Spojené Arabské Emiráty, Dubaj - luxusní dovolená

Zajímá vás arabský svět? Toužíte po opravdovém luxusu, úžasných plážích, horkém slunečném počasí a teplém čistém moři? Pak navštivte Spojené Arabské Emiráty a jejich proslulý Dubaj, synonymum pro přepych a luxus!

Spojené Arabské Emiráty – základní informace

Rozloha: cca 84 tisíc km2

Počet obyvatel: cca 2,3 miliony

Hlavní město: Abú Zabí

Spojené Arabské Emiráty jsou federací sedmi arabských států v Perském zálivu: Abú Zabí, Dubaj, Šardžá, Adžmán, Fudžajra, Umm al – Kuvajn, Rás al – Chajma.

Dovolená v Emirátech

Jestliže jste byli například v Tunisku nebo Řecku a myslíte si, že jste zažili luxus, tak po dovolené v Emirátech teprve poznáte, co skutečný luxus znamená. V Emirátech najdete téměř vše, na co si jen vzpomenete.

Jednou z chloub, kterými se Emiráty pyšní, jsou úchvatné stavby. Setkáte se zde se starou arabskou architekturou, i s moderními stavbami, které vás naprosto nadchnou. Narazíte na mrakodrapy, architektonicky zajímavě řešené stavby hotelů, podmořské stavby, i arabská obydlí z dob „před ropou“.

K největším perlám patří „zlatý hotel“ Burj Al Arab, který má jako vůbec jediný na světě 7 hvězdiček! Fotografie tohoto hotelu je tak jedinečným symbolem luxusu Emirátů.

Součástí celého luxusního světa Emirátů jsou skvostné pláže, pokryté bílým pískem. Měli byste však vyrazit na hotelovou pláž. Na veřejných arabských plážích byste se totiž nemuseli cítit dobře, protože arabské ženy se koupou pouze zahalené. Ostatně, nač chodit na veřejné pláže, když u těch hotelových budete mít o luxus postaráno! Můžete si dosyta užít sluníčka, opálit se, relaxovat, ale nemusíte se bát přeplněných míst a „hlavy na hlavě“. Součástí hotelových služeb bývá i obsluha na pláži.

Emiráty - moře a podmořský svět

V Emirátech se můžete těšit na čisté moře a jemný bělostný písek. Zároveň je v moři dobrá viditelnost, takže můžete objevovat krásy podmořského světa.

Vody Perského zálivu vás pravděpodobně překvapí svou teplotou -  moc se neosvěžíte, ale spíše budete mít pocit pobytu v lázních. Ano, skutečně tak je moře teplé! Kdo si potrpí na teplou vodu, ten zcela určitě nebude zklamaný!

Pro milovníky potápění a šnorchlování se doporučuje východní pobřeží s podmořskými skalisky, korály, tropickými rybkami, mořskými želvami,… Nedaleko emirátu Fujairah se dokonce nacházejí podmořské jeskyně, které můžete prozkoumávat. Zažijete opravdu fascinující podívanou!

Specifikem pláží ve Spojených Arabských Emirátech jsou barvy písku. V různých Emirátech má písek jiný nádech barvy a je tudíž i oblíbeným suvenýrem!

7 Emirátů – který zvolit?

  • Dubai
  • Sharjah
  • Abu Dhabi
  • Fujairah
  • Ras al-Khaimah
  • Ajman
  • Umm al-Qaiwain

Pokud plánujete cestu do Emirátů, budete postaveni před rozhodnutí, který ze sedmi z nich zvolíte. Nejvíce navštěvovaných je prvních pět.

Abyste byli s dovolenou co nejvíce spokojeni, tak si nejprve ujasněte, co od Emirátů očekáváte.

Takřka celé Emiráty jsou pokryty pouští a vyprahlou půdou, takže přírody tu příliš mnoho nenajdete. Pokud bychom však měli vybrat destinaci, kde je přírody nejvíce, bude to Ras al-Khaimah.

Pokud toužíte po památkách, tak rovněž nejsou Emiráty tím pravým. Opět vybíráme emirát, kde lze alespoň kousek historie najít - Umm al-Qaiwain.

Emiráty zkrátka nenabízí přírodu, ani památky, ale luxus v pravém slova smyslu, barvitý podmořský svět, pláže, písek, moře a především odpočinek!

