Thajsko - Dovolená 2013

Přemýšlíte kam letos na dovolenou? Evropská přímořská letoviska jste už navštívili snad všechna a oblíbené africké destinace také? Spousta českých turistů již objevila krásy Thajska. Nechejte se inspirovat i vy pohádkově krásnými thajskými ostrovy.

Dovolená v Thajsku, exotická dovolená

Pokud byste se rádi vydali na exotickou dovolenou, thajské ostrovy určitě splní vaše představy. Jsou turisticky velmi zajímavé, ale také bezpečné. Klima této tropické země ovládají monzuny, které mají vliv na roční období. V jižním Thajsku jsou dvě roční období, ve zbytku země tři. Teplé období je pro mnoho cestovatelů nesnesitelné, neboť je charakteristické vysokými teplotami a vlhkostí. Exotické ThajskoToto období trvá od března, někdy až do června. V červnu zde nastává období dešťů, které končí v říjnu. Obyvatelé země a turisté se musejí vypořádat se silnými jihozápadními monzuny z Indického oceánu. Ideální čas pro cestu do Thajska je chladné období. Denní teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia. Země se zelená po období silných dešťů, vodopády jsou plné vody. Toto období trvá od listopadu do března. A které lokality stojí za to navštívit a poznat?

Thajský ostrov Koh Lanta

Rádi byste se vyhnuli přelidněným plážím a chtěli byste si vychutnat krásy bílého pobřeží spíše v soukromí a klidu? Ta pravá relaxace na vás čeká na Koh Lanta.Koh Lanta patří mezi nejkrásnější thajské ostrovy. Leží v zálivu Phang Riga, jižně od Phuketu, ostrovů Phi Phi a Provinčního města Krabi. Koh Lanta se nachází v Andemanském moři, které je průzračně čisté, voňavé a teplé, pod hladinou objevíte nádherný pestrobarevný svět a čilý, hemžící se život. Pláže na západní straně ostrova vypadají jako ony kýčovité romantické plakáty s bílým pískem a vysokými kokosovými palmami. Máme pro vás dobrou zprávu – ráj na zemi skutečně existuje! Přesně tak pláže Koh Lanty vypadají. Budete si připadat jako ve snu. Panuje zde rajský klid. Žádné přelidněné pláže, hlasité bary, diskotéky. Nic takového zde nenajdete.

Výlet na východ Koh Lanty

Východní pobřeží ostrova není doporučované ke koupání a plavání, protože je většinou lemované mangrovníkovými sady. Zdejší městečko Old Town v současné době tvoří pouze jednu ulici a několik málo domků, avšak z tohoto místa sálá autentická atmosféra starých domů, stlučených z nenatřených prken. A terasy tyčící se nad mořem vás budou zvát k posezení v malých hospůdkách, kde si vychutnáte speciality s výhledem na krásné moře. Projdete si zde malé obchůdky, kde nakoupíte suvenýry z výletu, můžete navštívit turistickou kancelář a informovat se o pořádaných lodních výletech. Podlehnete-li místním thajským organizátorům těchto plaveb, nebudete litovat. Zpátky na pevnou zem se vrátíte obohaceni o ty nejnádhernější romantické obrazy přírody, které jistě neopomenete zvěčnit fotoaparátem či videokamerou.Výlet na východ Koh Lanty Na samém jihu západního pobřeží najdete starobylou původní vesnici, ve které žijí původní obyvatelé Lanty, mořští cikáni, svým původním stylem života.

Tropickou džunglí na vyhlídku

Tropická džungle, která obrůstá hornatou zem střední části Lanty, láká dobrodruhy vydat se na stezku. Cestovatelé se nemají čeho obávat, existují zde velmi dobře zmapované trasy, aby turisté nemohli zabloudit. Ráno vstanete a vydáte se na pěší túru džunglí. Často se dostanete k nádherným vyhlídkám s restauracemi. Nemusíte se proto bát, že po cestě budete strádat hlady. Budete v úžasu pozorovat pestrobarevné motýly a neposedné opice v korunách stromů, které se rády nechají nakrmit banány. Jestliže se už vydáte na cestu džunglí, určitě stojí za to nevynechat návštěvu jeskyně. Dorazíte k ní po stezce, která je vyznačena v každé mapě.

