Oblast Caorle, Lido di Jesolo, Eraclea Mare

Co může být úchvatnějšího než východy a západy slunce, písčité pláže, průzračné moře, malebná příroda a výtečná kuchyně? Vydejte se s námi prozkoumat oblast Veneto, konkrétně letoviska Caorle, Lido di Jeselo a Eraclea Mare.

Caorle - představení Caorle

Caorle je jedna z nejčistších oblastí jadranské náhorní plošiny. Caorle patří mezi významná evropská přímořská letoviska. Jedná se o nezapomenutelnou turistickou oblast, ať už z důvodu nepřeberné lákavé nabídky ubytovacích kapacit, výtečné kuchyně, historických památek, přírody, pláže, moře, sportovišť, nebo rušného a bohatého nočního života.

Hledáte-li o dovolené nejen průzračné moře, ale i stopy historie, bude Caorle a celá oblast tou nejlepší možnou volbou.

Celé Caorle důrazně dbá na ekologii. Na veškerých pláží je dodržování recyklace odpadů.

Pokud se chete vydat za krásou Itálie , využijte možnosti od CK Janety.

Poloha Caorle

Caorle leží v severní části Jadranu, zhruba 70 km severně od Benátek. Pro větší představu, Caorle je vzdálené od Prahy 790 km, od Brna 700 km.

Caorle, přístav i turistické centrum v jednom, leží v oblasti Veneto, tj. Benátsko. Pro ty z vás, kteří o dovolené hledáte nejen moře, ale i stopy historie, bude Caorle a celá oblast tou nejlepší možnou volbou.

Historie Caorle

Caorle pochází z latinského slova Caprulae, což podle některých historiků znamená tzv. ostrov koz. Další historikové se spíše přiklánějí k variantě, že jméno Caorle  je odvozeno od pohanské bohyně Capris.

Caorle bylo osídleno již tisíc let př. n. l. Založení Římany se však datuje přibližně okolo roku 40 př. n. l. Caorle bylo umístěno k ústí řeky Livenza, protože se města zakládala u zdrojů vody.

Caorle byla původně vesnička, ve které žili převážně rybáři, pasáci koz a ovcí. V roce 1866 bylo ustanoveno tzv. rybářské konsorcium, které začalo ve velkém skupovat pozemky, stavět na nich a tím došlo k rozvoji celé oblasti. Významný turistický boom nastal roku 1911, kdy byl pro veřejnost otevřen první hotel Petronia. V roce 1945 se stalo Caorle významným rostoucím obchodním centrem, i když prošlo hodně těžkým obdobím dvou světových válek. V Caorle se začal masivně rozvíjet i turistický ruch, který přitáhl návštěvníky, a to doslova ze všech koutů světa.

Co nabízí turistům Caorle

Caorle je pulzující město s 200 hotely a téměř 15 kilometrů dlouhé písečné pláže, kterým se přezdívá „zlaté“. Tyto pláže přímo vybízí k romantickým procházkám.

Okouzlí Vás úzké uličky i malá, pitoreskní náměstíčka připomínají miniaturní verzi sousedních Benátek. Celá laguna, která město obklopuje a výjimečné, neznečištěné životní prostředí. Starobylá část města je udržována v původním historickém kontextu, má nejen svoji atmosférou, ale i půvab. Pokud se budete chtít příjemně a chutně občerstvit, můžete v četných restauracích s nabídkou vyhlášených rybích specialit, v pizzeriích a kavárnách.

Pokud budete chtít změnu, tj. nejste zrovna příznivci celodenního opalování, můžete navštívit z některých sportovních paláců v Caorle. Nabízí se Vám hned dva Pallamare a Palaexpomar, které slouží nejen vrcholovým sportovcům, ale i Vy sem můžete zavítat a zahrát si tenis, golf, nebo se trochu zapotit a zocelit tělo ve fitness centru. Kromě toho Vám Caorle nabízí nejrůznější sportovní vyžití, a jak jinak, než na moři: jízda na vodních lyžích, plachtění na jachtě, potápění, windsurfing, vodní pólo nebo poklidné rybaření.

V kterou roční dobu navštívit Caorle

Caorle je pro turisty lákává především v létě, ale podzimní a zimní měsíce, kdy jsou ulice téměř vylidněné a moře rozbouřené, může oslovit k návštěvě ty z Vás, kteří preferujete tiché procházky ve městě.

Možnosti koupání v Caorle

Caorle je doslova poseté nespočetnými písčitými plážemi, které přímo vybízejí k tomu, abyste si užili dosyta slunečních paprsků i průzračného Jaderského moře.

Na pláži podél Lungomare si plně vychutnáte procházky, opalování, relaxaci aj.

V Caorle najdete pláže veřejné i soukromé.

