Ubytování v Českém ráji

...a na peci spaly děti... To nemusíte slýchat jen v pohádkách, můžete si vyzkoušet jaké je to - spát na peci, v roubené chapoupce v ráji. Tedy v Českém ráji, se všemi vymoženosti dnešní doby, ale s pocitem, že jste v době našich prababiček.

Ubytování v Českém ráji

Řekněte sami, nezní to báječně - ubytování v ráji. Roku 1955 se stala tato oblast první chráněnou krajinnou oblastí tehdejšího Československa. V roce 2002 pak došlo k rozšíření Chráněné krajinné oblasti Český ráj ze stávajících 92 km² na 181,5 km². Systém turistického značení v České republice je dokonalý a může být vzorem celému světu. Český ráj je v tomto směru výstavním exponátem.

Boseň – Mužský - Zásadka a Zápudov

To jsou spojené obce v jeden správní celek, v samotném srdci CHKO. Rozloha tohoto katastru je 993 ha, z 220 rodinných domků je 78 využíváno k rekreačním účelům, počet trvale bydlících je 421. Celé území je součástí CHKO Český ráj, množstvím zeleně a památkově chráněných míst, objektů a stromů.

Obec Mužský, kde jádro vesnice tvoří převážně zástavba roubené architektury, byla nařízením vlády č. 27/1995 Sb. vyhlášena vesnickou památkovou rezervací. Najdete ji v lokalitě Drábských světniček a hradu Valečov u Mnichova Hradiště. Hrady, zámky, lesy, rozmanitá pískovcová skalní města, hluboká údolí střídají rovinaté úseky a rybníky vše má svoje kouzlo a různorodost. Nedávno byl kraj vyhlášen i prvním geoparkem UNESCO v rámci České republiky.

Roubená chalupa na staročeské návsi

Jednou z překrásných staveb v části Mužský je také roubená chalupa, kterou si lze pronajmout k ubytování. Původní zemědělská usedlost byla luxusně zrekonstruována ale zachovala si svoji osobitost, tak aby nenarušila památkovou rezervaci. Na klidné návsi uprostřed všudepřítomné zeleně s rybníčkem si tu budete připadat opravdu jako v ráji.

Pohádkové ubytování - Český ráj

V přízemí je zachována původní černá kuchyně, velká světnice, které dominují kachlová kamna s pecí a stylový nábytek - zde 1 samostatné lůžko a 1,5 lůžko na peci nad uvedenou kapacitu objektu, televizor a satelit, dále komfortně zařízená kuchyň nechybí ani vymoženosti dnešní doby jako myčka nádobí, lednice s mrazákem, sklo keramická varná deska s el. troubou, digestoř, varná konvice, nádobí a koupelna se sprchovým koutem a toaleta.

V podkroví jsou 2 ložnice 4 + 4 lůžka. V objektu je Vám dále k dispozici kamenný sklep se studánkou, vlastní vinárnička a samostatná toaleta nacházející se v kamenné, pískovcové části stavení a posezení na kryté pavlači. Vytápění objektu je zabezpečeno kachlovými kamny s teplovodními radiátory a el. přímotopy. K dispozici pevné i WiFi internetové připojení. Na zahradě možnost grilování a posezení u ohýnku, pro děti pískoviště. Romantika doby minulé s komfortem doby současné. V chalupě se nekouří, ale lze na pavlači a ve vinárně.

Sport v okolí - Český ráj

Zimní období láká k návštěvě 15 km vzdáleného lyžařského vleku nebo se zahřát v sauně. Dlouhé procházky zasněženou krajinou nudou také tím pravým zážitkem. Navíc až se vrátíte do vyhřáté chalupy s možností zahřátí u pece nebo přímo na peci. V létě nelze opomenout skalní města – Hruboskalské skalní město, Prachovské skály, Klokočské a Betlémské skály, Příhrazské skály, Suché skály atd. Přírodní síly – vítr, déšť, mráz a žár slunce vytvořily sochařské dílo bizarních pískovcových útvarů, architektura skalních měst má gotickou vznešenost, barokní rozevlátost, v detailu rokokovou ornamentálnost.