Nepsaným pravidlem je, že levnější hotely leží co nejdále od Dubaje. Příjemné ubytování mimo dosah mrakodrapů můžete najít v Ras al-Khaimah nebo Umm al-Qaiwain. Tyto místa se poslední dobou čím dál více otevírají turismu a budují se zde nové hotely na pobřeží.

Lákají vás především krásy podmořského světa? Pak zvolte nejvýchodnější emirát Fujairah. Najdete zde také potápěčská centra.

Pokud je pro vás Dubaj moc drahá, ale přesto ji chcete poznat, přirozeně se ubytujete co nejblíže, v jiném Emirátu. Jednou z možností je Emirát Sharjah. Tanto Emirát je však poměrně přísný. Alkohol koupíte pouze v hotelovém baru, protože jinde ho neseženete, a stále se zde konají popravy a veřejné kamenování.

Dubaj a Abu Dhabi jsou synonymy pro skutečný přepych a moderní svět. Budete zde potkávat Araby v bílých oděvech ke kotníkům – tzv. disdaša. Je vám příliš horko? Pak navštivte uměle vybudované zimní středisko, kde na vás bude sněžit a můžete si i sjet svah! Samozřejmě právě zde se nachází také nejluxusnější hotel na světě. Nádherné pláže s bílým pískem jsou samozřejmostí.

Kdo chce skutečně poznat Spojené Arabské Emiráty, neměl by rozhodně návštěvu Dubaje a Abu Dhabi vynechat.

Spojené Arabské Emiráty – jazyk, jak se domluvit

V Emirátech se běžně domluvíte angličtinou, i nápisy na ulicích jsou zpravidla arabsky a anglicky. Můžete zaslechnout i ruštinu či němčinu. Rusky mluvící turisté Emiráty navštěvují poměrně často. Nebojte se místních lidí zeptat (například v taxíku) na nějaké zajímavosti. Jsou společenští a rádi poradí.

Spojené Arabské Emiráty – lidé, mnohoženství

Právě v Emirátech můžete pozorovat klasický příklad mnohoženství. Platí, že čím více bohatší muž, tím více žen si může dovolit. Mnohoženství ale samozřejmě není pravidlem a jeden Arab může mít klidně „jen“ jednu ženu.

My Evropané se jistě neubráníme udivenému pohledu na Araba, za nímž kráčí několik manželek, které si mezi sebou normálně povídají jako přítelkyně. Když se k tomu ještě přidají jejich děti, je to taková velká arabská rodina.

Aby muž mohl mít více žen, musí se o ně ale umět postarat. Každá z žen si musí žít na stejné úrovni, jako ty ostatní (tzn. pokud má jedna dům či auto, musí to samé mít i ta druhá, případně třetí apod.).

Emiráty – kuchyně, stravování

Čeká na vás skutečně rozmanitá strava a kuchyně snad všech národností. Kdo chce, může vyzkoušet rozličná exotická jídla, anebo raději zůstat u evropské kuchyně. Své místo zde mají i řetězce rychlého občerstvení.

Pokud bychom měli jmenovat některé zdejší speciality, je to například chlebový puding Umm Ali, mléčný nápoj Ayran, plněná dýně Mashi, sýrový dort Esh Asaraya, jehněčí s rýží Matchbous a jiné.

Mezi nejlepší restaurace se řadí Burj Al Arab, Jumeirah Beach a Mina A´Salam.

V Emirátech by vás neměly potkat žádné střevní potíže, podobně jako v Tunisku či Egyptě. U náchylných lidí však může i tato situace samozřejmě nastat. Raději nic nepodceňujte a nepijte vodu z kohoutku.

Alkohol je v Emirátech něco jako zakázané ovoce, hřích, protože islám výslovně zakazuje pít alkohol. Emiráty jsou ale také turistickou zemí, snaží se vyjít vstříc, a tak alkohol obvykle zakoupíte ve specializovaných prodejnách. Ovšem třeba v Emirátu Sharjah je mimo hotelovou oblast prodej zcela zakázán.

Když Arabové pijí, komentují to zpravidla slovy, které znamenají „Alláh spí“.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17038 (novesluzby.cz#21286)


Přidat komentář