Lido di Jesolo - představení Lido di Jesolo

Lido di Jesolo patří k největším střediskům benátské oblasti. Lido di Jesolo se může pochlubit téměř patnáctikilometrovou písečnou pláží, čtyřkilometrovou promenádou s několika stovkami obchodů, obchůdků, kaváren, restaurací. Svými rozsáhlými písčitými plážemi s pozvolným sestupem do moře se Lido di Jesolo stává ideálním místem pro rekreaci rodin s malými dětmi.

Pokud hledáte bohatý noční život, centrum Lido di Jesolo Vás rozhodně nezklame. Tak, jak střed Lido di Jesolo je vyhlášený rušným místem zábavy, tak okrajové části poskytují příjemné ubytování v relativně klidném prostředí, které je vhodné pro rodiny s malými dětmi, či seniory.

Lido di Jesolo každoročně získává prestižní ocenění Modrá vlajka, které uděluje evropská komise za kvalitu a čistotu pláží a služeb s tím spojených, což garantuje jejich vynikající úroveň.

Poloha Lido di Jesolo

Největší přímořské letovisko je vzdálené pouhých 21 km od Benátek přes Benátskou lagunu. Celá laguna, jež je základem letoviska, se rozkládá na ploše 22 km2. Vklíněna je mezi řeky Sile a Piave. Samotnou lagunu utváří několik ostrůvků a ostrůvků. Největší z těchto ostrovů nazývali lidé v období antiky tzv. koňské místo.

Historie Lido di Jesolo

Jesolo bylo již osídleno kolem roku 1000 před naším letopočtem. Samotné město zde bylo založeno až kolem roku 100 před naším letopočtem a přičinili se za to Římané. Cestovní ruch byl spjatý s polovinou minulého století. V roce 1952 se město začalo pomalu rozvíjet v dnešní moderní turistické a vyhledávané letovisko.

Co nabízí turistům Lido di Jesolo

V Lido di Jesolo si užijete nepřeberného množství vodních radovánek, odpočinek na slunných písečných plážích, romantické procházky po promenádě, nejrůznější výlety do okolních oblastí, bohatou noční zábavu a mnoho dalšího.

V Lido di Jesolo najdete velké možnosti sportovního vyžití, jako je tenis, minigolf, jízdy na koních, půjčovny kol, windsurfing, vodní skútry, šlapací loďky aj. Lido di Jesolo se nachází ve velmi výhodné poloze, která umožňuje hvězdicovité výlety do okolí. Nejnavštěvovanější cíle v okolí jsou bezesporu Venezia (Benátky), Verona, Trieste, Aquilea, Padova, Verona aj.

Určitě také navštivte Aqupark Lido di Jesolo, který je plný tobogánů a atrakcí pro děti a dospělé.

Eraclea Mare - představení Eraclea Mare

Toto letovisko je nazýváno zelenou perlou Jadranu, a to díky malebnému pásu piniového háje, který se táhne podél moře. Více než 3500 vzrostlých pinií v letních měsících vytváří příjemný stín a zahaluje letovisko do omamné nezapomenutelné vůně.

Eraclea Mare patří ke klidnějším a menším letoviskům oblasti Veneto. Je zde menší soustředění turistů na pláži. Pokud tedy nemáte rádi tzv. hlavu na hlavu, tak Eraclea Mare je pro Vás tím pravým odpočinkovým místem.

Od pláže je Eraclea Mare odděleno 150 m širokým zalesněným pásem a odděluje tak přírodou pláž od zástavby, čímž umocňuje klid i relaxaci na pláži. Eraclea Mare svými písčitými plážemi s pozvolným sestupem do moře se stává ideálním místem pro rekreaci rodin s malými dětmi. Na pláži mimo jiné najdete také dětská hřiště a prolézačky a nechybí ani sprchy, WC, převlékárny a půjčovny lehátek, slunečníků a šlapadel.

Poloha Eraclea Mare

Eraclea Mare se nachází na pobřeží Jaderského moře, zhruba 60 km severně od Benátek. Je ve velmi výhodné poloze, která umožňuje hvězdicovité výlety do okolí.

Co nabízí turistům Eraclea Mare** **

V letovisku najdete dostatek obchodů, obchůdků, restaurací, barů, supermarketů.

Každou středu se zde koná také večerní trh.

Druhý víkend v září se pravidelně slaví svátek piva.

Určitě navštivte Mort Lagoon. Tato laguna má písčité mělké dno a jak jinak, průzračnou čistou vodu.

V blízkém Lignanu je Aquasplash, neboli vodní park, ZOO i golfové hřiště Nejnavštěvovanějšími místy jsou Venezia (Benátky), Trieste, Aquilea, Padova, Verona, Palmanova, projížďka lodí po lagunách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16909 (novesluzby.cz#20706)


Diskuze a zkušenosti

Eva Kub | 26.04.2011 13:48
Klidný pobyt v Caorle Vracím se do Caorle skoro každý rok, jezdím v období května. Jsem nadšená a zároveň velmi spokojená. V tomto měsíci je tam už příjemné teplo a zároveń ještě málo lidí. Všem doporučuji.


Přidat komentář