Kam v Přerově - výlet do Přerova

Dnes zavítáme do města Přerova celosvětově známého díky svým bohatým archeologickým objevům. Město proslavily vykopávky značného množství mamutích kostí a naleziště tábořišť lovců mamutů z doby před 27 – 26 tisíci lety.

Přerov

V Hornomoravském úvalu na řece Bečvě, najdete město Přerov, vzdálené 22 km od Olomouce. Písemné dokumenty jsou o něm z roku 1131 – městem se však stal Přerov až v roce1256. Přerov je významným vojenským městě. Horní náměstí je komplex hradeb se zachovalými renesančními měšťanskými domy.

Naučné Přerovské vlastivědné stezky

1) Předmostím až do pravěku = Již ve druhé polovině 19. století se Předmostí u Přerova zapsalo do dějin světové archeologie bohatými nálezy pozůstatků paleolitického člověka a tzv. mamutí fauny. Délkastezky je 8,2 km a má 9 zastavení

2) Přerovským luhem = Stezka nás na dvanácti kilometrech lesních pěšin, chodníků a polních cest provází rozmanitými ekosystémy podél řeky Bečvy a upozorňuje na místní zajímavosti. Má 8 – 11 zastavení s informacemi.

Muzeum Komenského v Přerově

vzniklo sloučením několika různých muzeí. Stále expozice sídlí na Přerovském zámku.

 1. Archeologie Přerovska včetně rekonstrukce černé zámecké kuchyně

 2. Pamětní síň Augustina Mervarta a Josefa Bajáka

 3. Jan Blahoslav a čeští bratři

 4. Třída ze 17. století z doby Komenského

 5. Památník Jana Amose Komenského

 6. Učitelé – šiřitelé myšlenek J. A. Komenského

 7. Třída a kabinet měšťanské školy z doby Rakousko-Uherska

 8. Třída z doby 1. republiky (1918-1938)

 9. Třída z 50. let 20. století

 10. Národopis Hané a Záhoří

 11. Entomologie

 12. Mineralogie

 13. Odboj na Přerovsku 1914-1989

 14. Vyhlídková věž s vedutami Přerova z let 1593 - 1940

 15. Historické zvony

 16. Zámecký pokoj z první poloviny 19. století

 17. Lapidárium

Přerovský zámek

Jako hrad byl vybudován v polovině 11. století. Až Vilém z Pernštejna zahájil přestavbu tehdy zpustošeného hradu na pohodlnější zámek. K dalším úpravám do renesanční podoby došlo v letech 1612 – 1615 za Karla st. ze Žerotína. Konají se zde výstavy, festivaly a různé další kulturní akce. Zámek je otevřen celoročně.

Přerovské církevní stavby

Farní kostel sv. Vavřince

Kostel sv. Cyrila a Metoděje

Židovský hřbitov

Bývalá zámecká kaple sv. Jiří

Kaple P. Marie

Kostel sv. Michaela Přerov

Farní kostel sv. Máří Magdalény

Městský dům - Záloženský dům

Přímo v centru můžete navštívit architektonicky významnou budovu z roku 1897 v novorenesančním slohu s bohatou štukovou výzdobou a prvky secese. Je to kulturní a společenské centrum.

 • Kulturní sál
 • Restaurace
 • Kavárna

Pořádají se zde koncerty, představení, taneční i hudební a společenské akce. Mezi nejvýznamnější hudební akce patří Československý jazzový festival s mezinárodní účastí, který se koná v říjnu, jehož tradice se datuje již od roku 1966.

Naučné Přerovské vlastivědné stezky

1) Předmostím až do pravěku = Již ve druhé polovině 19. století se Předmostí u Přerova zapsalo do dějin světové archeologie bohatými nálezy pozůstatků paleolitického člověka a tzv. mamutí fauny. Délkastezky je 8,2 km a má 9 zastavení

2) Přerovským luhem = Stezka nás na dvanácti kilometrech lesních pěšin, chodníků a polních cest provází rozmanitými ekosystémy podél řeky Bečvy a upozorňuje na místní zajímavosti. Má 8 – 11 zastavení s informacemi.

Městský park Michalov

Tento městský park byl založený z iniciativy okrašlovacího spolku v roce 1904 přeměnou bývalého lesa. Nabízí relaxaci a odpočinek. Park je oplocen a v noci uzavřen. První parkové úpravy začaly koncem 19. století. Budování parku v dnešní podobě bylo zahájeno v roce 1904 dle plánů Františka Thomayera. Součástí parku je zahradní restaurace, altán pro promenádní koncerty, bufet, veřejná WC, 3 dětská hřiště a volná travnatá plocha pro kolektivní míčové hry.

