Lázně Luhačovice - ubytování a léčba

Nejznámějšími léčivými prameny v lázních z dnešního článku jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka a Pramen Dr. Šťastného, které jsou volně přístupné veřejnosti. Lázně leží na rozhraní regionů Valašska, Slovácka a Hané.

Lázně Luhačovice

Luhačovice jsou lázeňské město na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji, 16 km jihovýchodně od Zlína. Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouhou tradicí lázeňské léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu.

Proslulé jsou přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a příjemným prostředím, ve kterém se snoubí krásná příroda a typická architektura. Luhačovické minerální vody jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě nejen pro vysoký obsah minerálních látek, ale také pro vynikající proplynění volným oxidem uhličitým.

K pitné kúře, inhalačním procedurám a k minerálním koupelím se využívá 8 pramenů. Nejznámějšími léčivými prameny jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka a Pramen Dr. Šťastného, které jsou volně přístupné veřejnosti.

Lázeňská péče pro dospělé - Lázně Luhačovice

 • Nemoci onkologické - po ukončení komplexní léčby
 • Nemoci oběhového ústrojí
 • Nemoci trávicího ústrojí
 • Nemoci z poruch výměny látkové
 • Nemoci kožní Obezita Diabetes

Dětské Lázně Luhačovice

Lázeňská péče pro děti a dorost

 • Nemoci z poruch výměny látkové
 • Nemoci dýchacího ústrojí

Lázně Luhačovice - léčebné programy

 1. Program pro děti s dozorem
 2. Program pro pedagogy
 3. Program pro rodiny
 4. Program pro seniory
 5. Program pro sportovce
 6. Program pro zdravotně postižené
 7. Víkendové pobyty
 8. Detoxikační program

Léčebné procedury - Lázně Luhačovice

Pitná kúra, inhalace, uhličité koupele, perličková koupel, masáže, zábaly, lavatherm, elektro a světloléčba, diathermie, diadynamik, solux, ultrazvuk, čtyřkomorová lázeň, laser, akupunktura, magnetoterapie, lymfoven, plynové injekce , skotský střik, oxygenoterapie, extremiter, léčebný tělocvik, parafínové obklady, lávové kameny, indická masáž hlavy, rehabilitační chodník, finská sauna, iplikátor Kuzněcova, anticelulidová masáž s ozonovým zábalem, Havajská masáž Lomi Lomi, tradiční Thajské masáže, Reiki masáže a detaoxikační masáž medová.

Luhačovice nabízejí svým hostům a návštěvníkům nejen lázeňskou léčbu a pobyt v krásném přírodním prostředí, ale i možnost aktivního odpočinku, kulturní a společenské vyžití.

K lázeňskému životu každoročně patří

 • slavnost otevírání pramenů při zahájení lázeňské sezóny
 • hudební festival Janáček a Luhačovice
 • vystoupení předních umělců v Lázeňském divadle
 • kolonádní koncerty
 • zábavné programy v lázeňských hotelech
 • diskotéka
 • kino
 • posezení v příjemném prostředí lázeňských restaurací, kaváren a cukráren

Město Luhačovice

První písemnou zprávu o Luhačovicích známe z roku 1412. To však neznamená, že by Luhačovice byly teprve osídleny. V polovině 19. století měly lázně 10 pojmenovaných domů s 83 pokoji, dvě kuchyňská stavení a dvě náměstí - Hlavní a Josefské.

V roce 1895 zaznamenaly lázně do té doby největší počet hostů - až 1 700. Jako Luhačovické Zálesí vymezujeme oblast jihovýchodní Moravy v okruhu lázeňského města Luhačovice, která leží na hranicích regionů Valašska, Slovácka a Hané. Luhačovické Zálesí je typickou přechodovou oblastí, v níž se střetávaly prvky lidové kultury horského typu (Valašsko) s vlivy nížinných oblastí Slovácka a Hané. Výsledkem je vznik lidové kultury s osobitými rysy, které odlišují Luhačovické Zálesí od jiných etnografických oblastí.

Město Luhačovice můžeme pomyslně rozdělit na dvě části, které spolu nerozlučně souvisí.

