Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote - dovolená

Poznejte ostrovy, které náleží ke Kanárským ostrovům! Co nabízí ostrovy Tenerife, Gran Canaria a Lanzarote? Jaké jsou nejzajímavější destinace turistů? Kam zajít a na co rozhodně nezapomenout?

Jaké ostrovy patří ke Kanárským ostrovům?

Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější ostrovy patří Gran Canaria a Tenerife. Ostrovy Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, Gomera a El Hierro jsou sice méně známé, ale turistům mají co nabídnout.

Tenerife- ostrov protikladů

Chcete se jeden den koupat na pláži a druhý zdolávat zasněžené svahy hory? Tenerife nabízí nejen černé písečné pláže, tyrkysové moře, široký výběr turistických destinací, ale i pohled a výšlap na nejvyšší horu Španělska- Teide, která se tyčí do výše 3718m n. m.

Co navštívit na Tenerife?

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů a rozhodně má co nabídnout!

Santa Cruz de Tenerife

Nevynechejte hlavní město Tenerife- Santa Cruz de Tenerife! Poznejte jeho španělský půvab a historické památky! Za zhlédnutí jistě stojí květy zdobené náměstí Plaza del General Weyler, náměstí Plaza de Espaňa, Chrám Neposkvrněného početí postavený u pobřeží nebo elegantní třída Rambla del General Franco. Odpočinout si můžete v pečlivě udržovaném parku Parque Garcia Sanabria.

Něco pro milovníky historie a nakupování...

Zajímáte se o historii? Navštívit můžete Museo Arqueológico, kde se dozvíte něco o původních obyvatelích z kmene Guančů. Zajímá vás umění? V Museo Municipal de Bellas Artes najdete velké množství španělských a vlámských uměleckých předmětů.

Kam na nákupy? Čtvrť Mercado de Nuestar je velmi rušným a živým nákupním místem. Na konci třídy Calle del Castillo najdete rozmanité trhy i občerstvení.

Nezapomeňte na nejkrásnější pláž města!

Necelé dva kilometry žlutého písku nabízí udržovaná pláž Las Teresitas, která je v turistické sezóně hojně navštěvována.

Puerto de la Cruz- přístavní město

Patříte mezi obdivovatele přírody? Rozhodně navštivte subtropické zahrady parku Loro Parque, kde si prohlédnete nejrozsáhlejší sbírku papoušků ve světě- najdete zde více než 230 druhů papoušků!

Chcete vidět velký jihoamerický fíkovník, který svými propletenými větvemi připomíná dům? Prohlédněte si botanickou zahradu Jardín Botánico, která se pyšní rostlinnými druhy, které rostou pouze v džungli.

Chcete si prohlédnout banánové plantáže? Vydejte se do veřejnosti přístupné plantáže Bananera el Guanche, která vám podá obrázek o pěstování banánů! Uvidíte zde i mnoho exotických stromů, keřů a květin.

„Zahradní pláž"

Pláž Playa Jardin se nachází v blízkosti města a je jednou z nejkrásnějších pláží. Zejména proto, že se kolem ní rozkládá tropický park. Až do města se můžete projít po promenádě, která lemuje pobřeží.

Tropické laguny a fontány

Uměle vytvořený areál Lago Martiánez vás upoutá svými lagunami, bazény, sopečnými kameny a palmami. Nachází se v centru města a má rozlohu 3 hektary.

Gran Canaria

Gran Canaria láká turisty svou výbornou vybaveností. Najdete zde bohaté kulturní i sportovní vyžití. Ostrov svým klimatem připomíná malý kontinent. Ze slunečných pláží se po pár hodinách cesty dostanete do horských oblastí, kde vás přivítá úplně jiné počasí.

Las Palmas- živé srdce ostrova

Las Palmas je nejen hlavním městem ostrova, ale i největším městem Kanárských ostrovů. Je také významným přístavním městem.

Navštivte centrum města!

Prohlídka náměstí Parque de Sante Catalina vás ohromí! Setkáte se zde hned s několika národnostmi. Afričtí prodejci, korejští námořníci, Španělé, turisté z celého světa a místní obyvatelé tvoří barevný kolorit náměstí.

Okouzlující místo ke koupání

Jednou z nejkrásnějších pláží ostrova je bezpochyby Playa de las Canteras- pláž se zlatým pískem dlouhá necelých pět kilometrů. Lemují ji skalnaté výběžky, které vytváří malebné pozadí.

