Smaragdový ostrov Korfu

Vydejte se na jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů! Projděte se po písčitých plážích, poznejte historické památky a přírodní krásy ostrova! Jistě vás mile překvapí pohostinnost zdejších obyvatel!Navštivte ostrov, který si oblíbily mnohé známé osobnosti!

Zeměpisné údaje

Kde leží ostrov Korfu? Korfu leží v Jónském moři, od břehů Řecka je nejkratší vzdušnou čarou vzdálen necelých 5km. Od Itálie jej dělí 74km a od pobřeží Albánie necelé 2km. Ostrov je dlouhý asi 65km a široký místy až 30km. Má tvar zaobleného písmene T.

Poznejte přírodní krásy ostrova!

Patříte mezi obdivovatele přírody? Ostrov Korfu překypuje rozmanitou flórou i přírodními úkazy. Pouze zde roste 100 druhů rostlin, které jinde nenajdete.

Typickou rostlinou Korfu je olivovník, ze kterého se vyrábí olivový olej. Obdivovat ale můžete i aromatické pomerančovníky, citronovníky, stín poskytující platany, palmy, váš pohled zaujmou oleandry, cypřiše, myrty, palisandry, rozkvetlé růže či buganvílie.

Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Pantokrator(906m n.m.), výšlap na její vrchol zaručuje malebný pohled na ostrov, moře, okolní ostrovy i pobřeží Albánie.

Jaké jsou na Korfu pláže?

Předností ostrova jsou čisté písčité pláže, které jsou místy tvořeny oblázky. Korfu obklopují pláže v délce 300km, najdete zde i poklidná místa, kde si můžete odpočinout od turistického ruchu.

Na plážích naleznete bohaté sportovní vyžití. Využít můžete půjčovny sportovních potřeb. Vyzkoušet si můžete různé vodní sporty, jako je například windsurfing, projížďka na loďce, potápění, jízda na šlapadle, vodní lyžování...

Korfu- hlavní město

Hlavním městem ostrova se 100 tisíci obyvateli je stejnojmenné město Korfu neboli Kerkyra. Nachází se uprostřed východního pobřeží ostrova.

Staré město Korfu

Nejstarší částí města je Staré město, kde najdete nejvíce historických památek. Bylo vystavěno kolem pevnosti z 10.století, která měla chránit město. V druhé polovině 16.století byla vystavěna i Nová pevnost v benátském stylu. Procházkou po Starém městě poznáte poklidný místní život- úzké uličky, vysoké zdi, kamenná dlažba, obchody s místním zbožím, místní obyvatelé...

Navštívit můžete i Byzantské muzeum, Muzeum lastur, Archeologické muzeum, Muzeum numismatiky nebo Muzeum asijského umění.

Myší ostrov

Při návštěvě Korfu rozhodně nezapomeňte na Myší ostrov! Na tento pozoruhodný ostrov se můžete dostat lodí z poloostrova Kanoni, plavba nebude trvat dlouho. Myší ostrov je od Korfu vzdálen jen kousek. Svým tvarem i velikostí připomíná loď a navštívit na něm můžete malou kapli.

Co vypráví legenda o Myším ostrově?

Říká se, že ostrov je zkamenělinou lodě bájného cestovatele a bojovníka Odyssea, na kterého se rozhněval bůh moře Poseidon a proměnil jeho loď v kámen.

Tato legenda však ještě provází dva ostrovy ležící u Korfu- Afionas a Paleokastritsou. Myší ostrov patří mezi nejnavštěvovanější místa.

Raritou Korfu je také ostrov, na kterém se po celé jeho rozloze rozprostírá klášter Vlacherna. Ostrov je spojen molem s poloostrovem Kanoni.

Zámek Achileion

Jižně od hlavního města se nachází zámek, který je turisty velmi oblíben. Víte, že zámek Achilleion byl postaven na přání rakouské císařovny Alžběty přezdívané Sissi? Ta si ostrov, zejména pro jeho klidné prostředí oblíbila natolik, že si zde nechala vystavět zámek na počest bájného bojovníka Achillea.

Zámek byl postaven v neoklasicistickém stylu v druhé polovině 19.století a je vyzdoben řadou soch s antickou tématikou. Okouzlující je i procházka v zámecké zahradě, jejíž terasa vede až k moři.