Kino Hvězda Přerov

Kino Hvězda Přerov slouží svým divákům již přes 30 let. Postupnými úpravami a modernizací objektu patří k nejpříjemnějšímu kulturně společenskému zařízení ve městě. Nabízí nejen vlastní promítání, ale je využíván k pořádání různých kulturně společenských akcí, výstav, vernisáží, soutěží, školení, prezentaci firem, výchovně vzdělávacích pořadů pro děti a mládež, několikrát v roce je kino poctěno delegacemi protagonistů k vybraným filmovým titulům. Disponují také zařízením pro sluchově postižené občany. Společnost zajistí na klíč i soukromé party, oslavy, a další akce dle přání zákazníků.

Plavecký areál Přerov

Nabízí svým návštěvníkům venkovní areál - 25m plavecký venkovní bazén, dětský bazének, bazén s atrakcemi, velká dvouproudová skluzavka, lezecká stěna, masážní lavice, divoká řeka, vodní hřib, chliče vody, plošina pro imobilní. V krytém areálu najdete vnitřní 50 m plavecký bazén

 • masážní vana
 • whirpool
 • parní komory

Dětský bazen s …..

 • brouzdaliště z nerezu

 • skluzavky

 • chrlič vody

 • stříkací želvička

 • posezení chobotnice a hvězdice

Sauna - potírna se samostatným vstupem a s přístupem z bazénu a dále tělocvičnu s slender stoly.

Fit Klub ve Trumf centu v Přerově

Fit lub nabízí optimální řešení pro každého jedince, individuální přístup a profesionální služby.

 • Fitness
 • Cardio zóna s Cardio Cinema systémem
 • Spinning
 • Aerobní sál
 • Personal Training Solutions

 • Finská a Vario sauna

 • Solárium
 • Masáže
 • Stravovací a dietologické poradenství
 • WiFi pokrytí v prostorách sport baru

 • denní tisk a časopisy volně k dispozici

 • dětský koutek

 • Diagnostické vyšetření

 • diagnostické karty s kondičním programem

 • poradenství v oblasti zdravé výživy a doplňkové stravy
 • zapůjčení sport testrů na měření tepové frekvence
 • prodej nebo možnost zapůjčení přijímače - cardio Cinema systém

Další přerovské restaurace

 1. A + A - bistro,
 2. Bečva - restaurace,
 3. Bora - , pivnice
 4. Corso - restaurace,
 5. Černohorská - Česká pivnice a restaurace,
 6. Eden – restaurace,
 7. Euro - , restaurace,
 8. Floria - restaurace,
 9. Haná - pivnice,
 10. Hospůdka Nádvoří - restaurace,
 11. Hospůdka U Horáků - restaurace,
 12. Hotel fit - reataurace,
 13. Kormorán - restaurace,
 14. Na Jižní -hotel a restaurace
 15. Pivovar - restaurace,
 16. Red Zero - restaurace,
 17. Richmond Hill - restaurace,
 18. Strojař - restaurace
 19. Tribuna - restaurace,
 20. U Labutě - restaurace,
 21. U Madony, restaurace, pizzerie a penzion
 22. U Nováků - restaurace,
 23. U Radnice - restaurace,
 24. U Slunce - restaurace a penzion,
 25. Viktoria - restaurace,
 26. Wilson -kavárna a restaurace,
 27. Zubr - restaurace,
 28. Roma - pizzerie
 29. Mim - kavárna

Další možnosti ubytování

Hotel Fit plus a.s.

Pro návštěvníky je zde 72 dvoulůžkových pokojů, 3 třílůžkové apartmány a prezidentské apartmá. Pokoje s balkonem jsou vybaveny barevnou televizí, telefonem, minibarem a sociálním zařízením. Příjemné posezení a bohatý výběr minutkových i hotových jídel nabízí restaurace Harmonie. Součástí nabídky jsou i denní zaměstnanecká menu. V pěkném klimatizovaném interiéru této restaurace pořádají gastronomické dny světových i tuzemských kuchyní. V letních měsících můžete využít posezení na terase.

V hotelu je pro náročné k dispozici Indoor golf se simulátorem Fullswing verze 3.0. Součástí střediska je i cvičný Driving Range a také Putting Green s 5 jamkami. Hotelové sportovní středisko dále nabízí příjemnou relaxaci v sauně s možností masáží. Samozřejmostí je občerstvení a příjemné posezení přímo v prostorách sportovního centra. Ceny ubytování jsou od 840 Kč osoba a noc.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16981 (novesluzby.cz#21100)


Přidat komentář