Nejkvalitnější kempy v Kvarneru - Chorvatsko

Chorvatsko patří bezesporu k nejnavštěvovanější cílovou destinací o letní dovolené. Přinášíme Vám kempy v Kvarneru, které byly ohodnoceny nejvyšším oceněním, jež stanovuje jejich úroveň i kvalitu. Daným oceněním se chlubí jen 80 kempu z celé Evropy.

Sdružení chorvatských kempů vypracovalo soupis kempů, podle kterého se stanovuje jejich úroveň i kvalita. Na základě těchto kritérií se vyhodnocují pouze ty nejlepší z nejlepších tzv. „Croatia´s Best Campsites“. Zcela nejlépe dopadly kempy Zazon a Park Umag, které byly nejvýše oceněny jako „Superplatz“. Tímto oceněním se může pochlubit pouze 80 kempů z celé Evropy.

Nejkvalitnější kempy na Kvarneru

 • Kovačine, Cres
 • Politin, Krk
 • Ježevac, Krk
 • Pila, Punat
 • Konobe, Punat
 • Poljana, Mali Lošinj
 • Straško, Novalja

Charakteristika oblasti Kvarner

V Kvarneru se rozvíjí cestoví ruch již přes tři století. Kvarner je jednou z vedoucích kongresových destinací v Chorvatsku. Vedle kvalitního ubytování je zde i gastronomická nabídka a mnoho sportovních aktivit, ale také akcí, které zatraktivňují pobyt turistů. Největší hodnota Kvarneru jako turistické destinace jsou pláže, zachovalé životní prostředí a čisté moře.

Na Kvarneru je Evropskou modrou vlajkou označeno patnáct pláží: v Bašce, Crikvenici, Dramlji, Novom Vinodolskom, Rabu, Loparu, Njivicích, Velom a Malom Lošinji, dále dvě v Selci, čtyři na Krku.

Cres – Kvarner

Ostrov Cres přímo vybízí ke strávení poklidné dovolenou, svoji překrásnou nedotčenou přírodou a nepřeplněnými plážemi. Cres patří mezi druhý největší ostrov Chorvatska. Délka ostrova je 66 km, v nejširším místě je jeho šířka 12 km, v nejužším místě pouze 2 km. Ostrov je spojen s okolní pevninou dvěma trajekty. Na ostrově je několik malebných vesniček a osad, které patří mezi oblíbená výletní místa turistů.

K cresskému ránu patří neodmyslitelně rybí tržnice. Město Cres je historickým, kulturním a společenským centrem ostrova Cres.

*** ***Krk – Kvarner

Město, přístav a tradiční turistické letovisko Krk na západním pobřeží stejnojmenného ostrova je zároveň také správní středisko ostrova.

Pláže na krku jsou oblázkové, skalnaté a s upravenými betonovými plošinami. Z pláží v Krku byly vyznamenány Modrou vlajkou kvality pláže: Porporela-Ježevac, Dunat, Dražica, pláž autokempu Ježevac, pláž kempu Politin a pláž Jert.

O večerní a noční zábavu se Vám postarají diskoterasy, diskotéky.

Hlavní stavební památkou města Krk je mariánská katedrála, původně raně křesťanská trojlodní bazilika z 5. - 6. stol.

Punat – Kvarner

Punat je druhou největší obcí na kvarnerském ostrově Krku, který je mostem spojen s pobřežím. Punat leží na jihovýchodní straně malebného a zeleného Punatského zálivu, zvaném také Košljunský záliv. Punat se může pochlubit krásnými plážemi, které lemují až téměř ke břehu borové háje. Punat je v přírodním zálivu velmi dobře chráněný proti mořským větrům. Punat, jako přístav, má 830 kotvišť a 300 míst pro lodě na suchu.

V současnosti je Punat považován za jedno z předních středisek námořního turizmu na chorvatském pobřeží. V letovisku je pro turisty připravena rozmanitá nabídka sportovních aktivit: od tenisu a minigolfu, přes oblíbenou středozemní hru s kamennými koulemi, plachtění, potápění aj.

Mali Lošinj – Kvarner

Mali Lošinj je největší město na ostrově Lošinj. Mali Lošinj má velmi příjemné podnebí, hojnost vegetace, především lesů. Pláže jsou z drobnějších oblázků nebo z hrubého písku, na okrajích je doplňují betonová plata a umělé vstupy do vody, pozvolně se svažují do moře. Kromě běžných diskoték, různých her a soutěží, nabízí Mali Lošinj po celý červenec a srpen v rámci Lošinjského kulturního léta: koncerty, výstavy, divadelní představení aj.

