Poznejte krásy Mallorky

Malý ostrov ve Středozemním moři je oblíbeným místem tisíců návštěvníků z celého světa. Poznejte i vy krásy útulného ostrova! Nechte se provést španělským ostrovem Mallorka, místem zábavy i odpočinku!

Zeměpisné údaje

Ostrov Mallorka leží ve Středozemním moři a od pobřeží Španělska je vzdálen přibližně 180km. Patří do souostroví Baleárských ostrovů, kde patří i ostrovy Menorka, Ibiza a Formentera. Mallorka je díky své rozloze největším z nich. Povrch je na severozápadě ostrova hornatý, zbytek ostrova je tvořen jen mírnými kopci a rovinami s velkým počtem přístavů.

Atmosféra ostrova

Ačkoli je Mallorka navštěvována turisty v hojném množství, přesto si dokázala ponechat svůj osobitý ráz. Na pobřeží najdete moderní luxusní hotely a zaplněné pláže návštěvníky ostrova. K tomu samozřejmě patří i čilý turistický ruch a zábava.

Naopak ve vnitrozemí si vesnice i města ponechala svůj osobitý španělský ráz a téměř zde nenajdete stopy po čilém turistickém ruchu. Avšak nenechte se zmást! Poslední dobou je pro turisty lákavé pronajmout si dům na vesnici nebo si jej i koupit. Chcete si užít klidu venkova? Vydejte se do vnitrozemí!

Palma de Mallorca

Největší město Mallorky, kde žijí téměř dvě třetiny obyvatel ostrova, vás zaujme svou pestrostí. V přístavu najdete luxusní jachty místních obyvatel i turistů, v historickém jádru města vás okouzlí nesčetné památky, o zábavu se postarají moderní restaurace, bary, zábavní místa a odpočinek najdete na **slunečných plážích a promenádách.
**

Rozhodně nezapomeňte navštívit:

Město Palma de Mallorca skrývá spoustu míst, které stojí za to navštívit. Historicky zajímavé památky najdete v historickém centru města, které se nachází v pěší zóně.

Jednou z nich je i palác Palau Almudaina. Původní sídlo maurských králů slouží i dnes španělské královské rodině. Pro veřejnost je proto otevřena pouze část paláce. Prohlédnout si můžete trůní sál s gotickými klenbami z 13.století. Na nádvoří naleznete kapli Santa Ana, prohlédnete si i dochovaný románský portál ze 14.století.

V blízkosti paláce se nachází gotická katedrála La Seu, která byla postavěna v letech 1230-1601. Interiér katedrály je velmi působivý. Vysoký gotický strop je podepřen úzkými sloupy. Barevné skleněné vitráže vytváří při svitu slunce nezapomenutelnou atmosféru. Dominantou katedrály je oltář z počátku 20.století tvořený baldachýnem s trnovou korunou. Jedná se o dílo A.Gaudího- katalánského architekta.

Součástí katedrály je zvonice z 13.století a muzeum, kde si můžete prohlédnout staré rukopisy, ostatky svatých i přenosné oltáře.

Chcete zažít historickou atmosféru města? Na samém okraji historického centra se projděte po starém přístavu! Naleznete zde rybáře připravující se k rybolovu a okouzlující přístav u moře.

Dominantou města je hrad ze 14.století Bellver. Měl obrannou funkci, hlídal a bránil přístup k městu z moře i ze souše. Nachází se na kopci nad městem, takže ho můžete spatřit téměř z každé části města. Chcete se rozhlédnout po okolí města? Vystoupejte na některou z obranných bašt hradu a potěšte se výhledem na město i ostrov!

Toužíte po odpočinku?

Pod hradbami se nachází upravený park u moře Parc de la Mar. Navštívit můžete i zahrady paláce Almudaina, kde najdete více stínu.

Kam za zábavou?

Láká vás turistický ruch? Chcete se podívat do centra dění? Ve čtvrti Es Jonquet najdete nesčetné množství restaurací, barů a kaváren. Auditorium nabízí široký hudební výběr- od koncertů až po operu.