Pozvánky na výlet - Zámek Hrubá Skála

Vznik Hrubé Skály je dosud tajemstvím. Předpokládá se, že byl založen kolem r. 1350 Hynkem z Valdštejna. Husitské války Hrubou Skálu nezničily a její majitelé sehráli v Čechách dost důležité role. Po požáru v r. 1710 došlo k jeho nové barokní úpravě. Zámek, jehož současná podoba je novogotická od r. 1960, sloužil jako rekreační zařízení.

Arboretum Hrubá Skála

Lesní park - arboretum Hrubá Skála, je cennou lesnickou sbírkou 35 druhů cizokrajných dřevin, pocházející převážně ze Severní Ameriky, a dalších druhů dřevin domácích. Byl založen v letech 1860-62 L. Aehrenthalem za odborného vedení lesníka Leopolda Angra a postupně vysazován až do roku 1925. Leží v nadmořské výšce 360 m. n. m. na ploše 1,75 ha. V roce 1976 bylo zde správou CHKO Český ráj vysazeno dalších 10 druhů jedlí. Plánovitými výsadbami se v budoucnu v arboretu vytvoří specializovaná sbírka jedlí.

Hrad Kost

Hrad Kost je považován za druhý nejvýznamnější zbývajících středověkých hradů v České Republice. Stavba z 13. století Vám nabízí podívanou na jeho dějiny ve čtyřech okruzích

 1. Okruh rod Kinských v Čechách tvoří rodinné portréty a obrazy jednoho z nejstarších šlechtických rodů.
 2. Okruh Mučírna se zabývá trestním právem v 16. až 18.století
 3. Okruh spojený 1. a 2. okruh
 4. Okruh zkrácený, ukazuje exteriéry hradu

Bio Ráj Trutnov

Budova městského kina je umístěna tak trochu atypicky v prostoru bývalých kasáren. V uplynulých několika letech prošlo toto kdysi velice zanedbané území výraznou změnou. Právě bývalá kasárna byla rekonstruována na areál škol, jehož součástí je i bytová zóna, která je doplněna o víceúčelový kulturní objekt.

Bowling & Biliard Club Trutnov

Zábava, sportovní klání a hudba to vše v jednom nabízí tento klub. C všechno tu najdete?

 • celoroční terasu s TV která je v zimních měsících vytápěna krbovými kamny
 • prostorný bar
 • dvě bowlingové dráhy
 • kulečníkový stůl
 • krbová kamna
 • dvě LCD televize vhodné ke sledování sportovních přenosů
 • v zadní části prvního podlaží naleznete nevýherní simulátory pro malé i velké - autíčka, fotbálek...
 • ve 2. podlaží naleznete šest kulečníkových stolů, šipky a masivní oboustranný bar
 • podlaží je řešeno v duchu Jack Daniels, kde se kloubí vůně dřeva s pevností kamene
 • v zadní části jsou dvě plně klimatizované bowlingové dráhy a příjemné posezení
 • dominantou je pavlačové dřevěné schodiště po kterém přejdete do třetího podlaží
 • ve 3. podlaží jsou čtyři kulečníkové stoly, šachový stůl
 • nový bar s posezením
 • prostory jsou od zbytku restaurace odděleny prosklenou stěnou přes kterou je výhled o patro níže na dvě bowlingové dráhy
 • celé podkroví je plně klimatizované a využívané především na firemní akce a večírky

Cestovní agentura TIPPOBYT

Váháte-li kam letos na hory, co dát svým blízkým pod stromeček, nebo chcete-li si naplánovat skvělou dovolenou na příští rok, objednejte si tištěný katalog nebo se vydejte pátrat on line na stránky agentury TIPPOBYT. Tato agentura se specializuje na pronájmy chat a chalup od levného až po komfortní ubytování jak u nás doma, tak na Slovensku.

Nebo máte-li sami nemovitost, kterou by jste rádi pronajali na léto na zimu nebo celoročně, tato agentura s Vámi uzavře smlouvu o zprostředkování ubytování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17156 (novesluzby.cz#21980)


Přidat komentář