Kanárské ostrovy - rady na dovolenou

Jaké sportovní vyžití nabízí Kanárské ostrovy? Jaké oslavy a festivaly můžete navštívit? Jaké jsou místní gurmánské speciality? V jakém jazyce se zde domluvíte? Jaké zde převládá počasí? Přečtěte si několik rad, než se vydáte na dovolenou!

Sport na Kanárských ostrovech

Svou polohou jsou Kanárské ostrovy předurčeny ke všem druhům vodních radovánek. Na každém ostrově se nachází několik zábavních parků, kde můžete vyzkoušet kterýkoli z vodních sportů.

Chcete se naučit potápět?

Váš cestovní průvodce vám jistě poradí, kde se pořádají kurzy potápění. Prohlédnout si tak můžete nejen krásy ostrova, ale i podmořský život!

Sporty pro náročné

Vyhledáváte adrenalinové sporty? Chcete vyzkoušet něco nového? Co takhle surfování, vodní lyžování, windsurfing, jachting nebo seskok padákem?

Sporty na souši

Máte rádi koně? Projížďka na koni po malebném prostředí Kanárských ostrovů vám přinese nezapomenutelný zážitek! Kousek exotiky vám přinese jízda na velbloudu. Víte, že golfový klub Real Club de Golf de Las Palmas na ostrově Gran Canaria navštěvují i hvězdy současného golfového světa?

Ryby a rybaření

Na pobřeží Kanárských ostrovů můžete ulovit nejednu exotickou rybu. Obstarejte si však nejdříve rybářské povolení! Pomoci vám s tím může váš cestovní průvodce.

Horská turistika

Jste milovníci procházek či projížděk po krajině? Jízdou na kole poznáte nejedno skryté zákoutí Kanárských ostrovů! Pro milovníky pěší turistiky je připraveno hned několik horských stezek- například výšlap na nejvyšší horu Španělska Teide, jejíž vrchol je celoročně pokryt sněhovou pokrývkou.

Zajímavost pro turisty

Jako divák se můžete zúčastnit zápasnického souboje la lucha canaria- Kanárský zápas ve volném stylu. Hlavním cílem utkání je položit protivníka na zem. Používají se různé bojové techniky doprovázené zastrašováním a funěním.

Náboženské oslavy

Po celý rok se na Kanárských ostrovech konají různé oslavy k příležitosti svátku místních patronů. Jedná se o různé průvody, poutě završené ohňostroji, lidovými slavnostmi, divadelními představeními apod.

Svátek Božího Těla

Tento svátek mají obyvatelé Kanárských ostrovů ve velké oblibě. Na volná dlážděná prostranství se pomocí barevného písku, květů a soli vytvářejí obrazy, které slouží k vyjádření úcty a víry. Oslavy jsou zakončeny hudbou, tancem a dobrým jídlem.

Karnevaly

Chcete zažít atmosféru karnevalu? Rytmická hudba, tanec, zpěv, netradiční až výstřední kostýmy, alegorické květinové vozy a spousta přihlížejících diváků...tak vypadá tradiční oslava příchodu jara na Kanárských ostrovech. Nejlepší karnevaly můžete navštívit v hlavních centrech ostrovů Gran Canaria a Tenerife.

Mezi typický taneční styl Kanárských ostrovů patří flamenco. Představení tohoto původně maurského tance můžete shlédnout na slavnostech, v barech apod.

Suvenýry

Co si domů přivést z Kanárských ostrovů? Najdete zde široký výběr suvenýrů, které vám budou připomínat atmosféru Kanárských ostrovů. Místní alkohol, doutníky, nebroušené drahé kameny, šperky, kožené zboží...naleznete v klasických obchodech i nákupních střediscích.

Pozor na polední siestu!

Stejně jako v některých jihoevropských zemích se i na Kanárských ostrovech dodržuje polední siesta. Obchody jsou proto mezi 13.- 16.hodinou zavřené. Výjimku tvoří pouze velká nákupní centra.

Místní výrobky

Chcete si domů přivést něco, co skutečně pochází z Kanárských ostrovů? Navštivte** indické bazary, tradiční či bleší trhy** nebo klasické obchody!