Kam za nákupy?

Stánky, obchody světových značek i pouliční prodejce najdete na rušné třídě Avenida de Mesa y López. V neděli ráno můžete vyrazit na „bleší trhy" – najdete je u přístavu.

Kousek přírody ve městě

Chcete si odpočinout od rušného města? Zajděte do přírodního parku Doramas Parque! Nejen vaše oči potěší pohled na rozkvetlé kaktusy a jiné exotické rostliny!

Chcete poznat lidové tradice?

V blízkosti parku se nachází uměle vytvořená vesnice Pueblo Canario, která ukazuje lidové zvyky a tradice Kanárských ostrovů.

Po stopách Kryštofa Kolumba...

Chcete poznat nejstarší část města? Navštivte čtvrť Vegueta a prohlédněte si například klášter Ermita de San Antonio Abad. Říká se, že se zde před svou cestou modlil i Kryštof Kolumbus.

V domě z 15.století Casa de Colón, který dříve sloužil jako sídlo guvernéra, byl ubytován i Kryštof Kolumbus během svých návštěv. Nyní se v tomto domě nachází muzeum s dobovými mapami, navigačními přístroji, zbraněmi...

Chcete vidět chrámový poklad?

Katedrála svaté Anny- Catedral de Santa Ana ukrývá vzácné klenoty a staré náboženské předměty.

Turistická letoviska na jihu ostrova

Jih ostrova se může pochlubit třemi zajímavými a turisty vyhledávanými centry: San Augustýn, Playa del Inglés a Maspalomas.

San Augustýn

Pláže s černým pískem, nízké skalnaté útesy, udržované ulice, luxusně vybavené apartmány, klidné prostředí...to jsou hlavní přednosti tohoto menšího turistického střediska.

Playa del Inglés

Máte rádi zábavu? Čilý ruch? Vodní radovánky? Nákupní centra? Noční život? To vše nabízí Playa del Inglés. Zajímavostí je, že zde byl vystavěn kostel připomínající známou operu v Sydney. Středisko Playa del Inglés je tvořeno především vysokými hotely, které obklopují zlatavě písčitou pláž.

Maspalomas

Okouzlí vás svým žlutým pískem a písečnými dunami, které připomínají Saharu. Maspalomas patří mezi největší turistická centra Kanárských ostrovů. Za návštěvu stojí jeden z největších zábavních parků- Holiday World.

Lanzarote- ostrov sopek

Víte, že se na ostrově Lanzarote nachází více jak 300 sopek a vyhaslých kráterů? Místní půda má proto černou barvu. Místní obyvatelé se věnují zemědělství a turistickému ruchu. Dbají však na zachování přírodního rázu ostrova.

Co nabízí jih ostrova?

Přístavní město Arrecife

láká k návštěvě dvou historických částí- Castillo de San Gabriel a Castillo de San José.

Castillo de San Gabriel je zajímavé tím, že se rozprostírá na malém ostrově uprostřed města. Pochází z 16.století a upoutá vás padacím mostem, po kterém se dostanete k hradu, který měl dříve obrannou funkci před piráty.

Dodnes zachovalá pevnost Castillo de San José slouží jako muzeum současného umění. Jsou zde uložena díla P.Picassa a J.J.Miroua.

Puerto del Carmen

je hlavním turistickým střediskem ostrova. Je známé svými písečnými plážemi a nedalekým zábavním centrem Montaňa Tropical.

Poznejte nedotčenou přírodu Lanzarote!

V národním parku Parque Nacional de Timanfaya najdete stopy sopečné činnosti, která během let 1730 až 1731 zničila jedenáct vesnic a pohřbila mnoho místních obyvatel. Zpestřete si dovolenou výletem na velbloudech, kteří vás zavezou až na vrchol Ohňových hor!

Sever ostrova

Sever Lanzarote je zaměřen spíše na zemědělství. Obdivovat zde můžete typická poklidná španělská města se svou zachovalou kulturou.

Hlavním centrem severu ostrova je Tequise- starobylé město se zachovalou architekturou, řemeslnými trhy, dlážděnými ulicemi hradem ze 16.století.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17007 (novesluzby.cz#21193)


Přidat komentář