Tip: Chcete se opět vrátit na Korfu? Dotkněte se palce u sochy sedícího malého chlapce, která je umístěna v areálu zámku!

Romantika na Korfu

Romantický výlet skýtá severozápad ostrova- okolí Paleiokastritsy. Podle legendy se zde nacházel i bájný palác krále Alkinoa.

Hlavním lákadlem Paleiokastritsy jsou malebné písčité pláže, skalní útesy, které ukrývají mořské jeskyně a klášter Panagia.

Pláže Paleiokastritsy jsou převážně písčité, místy oblázkovité a jsou obklopeny průzračným tyrkysovým mořem. Lákají nejvíce turistů z celého ostrova. Ačkoli je Paleiokastritsa osídlena pouze několika obyvateli, v hlavní sezóně se sem sjíždějí místní obyvatelé z okolí, aby nabídli turistům své služby.

Chcete uniknout davu turistů? Vydejte se na výlet lodí do mořských jeskyní pod útesy. Výlet vám jistě přinese nezapomenutelný zážitek!

Klášter Panagia pochází z 13.stol.,ale po požáru v 17.stol. byl přestavěn a v současné době již není obydlen mnichy.

Nechte se unést dech beroucím pohledem na ostrov i moře! Vydejte se do vysoko položené vesnice Lákones! Cesta se vine horskými soutěskami a nabízí okouzlující panoramatický pohled!

Chcete poznat lidové tradice a vesnický život na Korfu?

Zavítejte do blízkých vesnic v okolí Paleiokastritsy, kde můžete ochutnat místní speciality a poznat poklidný řecký venkovský život! Navštívit můžete například vesnici Mavromatis, kde se vyrábí místní nápoj Koum Quat.

Sport a zábava na Korfu

Obojí naleznete v zábavním vodním parku Aqualand v Agios Ioannis. Zajímavostí je, že na vzhledu a vybavení parku spolupracovaly týmy od Disney Parks a Universal Studios. Co zde najdete? Nespočet skluzavek, tobogánů, bazénků, prolézaček, vodotrysků... Vodní park je designován jako vodní město, kde najdou zábavu děti i dospělí.

Výlety na okolní ostrovy

Co si takhle zpestřit dovolenou výletem na lodi? Navštívit můžete nedaleké ostrovy Paxos a Antipaxos nebo pevninu Albánie či Řecka.

Paxos

Malý poklidný ostrov nejvíce ožívá v hlavní turistické sezóně. Zdáli vábí návštěvníky svým zeleným porostem. Nejvíce navštěvovaná jsou přístavní města Gáios a Lákka- půvabná města se světlými domky, tavernami, restauracemi a obchůdky se suvenýry.

Dalším lákadlem ostrova jsou nádherné písčité pláže a průzračně modré moře s písčitým dnem. Navštívit můžete i dvě rozlehlé mořské jeskyně, o kterých se vypráví, že jedna je sídlem Poseidona a druhá jeho ženy Antitriti.

Antipaxos

Malý ostrov poblíž ostrova Paxos vás zaujme svými bílými písčitými plážemi, nedotčenou přírodou a tyrkysovým mořem. Nejnavštěvovanější je pláž Vríka s jemným bílým pískem a pláž v zátoce Voutoúmi, kterou zdobí bílé kameny a měkké písčité dno.

Albánie

Chcete se podívat na pevninu? V Albánii jsou ještě viditelné pozůstatky komunismu v podobě bunkrů a jednoduché architektury. Na druhou stranu, Albánie není do velké míry dotčena turismem, takže zde můžete najít klidné pláže a zcela odlišnou kulturu.

Historické město Butrinti se stává cílem návštěvníků. Co zde najdete? Butrinti je město s bohatou minulostí. Leží na pobřeží rozlehlého jezera Butrinto a najdete zde pozůstatky** z doby antické, římské i byzantské.** Jedná se o vykopávky veřejných lázní, městských hradeb, divadla, brány, chrámů, mozaikové podlahy v baptisteriu,...

Řecko- Párga

Při plavbě k malebnému řeckému přístavu Párga vás okouzlí přírodní krásy zátoky u Párgy. Na jedné straně příkré skalnaté útesy porostlé zelení a na druhé malé ostrůvky kousek od pobřeží. Jedním z nich je i malý ostrůvek Panagia s kostelíkem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17113 (novesluzby.cz#21609)


Přidat komentář