Tatralandia nebo Tropical Island

Pro rodiny s dětmi naši východní i západní sousedé připravili naprosté ráje na zemi, ale i bezdětní si zde užijí nádherné chvíle odpočinku, relaxace a zábavy. Pohádky se stávají skutečností - nevěříte? A co takhle objevit Tropický ostrov nebo Novou zemi?

Výlety Tatralandia a Tropical Island

Nenechte se mýlit názvem, nezveme Vás do cizí vzdálené země ani na žádný tropický ostrov na opačné straně zeměkoule. Obě dnešní pozvánky jsou k našim sousedům.

Tropical Island

Najdete v Braniborsku cca 60 km jižně od Berlína. Rozloha tohoto letoviska činí zhruba 66 000 metrů čtverečních a nachází se v bývalým hangáru, který byl původně určen pro vzducholodě. Hangár koupila Malajsijská společnost Tanjong, díky které toto letovisko vzniklo.

Jde o největší bazénový komplex v Evropě. Tropical Islands byl otevřen 19. prosince 2004. Letovisko je schopno pojmout až 7 000 návštěvníků denně v jakém koliv ročním období. Místo vhodné pro příjemnou relaxaci nabízí vodopády, pláž, deštný prales, lagunu, islandské gejzíry, kanadská jezera, palmy z Pacifiku. V areálu je cca 30°C a voda zde má teplotu 28°C.

Tropical Island - pro děti

Dětem se zalíbí především zdejší „Tropico Club“, který je právě pro ty nejmenší. Vaše dítka na rozloze 4000 m2 rozhodně nudit nebudou. Zdejší šplhadla, prolejzačky, skluzavky, kopce ve tvaru sopek a další atrakce jim nabídnou možnost, jak se do sytosti vyřádit a není to jediné, co zde zažijí. Dítka se zde můžou zapojit např. do programu kouzelníků s názvem Simsalabim program. K vidění je zde i cirkus, taneční show a různé další soutěže.

Tropical Island - pro dospělé

Ve zdejším wellness centru si jistě vyberete druh relaxace, který je Vám nejbližší. Navštivte třeba Sloní chrám s parními lázněmi či se nechte rozmazlovat bahenními koupelemi, perličkovými bazény, aromatickou koupelí. Zkusit můžete kamennou saunu v chrámu Angkor Wat.

Tropical Island - jižní moře

Areál nazvaný „Jižní moře“ má rozlohu 3 000 m2. Najdete tu pláž dlouhou 200 m, která Vám poskytne komfort pro příjemný a ničím nerušený odpočinek. Lenošení na lehátku, vyhřívejte se, zaplavte si v příjemně teploučké vodě. Najdete zde i dětský bazén, který nedosahuje velké hloubky. Po setmění si můžete vychutnat laserovou show, která probíhá každý večer.

Tropical Island - Laguna z ostrova Bali

Zaplavte si, sklouzněte se nebo se podívejte k místu, kde hraničí laguna s pralesem. Budete mít pocit, že se skutečně nacházíte někde v džungli. Uchvacující je zdejší jeskyně s vodopádem. V restauraci Mondial ochutnejte německou, asijskou, americkou či italskou kuchyni.

Na procházce po bulváru

Pokud máte rádi drobné krámky, najdete jich na zdejším bulváru mnoho. Jsou rozmanité a jistě v nich najdete nějaký pěkný suvenýr, který Vám bude váš výlet připomínat. Co trošku nespoutané přírody a architektury? Projděte bránou, která je kopií brány z ostrova Bali a rozevře se před Vámi tropická víska a v ní originální stavby z Thajska, Bali, Bornea a Samoye.

Deštný prales - Tropical Island

Na stezce 1,1 km máte možnost vidět banánovníky, kávovníky, masožravé rostliny, popínavé rostliny a další roztodivné rostliny, které mimo deštný prales nenajdete. Ze zástupců fauny jsou tu japonští kapři, sumci, plazy, želvy.

Ubytování Tropical Island

Naštěstí to domů do České republiky máte co by kamenem dohodil, ale pokud si chcete pobyt prodloužit, můžete si vybrat ubytování ve stanu nebo v hotelu.

 

Nyní se přesuneme k našim sousedům na Slovensko.

 

Tatralandia je nejen největším vodním parkem

na Slovensku, ale i v Čechách a v Polsku a díky zdroji termální minerální vody je návštevníkům Aquapark k dispozici po celý rok. Najdete ji v Liptovském Mikuláši.

Tobogány - Tatralandia

Rapido - je mordrofialový a 90 metrů dlouhý tobogán pro šílenou jízdu nadšenců vodních radovánek.