Vybírat můžete z ručně vyšívaných textilií- krajek, ubrusů..., ručně vyráběné keramiky, šperků, výrobků ze dřeva, maleb místní krajiny...Výhodně se zde dají nakoupit exotické rostliny, které si nechte zabalit do cestovního balení k letu. Květiny si však zakupte krátce před odletem!

Místní gurmánské speciality

Chcete navštívit některou z typických španělských restaurací? Zajímavostí je, že se jejich kvalita neoznačuje hvězdičkou jako v Evropě, ale vidličkou. Tradiční restaurace ve venkovském stylu nabízí místní speciality. Menu se podává ve třech chodech s vínem.

Mezi tradiční speciality patří:

-silný vývar z masa a zeleniny, který se zahustí gofiou- vyrábí se z upražené mleté pšeničné nebo kukuřičné mouky.

-omáčka s luštěninami, brambory a gofiou

-dušené hovězí nebo vepřové maso se zeleninou

-hustá zeleninová polévka

-pečené brambory podávané s mrkví, petrželí, hráškem, olivami, paprikou, cibulí a šunkou

-králík na pikantní omáčce z chilli a papriky

-smažené kousky mořského okouna nebo tresky, podává se se zeleninou, batáty a pikantní omáčkou z chilli a papriky

-grilované či smažené druhy mořských ryb, včetně chobotnic

-mezi kozími sýry vyniká tvrdý nepasterizovaný sýr Manchego, který ale pochází ze Španělska

Kanárské alkoholické nápoje

Kanárské ostrovy se mohou pochlubit svým vlastním vínem, které se pěstuje na slunečných polích. Typickou vlastností vína z Kanárských ostrovů je sladkost a výrazná chuť.

Na Kanárských ostrovech se také vyrábí** rum,** vyhledávaný je i medový rum a ovocné likéry- například z banánů a pomerančů.

Mezi oblíbené alkoholické nápoje patří sherry a sangria- nápoj míchaný z červeného vína, šťávy z pomerančů a citronu, brandy, minerální vody a kousků čerstvého ovoce.

Místní pivo vám číšník naservíruje v jakémkoli množství. Obvykle však bývá silné.

Kanárské ostrovy- část Španělska

Kanárské ostrovy nejsou samostatným státem, i když jim jistá nezávislost nechybí. Patří ke Španělsku.

Jakým jazykem se zde domluvíte?

Místní obyvatelé hovoří španělsky, ale nejedná se o typickou španělštinu. V turisty navštěvovaných oblastech se domluvíte i anglicky a německy.

Jaký je časový rozdíl mezi Kanárskými ostrovy a Evropou?

V letním období zde platí stejně jako v Evropě letní čas. Naopak v zimním období je zde o 1 hodinu méně než v Evropě.

Co si přibalit na dovolenou?

Chcete si prohlédnout horské krásy Kanárských ostrovů? Určitě nezapomeňte na teplejší oblečení, sportovní boty a pláštěnku. Ve vyšších oblastech je počasí chladnější. Také během letních večerů dochází k poklesu teploty. Lehký svetr nebo bunda se vám proto budou hodit.

Chcete navštívit místní kostely, chrámy nebo kláštery? Při vstupu do těchto míst se nedoporučuje mít oblečenou minisukni či krátké kalhoty.

Počasí a teplotní rozdíly

Díky pohoří na ostrovech Tenerife a Gran Canaria se počasí může výrazně lišit na severu a jihu ostrova. Obecně se dá říci, že na jihu každého ostrova je teplota vyšší než na severu.

Průměrná teplota na ostrovech se v letní sezóně pohybuje v rozmezí 22 – 25°C. Podle průměru připadne na jeden měsíc v letní sezóně jeden deštivý den.

Několik rad na závěr

Chcete si koupit alkohol na Kanárských ostrovech? Obvykle platí, že nejlevnější alkohol je k dostání v obchodech na letišti.

Při návštěvě restaurace nezapomeňte dát obsluhujícímu spropitné ve výši 5% z celkové útraty. Neplatí to, pokud považujete číšníka za neochotného a pomalého. Spropitné je totiž vždy započítáno v ceně jídla.

Chcete vyrazit na nákupy? Na trzích buďte připraveni na smlouvání!

Jaká měna platí na Kanárských ostrovech? Stejně jako ve Španělsku zde za služby platíte v jednotné měně Euro.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17011 (novesluzby.cz#21199)


Přidat komentář