Část lázeňská, jenž je centrem léčby a část městská. Městská památková zóna se rozkládá v centrální části, orientovaná jihozápad-severovýchod, její délka je cca 2 km.

Zábava pro lázeňské hosty - Lázně Luhačovice

Taneční večery s živou hudbou - každý den. Datum konání: 10.05.2010 - 30.09.2010.  Hrají dva špičkový muzikanti ze Slovenska

Zahájení letní divadelní sezony – Lázeňské divadlo Pražské Divadlo Ungelt uvádí: P. Palmade a Ch. Duthuron: NA ÚTĚKU Úsměvná inscenace o útěku dvou žen. Hra vypovídá s francouzskou lehkostí o věcech nelehkých. Obě "holky na útěku" jsou duševně mladé osobnosti, mají kuráž a fantazii vůči životu. A není to hlavně cesta útěku. Je to hlavně cesta jedné lidské bytosti k druhé lidské bytosti. A to je povznášející. Hrají: JANA ŠTĚPÁNKOVÁ a ZLATA ADAMOVSKÁ

Historické památky

Jurkovičův dům - patří k nejznámějším a nejcennějším objektům v lázních.

Krystal. Stavba umístěná na Masarykově ulici postavená z betonu, kovu s travertinovými obklady. Postavena kolem roku 1935

Mohyly v lese Obora. Mohyly kruhového půdorysu (bylo jich nalezeno 54), které byly v letech 1921 - 1922 prozkoumány profesorem I. L. Červinkou, dokazují osídlení této oblasti v 8. - 9. století.

Socha svatého Gottharda. Na obdélné základně čtyřboký sokl s bočními křídly. Na přední straně soklu je mělká nika ve které je vsazen obrázek sv. Floriána.

Zámek Lešná - Společný komplex barokní architektury ze 17. století, barokní věž z první poloviny 18. století. Přestavěn ve 20. století. Pohádkový zámeček z 19.století s dřevořezbářskou výzdobou. Zámek obklopuje anglický park, kde se nachází ZOO s více než 240 druhy zvířat.

Rožnov pod Radhoštěm - Skanzen Valašské muzeum v přírodě, uchovávající originální dřevěné stavby z 18.století.

Buchlovice - barokní zámek s rozsáhlým anglickým parkem, představujícím jednu z nejvýznamnějších dendrologických sbírek v českých zemích, královský hrad Buchlov z pol.13.století.

Vizovice:

 • Distillery Land Rudolf Jelínek - Exkurzní bezbariérová trasa, která zahrnuje návštěvnické centrum s podnikovou prodejnou, kinosál, pěstitelskou pálenici, muzeum palírenství, expozici whisky, provoz egalizace s obřími dřevěnými sudy (zrání a zušlechťování destilátů), stáčírnu (plnění láhví) a degustační místnost. K dispozici jsou i odborné varianty s prohlídkou rektifikace (velká podniková pálenice) a pálenice pro první destilaci včetně fermentace (kvašení). Součástí prohlídek je ochutnávka výrobků.
 • barokní zámek z 18.století s cennými sbírkami nábytku, porcelánu, zbraní a obrazů. Kroměříž barokní arcibiskupský zámek s velkolepými interiéry a poklady zámecké obrazárny s díly světoznámých velmistrů. Květná zahrada s kolonádou, bludištěm a rotundou.

Sportovní vyžití v Luhačovicích a okolí

Ke sportovní nabídce patří tenis, fitness centra, minigolf, kuželky cyklistika a mnoho dalších sportů. K romantickým procházkám vybízejí upravené lázeňské parky, lesy i turistické stezky s krásnými zákoutími a vyhlídkami.

Aquapark "Delfín" - Uherský Brod .. plavecký bazén 25 m s vodními reproduktory, zábavný bazén se spoustou atrakcí, divokou řeku, tobogán dlouhý 91 m, whirlpool, dětské brouzdaliště s vodopádem, dětský svět, parní sauna, finskou saunu, masáže, restauraci s mokrým barem, ricofit

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16906 (novesluzby.cz#20683)


Přidat komentář