Stará část města Mali Lošinj je rozložena amfiteatrálně v závěru rozlehlého zálivu. Většina starých staveb města je v barokním a klasicistním slohu.

Novalja – Kvarner

Novalja patří mezi druhé největší město na ostrově Pag. Novalja nabízí možnost aktivního odpočinku s mnoha možnostmi. V okolí se nacházejí borovicové lesy a velmi atraktivní pláže. Novalja se může pochlubit plážemi oceněnými Modrou vlajkou kvality: pláž Zrće, pláž Planjka, pláž Straško.

Díky geografické poloze, nabízí Novalja nespočet výletních programů, a to od jednodenních výletů lodí na ostrovy Rab, Lošinj, Silba a Olib, po návštěvu města Zadaru i národních parků Kornati, Krka, Plitvická jezera, Paklenica a Severní Velebit.

Raritou města Novalja je starý římský podzemní vodovod. Místní ho nazývají Talijanova buža. Vododov byl vybudován v 1. stol. n. l.. Jeho délka činila 1 042 m o průměru cca 60 cm. V současnosti patří vodovod mezi turistické atrakce, je přístupný z Městského muzea, v délce 150 m.

 • Kemp Kovačine, Cres

Umístění kempu – Cres

Rozloha kempu – 23 ha

Kapacita kempu – 3100 osob

Vybavení kempu – sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, pračky na praní, zábava, bungalovy k pronájmu.

Info – kemp je určený rodinám s malými dětmi. Je vzdálená pouze pár kroků od města Cresu. Kemp je dobře zalesněný. Pláž je oblázková, kamenitá s upravenými betonovými platy pro opalování.

 • Kemp Politin, Krk

Umístění kempu – Krk

Rozloha kempu – 6 ha

Kapacita kempu – 810 osob

Vybavení kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, pračky na praní, zábava.

Info – jedná se výlučně o naturistický kemp, který se nachází na osamělé části ostrova Krk. Je umístěný na terasovitém terénu, pokrytý středozemními rostlinami.

 • Kemp Ježevac, Krk

Umístění kempu – Krk

Rozloha kempu – 11 ha

Kapacita kempu – 2010 osob

Vybavení kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, pračky na praní, zábava.

Info – kemp se nachází nedaleko centra historického města Krku, z větší části je zalesněný borovicovým lesem. 800 m dlouhá pláž je oblázková.

 • Kemp Pila, Punat

Umístění kempu – Punat

Rozloha kempu – 8,4 ha

Kapacita kempu – 1500 osob

Vybavení kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, pračky na praní, zábava, karavany k pronájmu, stany k pronájmu.

Info – kemp je oddělen pouhých několik kroků s městem Punat. Četné osamělé písečné pláže jsou přístupné loďkou nebo pěšky.

 • Kemp Konobe, Punat

Umístění kempu – Punat

Rozloha kempu – 15 ha

Kapacita kempu – 140 osob

Vybavení kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, pračky na praní, zábava, karavany k pronájmu, stany k pronájmu.

Info – kemp je určený výlučně naturistům, rozkládá se na mírných svazích chráněné zátoky, s netknutým a zachovalým okolím.

 • *** *Kemp Poljana, Mali Lošinj

Umístění kempu – Mali Lošinj

Rozloha kempu – 15 ha

Kapacita kempu – 180 osob

Vybavení kempu - sprchy s teplou vodou, sprchy na pláži, toalety, pračky na praní, zábava, karavany k pronájmu, stany k pronájmu.

Info – kemp je umístěný v nejjižnější části ostrova, nachází se na terasovitém terénu. Pláž se skládá z 800 m pobřeží s upravenými platy na opalování a jedné malé oblázkové zátoky.

 • Kemp Straško, Novalja

Umístění kempu – Novalja

Info – kemp umístěný cca 2 km od Novalje. Veliký, komfortní kemp s různými druhy ubytovacích možností a obsahů a prostrannou, oblázkovou pláží. Parcely jsou kompletně vybavené a jejich velikost je 100 – 120 m2.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16927 (novesluzby.cz#20910)


Přidat komentář