Zajímavost města

Nedaleko čtvrti Es Jonquet se nachází Poblo Espanyol. Prohlédnout si zde můžete originální zmenšené repliky významných budov z celého Španělska.

Turistická centra Mallorky

Palma Nova, Magalluf

Tato rušná a moderně vybavená turistická centra se nalézají nedaleko od sebe. Dalo by se říci, že tato místa žijí pouze z turistického ruchu. Najdete zde vše, co si jako turista můžete přát- široký výběr barů, kontinentální restaurace, diskotéky, sportovní centra, luxusní hotely...

Nedaleko od Palma Novy se nachází i zábavní park Marineland se cvičenými delfíny, papoušky, zoologickou zahradou a velkým akváriem. V blízkosti těchto turistických center najdete i vodní park, westernový park a Casino Paladium.

Puerto Alcúdia

Přístavní městečko se těší velké oblibě turistů především díky svým zlatým písčitým plážím, které se táhnou v délce 10-ti km. Nutno dodat, že Puerto Alcúdia se pyšní i udržovanými ulicemi s velkým množstvím restaurací, kaváren, barů a přístavem s luxusními jachtami i menšími loděmi.

Puerto Alcúdia je nejnavštěvovanější oblastí Alcúdijského zálivu a svým návštěvníkům nabízí i široké sportovní vyžití a možnost rybolovu.

Pollenca

Chcete se vyhnout davu turistů? Toužíte poznat poklidnou atmosféru Mallorky? Navštivte město Pollenca, které se nachází přibližně 7km od severního pobřeží Mallorky. Pollenca je bohaté na historické památky i kulturní události. Každé léto zde můžete navštívit** hudební festival** s mezinárodní účastí.

Ve městě najdete kostel El Cavaria pocházející z 13.století. Vede k němu 365 schodů a shlédnout zde můžete obraz Panny Marie ze 13.století. Vždy na Velký Pátek se zde koná průvod za hojné účasti místních obyvatel i návštěvníků.

Chcete se zúčastnit vojenské bitvy? Každoročně 2.srpna se zde odehrává bitva s tureckými piráty, kteří se marně pokoušeli dobýt město.

Port de Pollenca

Chcete na dovolenou vyrazit i s dětmi? Přístavní město Port de Pollenca nabízí mělké písčité pláže vhodné pro děti. Najdete zde i četné rybářské restaurace, které jsou vyhlášené po celém ostrově.

Přírodní zajímavosti ostrova

Chcete se pokochat krásami přírody? Na ostrově Mallorka najdete několik podzemních jeskyní i zajímavých skalních útvarů.

Jeskyně De Campanet jsou sice jedny z nejmenších, za to je ale jejich prohlídka jedna z nejzajímavějších. Nachází se asi 40km od města Palma de Mallorca.

Jižně od přístavu Porto Cristo můžete navštívit 2km dlouhou jeskyni Coves del Drac neboli „Dračí jeskyni". Součástí prohlídky je i koncert. V jeskyni se nachází i podzemní jezírko a nesčetné stalagmitové a stalaktitové síně.

Z turistického centra Magalluf si můžete vyrazit po moři do zátok u města Portals Vells. Ve skalnatém útesu jsou vytesány rozlehlé jeskyně nejspíše z římských dob.

Zábava na Mallorce

V restauracích na Mallorce najdete široký výběr menu z celé Evropy. Oblíbeným hudebním žánrem je zde flamenco, některé hotely pořádají večery flamenca.

Z přístavů po celé Mallorce si můžete vyrazit na výlet lodí, navštívit můžete i sousedící ostrovy Menorca a Ibiza.

V turistických centrech najdete vodní i zábavní parky, sportovní centra, kde si můžete zajistit například kurz šnorchlování, potápění nebo si pronajmout jachtu. Největším vodním parkem na ostrově a možná i v celé Evropě je Aquacity v El Arenal.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17102 (novesluzby.cz#21558)


Přidat komentář