Kurzy angličtiny a němčiny Mladá Boleslav a okolí

Umět jazyk není dnes výhodou, ale nutností. Obáváte se, že na jazyky nemáte talent? Nebo si myslíte, že se angličtinu nebo němčinu už nenaučíte? Úspěch netkví v tom, jaké máte schopnosti, ale v tom najít si správnou školu a učitele. Poradíme, jak na to.

Zní to jako klišé, ovšem nic nevystihuje schopnost ovládat jazyky jako ono známé „kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“. Pokud vycestujete do zahraničí, snáze v obchůdku se suvenýry dostanete to, po čem toužíte. Zjistíte o cizí krajině mnohem více, pokud budete ovládat alespoň angličtinu. Jestli hledáte zaměstnání v nadnárodní firmě, které mnohdy platí lépe, než tuzemské podniky, je znalost alespoň jednoho cizího jazyka nutností. V našich končinách není zbytečné ovládat i němčinu. Pokud vzdáváte učení jazyků například z důvodu, že už na škole vám to nešlo, nemusíte to vzdávat. Záleží především na učiteli, který vás bude vést. Můžete zjistit, že na dnešních kurzech cizích jazyků se budete bavit, aniž byste trpěli jako v době, kdy jste zasedali do školních lavic. Jak vás výuka může bavit? A jak vybírat správného učitele? Je to jednoduché.

Výuka cizích jazyků – Jak vybrat správného učitele?

Kvalitní učitel a profesionál je více než polovina úspěchu. I když vám učení jazyků nikdy moc nešlo, s lektorem, který má vstřícný přístup a zkušenosti, díky kterým zná jednotlivé typy studentů a ví, co každému pomůže v učení, to půjde mnohem snadněji. Až budete sami překvapení. Jak najít toho pravého? Než poznáte svého lektora, můžete si zjistit reference. Můžete se podívat na jeho webové stránky, kde má portfolio zkušeností. Můžete se zeptat přátel, koho by vám doporučili. Také se můžete podívat na doporučení na internetu. Poté přichází na řadu osobní kontakt, který je neméně podstatný. Jestli vám bude učitel sympatický nebo nikoli, to hraje podstatnou roli. Můžete totiž oslovit sebelepšího učitele, ale pokud vám hodiny s ním budou nepříjemné nebo půjde o někoho, kdo neumí vést výuku a vy nebudete jeho výklad chápat, je to spíše ztráta času. Proto je dobré dát si s lektorem schůzku a zjistit, jak si budete rozumět. Všímejte si jeho přístupu. Pokud je to osoba komunikativní, je to dobré znamení, protože tato charakteristika ke konverzaci patří. Lektor by měl mít zájem o to, jestli jeho výklad chápete a stíháte. Mělo by vám být srozumitelné, co říká a nikoli by neměl působit jako kniha, kdy jen odříkává naučené fráze z učebnice. Pokud se jedná o lektora cizích jazyků, orientujte se i podle toho, jakou má výslovnost a dikci mluvy. Podobá se vyjadřování cizinců? Pak máte vyhráno, protože jde o osobu, která nemá vše naučené pouze z knížek, ale jde o profesionála, který je v kontaktu s cizinci a naučí vás jejich jazyk nejlépe.

Výuka cizích jazyků – nabídka

Jak se nejlépe naučíte cizí jazyk? Možná se vám to zpočátku bude zdát nepřekonatelné, ale nejlépe je, když na vás učitel mluví pouze daným cizím jazykem. Proto jsou skvělé jazykové pobyty v zahraničí, kdy lektoři neumí česky a vy se musíte snažit, abyste se domluvili, čímž docílíte kýžených cílů. Jaké jazyky jsou pro nás nepostradatelné?

Angličtina, němčina a francouzština

Trojice jazyků, s níž se neztratíte, je angličtina, němčina a francouzština. Prvně jmenovaná je univerzálním jazykem, s nímž se domluvíte prakticky všude. Je žádaná i jako základní předpoklad do zaměstnání a to i v pozicích, ve kterých byste to nečekali. Němčina je pak vzhledem k sousednímu položení země také nepostradatelnou dovedností. Je vždy lepší, když se v Německu nebo Rakousku budete domlouvat jejich rodilým jazykem. Samozřejmě se nabízí zejména i profesní výhoda. V sousedním státě je vyšší ekonomická úroveň a není neobvyklé, že Češi chodí za prací právě do Německa nebo Rakouska. Vzhledem k blízkosti zemí jsou ale i u nás pobočky německých firem a znalost jazyka je tak bezpodmínečnou nutností. Francouzština je krásný jazyk a rovněž vzhledem k evropské poloze pro nás důležitý. Francouzi jsou také známí svojí hrdostí a jsou přívětivější, když na ně promluvíte jejich rodným jazykem. Pro snazší komunikaci je proto lepší, když je okouzlíte, že znáte jejich kulturu i mluvu.  

Individuální kurzy

Tento typ kurzů může být určen pro širší veřejnost, kde se v jedné skupině sejde více studentů nebo jde o výuku skutečně soukromou, kdy se lektor věnuje jen vám. Záleží na tom, co vám více vyhovuje. Rozhodně není na škodu mít učitele jen „pro sebe“, čímž si zajistíte maximální pozornost. V lekci, kde je více lidí, zase můžete porovnávat své znalosti s jinými a jistá soutěživost vás může donutit k lepším výsledkům. Záleží na každém, co mu více vyhovuje, obě cesty jsou přínosné.

Firemní kurzy

Tyto lekce jsou určené podnikům za často velmi přívětivých podmínek. I v tomto případě se jedná o jednu z nejlepších investic, tentokrát pro firmy. Pokud vaši zaměstnanci budou umět komunikovat ve více jazycích, přivedou vám více klientů, budou reprezentativnější a přinesou vám více výdělků.

Jazykový audit

Potřebujete zjistit, jak jsou na tom se znalostí cizích jazyků vaši podřízení? Právě proto je tu jazykový audit, který prověří znalosti zaměstnanců. Jedná se o analýzu jazykové úrovně zaměstnanců. Orientujte se podle metod, které daný lektor používá (např. SERR - Evropského referenčního rámce). Jazykový audit také slouží ke zmapování jazykových potřeb firmy a podle něj vám profesionál sestaví výukový plán na míru. Efektivnější službu v této oblasti nenajdete.

Nebojte se poznávat nové jazykové znalosti. Je to jedna z nejlepších investic, kterou pro sebe můžete udělat. Není totiž nic příjemnějšího než, když budete v kontaktu s cizinci, ať už na dovolené, nebo při zaměstnání, a domluvíte se s nimi. Usnadní vám to život a v práci vás to povede k zajímavějším výdělkům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id31467 (ck#574)


Přidat komentář