Západ ostrova Koh Lanta

Chcete-li si užít** více zábavy mezi lidmi**, bude se vám líbit na** západní straně Koh Lanty**. Je zde mnoho překrásných pláží a rezortů, které nabízejí povyražení turistům, jako například reggae bary, restaurace nabízející exotické speciality z darů moře, můžete si dopřát třeba mečouna. Dobrodruzi asi rádi navštíví jižní cíp tohoto pobřeží, kde najdou překrásný národní park se stánkem s občerstvením. Doporučujeme zde zajít na maják, který poskytuje skvělý výhled na okolní ostrovy.

Thajský ostrov Koh Sukon

Ostrov Sukon nemá na plážích bílý písek jako ostatní ostrovy, ale tmavý. Tím je tento ostrov zvláštní. Pláže zde nejsou přelidněné, na některých pobřežích je pouze několik málo rezortů. Pro ty, které láká prázdná romantická pláž, soukromí a klid, bude ostrov Sukon dokonalý. Klidná mořská hladina, slunce na obzoru a záliv je jen váš. Co můžete chtít víc. Thajský ostrov Koh SukonKromě nádherných pláží a úžasného koupání Koh Sukon živějším povahám již o moc víc nenabídne. Labužníci samozřejmě ocení vynikající thajské jídlo. Sportovní vyžití není nikterak zajímavé, ale kdo by pohrdl plážovým volejbalem. Určitě můžeme doporučit lodní výlety, při kterých můžete obdivovat krásné pobřeží z jiné perspektivy a objevovat krásy zálivu pod hladinou při šnorchlování. Kdo se nerad pohybuje pouze na území rezortu, ale rád by prozkoumal, jak žije místní obyvatelstvo, může podnikat procházky do** muslimské rybářské vesnice** a popovídat si s příjemnými místními Thajci, jejichž věčný úsměv na tváři je již pověstný.

Dovolená na Krabi

Tato jižní provincie má s nejvyšší pravděpodobností nejstarší historii a dobu osídlení. Našlo se zde mnoho historických odkazů – kamenné nářadí, obrazy, keramika i kosterní pozůstatky. Je to kraj útesů a jeskyní, převažuje zde hornatá krajina. K této provincii náleží kolem 130 ostrovů v Andamanském moři. Krabi patří mezi nejoblíbenější thajské destinace. Možná proto, že je** cenově dostupnější** a průzračné moře a bílé pláže naleznete samozřejmě i zde. Každý den odjíždí z Krabi loď na ostrov Koh Lanta a mnoho dalších. Mezi dvěma sto metrů vysokými kopci Khao Khanap Nam protéká řeka Krabi a poskytuje nádherný pohled na hlavní části města.

Thajský ostrov Koh Mook

Ostrůvek Mook je ideálním místem pro šnorchlování. Stejně jako na ostatních plážích v Thajsku, i zde naleznete jemný, zářivě bílý písek, kokosové palmy a pod hladinou živý korál kolem celého ostrova. Na Koh Mooku můžete obdivovat Smaragdovou jeskyni, navštívit typickou rybářskou vesničku nebo i bary, kde vám načepují pivo. Thajský ostrov Koh MookKoh Mook zatím zůstává ve stínu ostatních více navštěvovaných ostrovů, nacházejí se zde spíše menší rezorty nabízející obyčejné bungalovy. Minimum turistů a spousta prázdných romantických pláží, to jsou lákadla pro novomanžele, kteří se zde rozhodnou trávit líbánky. Ostrůvek se jistě brzy stane oblíbenou destinací i pro potápěče, kteří pod hladinou naleznou pravý thajský ráj.

Luxusní potápění na Koh Ngai

Ostrov Ngai se nalézá v** souostroví Trang**. Tento ostrůvek v Andamantském moři nabízí menší počet rezortů, restaurací a obchodu. Turisté sem však jezdí hlavně kvůli** potápění**, proto zde najdete potápěčská centra, kde turistům zapůjčí potápěčské vybavení za relativně malý poplatek. Nejdelší pláž ostrova je dlouhá dva a půl kilometru. Jednotlivé resorty jsou soustředěny právě kolem ní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17179 (novesluzby.cz#24251)


Přidat komentář