cz#21524)


Přidat komentář