Crazy river - je zábavný sjezd na nafukovacích kolech, můžete jej zkusit na trati dlouhé 116 metrů. Například lze vytvořit řetěz z kamarádů a zažít crazy jízdu celé party.

Black magic - je adrenalínová super novinka ve střední Evropě – 62 metrová strašidelná jízda na troj-raftě se světelnou show!

Tornádo - je raftovací tobogán – jediný na Slovensku, Čechách a Polsku. Zde můžete zažít bláznivou jízdu ve dvojicích. Startuje se z 12 metrové věže. Podobný můžete najít až ve Švícarsku.

Další jsou tobogány Tatralandia** - velikosti tobogánů**

 • ROLLERCOASTER = otevřený tobogán 100 metrů
 • MONKEY SLIDE - 100 metrů.
 • JUNGLE RAFT – 87 metrů
 • BLACK & WHITE - 72 metrů
 • ROCKET = 15 metrový otevřený s výjezdem do termálního bazénu
 • SNAKE = 32 metrů s dopadem do termáního bazénu
 • NO – LIMITS = 72 metrů
 • VOLCANO = 99,1 metrů
 • DOUBLE FALL = 40 metrů strmý tobogán se dvěma volnými pády
 • ANAKONDA = 146 metrů dlouhý raftovací tobogán
 • TWISTER = 45 metrů kličet točů a klouzáníčka
 • BLACK HOLE - ČIERNA DIERA = 100 metrů po tmě
 • KAMIKADZE = 4 poschodí nahoru a za 3 sekundy jste dole, 43,2 metrů
 • BANANA FUN = raftovací tobogán 77 metrů

Tatralandia - klouzačky

 • TRIPLE SPLASH = 40 mertová s trojitou dráhou
 • DOUBLE BUBBLE = 40 mertová s dvojitou dráhou
 • FREE FALL = 35 metrů strmého pádu
 • NIAGARA = trojdráhová 30 metrová.

Dětské tobogány Dalších asi 6 tobogánků a klouzaček pro malé dětičky, v bazenech nechybí ani různé prolézačky a atrakce jako pirátská lod nebo hrad.

Kromě vodních radovánek - Tatralandia

Tanzánie

Nejdelší lanová a lezecká dráha ve Střední Evropě a první TARZANIA postavená mimo les, nachází na rozloze přibližně 5000 m2. Je určená všem, kterí si chtějí užít patřičnou dávku adrenalinu, mírnou dávku fyzické námahy a hlavně perfektní zážitek**.
**

Babyland

Je hřiště na „suchu“ s prolézačkami, nafukovacími hrady, plné klouzaček a houpaček, mostů a pískovišť.

Ubytování Tatralandia

Ubytování Liptovská dědina

osadu tvoří 14 čtyřmístných bungalovů vesnička ve stylu naších prababiček. Dřevěné včelíny, dřevěný žebřiňák, studna a zvonice, dřevěný vláček, lavičky pro večerní posezení, ohniště a gril s altánem.

Ubytování Central Park

40 čtyřmístných apartmánů. Osada se spoustou sportovního vyžití od tenisových kurtů, volejbalového a street- bolového hřiště, přez stolní tenis az po ruské kuželky. Pro večerní relax lavičky, krba besídka.

Ubytování Dětský svět

lentilkový svet plný radosti a zábavy. Veselé pestrobaravné pohádkové domečky se 14 apartmány. Hřiště, prolejzačky a houpačky, pro večerní posezení zahradní altánek.

Ubytování U myslivce

ubytování v zálesáckém stylu v 6 osmimístných bungalovech. Posed, krmítko, seník, přeskakovačky, kladina, stylové venkovní sezení a volejbalové hřiště.

Ubytování Indiánska osada

vstupní brána s totemem a vkruhu stojících 16 čtyřmístných bungalovů. Dokonce i Vinetou by závidel :-) Zde se naučíte házet lasem nebo potkáte šamana, Večer se mužete těšit na indiánké ohně.

Dalšími atrakcemi v Tatralandii jsou

Rybářska zátoka, Skautský tábor, Řemeselnický dvůr, Romatická zahrada, U vináře, Ranč nebo Westernové město. Součástí areálu jsou i restaurace, půjčovny sportovních potřeb, kino a také walnes služby jako masáže, zábaly, koupele nebo relaxační procedury.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16868 (novesluzby.cz#20341)


Diskuze a zkušenosti

lenny | 25.11.2013 14:27
Re: Tatralandia nebo Tropical Island určitě Tatralandie,byla jsem tam už hodněkrát,nejlepší aquapark ve kterém jsem kdy byla a to už jsem navštívila hromady aquaparků.. :-) Za mě jednoznačně Tatralandia !!! :-)


Přidat komentář