Kam v Novém Jičíně - výlet

Na křižovatce obchodních cest z Polska a Slezska do Čech a Uher se zrodilo město, které je postaveno do čtverce. Nenechte si ujít každoroční slavnosti města k výročí úmrtí generalissima Gideona Ernsta von Laudon v Novém Jičíně, konající se vždy v září.

Kam v Novém Jičíně – výlet do města Nový Jičín

Zakládající listina města se bohužel nedochovala a tak historicky nejstarší zmínky o městě pocházejí z roku 1212 o prácu vybírat clo a mýto. Nový Jičín je město doslova čtvercové. Původní půdorys, městské opevnění, náměstí vše je tvořeno čtvercem, který se zachoval do dnes. Rod Žerotínů, který zde vládl v 16. století postavit z původní tvrze - renesanční zámek, zřídili důstojné sídlo radnice a po ničivém požáru nechali zbudovat náměstí s podlouhím. Rozvíjelo se pivovarnictví a soukenictví. Naopak 16. století bylo pro město vjen utrpením a hrůzami. 30 letá válka a rok 1621 vojska markhraběte krnovského v Novém Jičíme pobila oddíl Španělů – na tomto místě stojí Španělská kaple a roku 1623 postihl město mor. V roce 1634 napadli město Švédové a znovu bylo zpustošeno. Pojďme raději do našeho století, kdy v roce 2001 byl Nový Jičín oceněn titulem Historické město roku a stal se nositelem Ceny za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a zón.

Slavnosti města Nový Jičín

Nenechte si ujít každoroční slavnosti města k výročí úmrtí generalissima Gideona Ernsta von Laudon v Novém Jičíně,konající se vždy v září. Kdo by neznal píseň - Generál Laudon jede přez vesnici...uvidíte ukázky dobových řemesel, reje, šarvátky, hudba, tanec, divadelní, artistická a kejklířská vystoupení …

Žerotínský zámek

Původní kamenný z roku 1380. Vzhled zámku i jeho interiérů se radikálně změnil ve druhé polovině 19. stol.. Nyní v prostorách zámku sídlí Muzeum Novojičínska.

Památky města Nový Jičín

 • Žerotínský zámek
 • Hradby městského opevnění
 • Bývalá židovská synagoga
 • Sochy - Socha Panny Marie Bolestné, Socha sv. Antonína Poduánského, Socha sv. Ignáce z Loyoly, Socha sv. Jana Nepomuckého
 • Několik měšťanských domů a vil
 • Stará pošta
 • Kaple Bolestné P. Marie, tzv. Španělská kaple
 • Kaple sv. Kříže
 • Kaple s morovou deskou
 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie
 • Kostel Nejsvětější Trojice
 • Kostel sv. Mikuláše
 • Pomník padlým 1. světové války

Svinec

Tak se jmenuje opec ležící v nadmořské výšce 547 metrů nad mořem představuje nejvýznamnější dominantu okolí města. Otevírá se nám odtud panorama okolní krajiny Moravské brány se zříceninou hradu Starý Jičín. Kraj byl v daleké minulosti pln kanců a tak pojmenování kopce je na snadě.

Kulturní zařízení ve městě

Biograf ARTeFAKT, kino Květen, letní kino, Beskydské divadlo Nový Jičín, Městská knihovna, Muzeum Novojičínska, Médivadlo - repertoár zaměřen na hudební divadelní hry hlavně pro děti, nebo Videopůjčovna a DVD Navrátil.

Sportoviště, hřiště a centra a relaxace

 • Sport centrum Tatrovanka - sportovní hala, squash, badminton, tenis, bowling, spinning, multifunkční tělocvična, fitness, posilovna a sportbar.
 • Jana Juřenová - turbosolária a prodej solární kosmetiky.
 • American fitness clubu Nový Jičín – posilovna a prodej doplňků, aerobní zóna, osobní trener, jídelníček a v létě klimatizace.
 • Sport park Nový Jičín- squash, tenis, bowling a badminton. Součástí centra je i restaurace a bar.
 • Hermelín klub - Sportovní stáj, jezdecký klub a chov koní.
 • Kosmetický salon Iris - léčba akné, pigmentových skvrn, rozšířených žilek. Také fotoomlazení, trvalá depilace přístrojem VPL, chemický peeling, prodlužování řas, biostimulační laser, galvanická žehlička. Dále medicinální pedikúru a sterilizaci obuvi, manikúru i modeláž nehtů, masáže - lávové kameny, medová, čokoládová. Formování postavy, celulitida - lymfoven, liposukce - kavitace, bahenní zábaly.
 • ReHaBilitace – masáže, lymfo, rebox, laser, ultrazvuk, Dornova metoda, Breussova masáž, anticelulitidová ozonová masáž, spinal touch, ultrazvukova liposukce
 • Salon Martina – relaxace při klasických a thajských masáží, Reiki a aromaterapie.
 • Corpus Therapy - lymfodrenáže, masáže, elektroléčbu, magnetoterapii, laseroterapii a další cvičení.
 • Koupaliště - krytý bazén se saunou a v létě venkovní bazén s tobogánem. Součástí budovy krytého bazénu je i basketbalová hala, kam si můžete zajít na zápas prvoligových basketbalis

Městské cyklotrasy

Trasa 1 Palackého stezka = Kunín – Hostašovice č. 6175

Trasa 2 Starý Jičín – Hukvaldy č. 502

Trasy 3 a 4 s čísly 6175A a 502 A vedou přímo centrem města.

Ubytování v Novém Jičíně

Jiné ubytování v městě Nový Jičín - Penzion a chatová osada Na Skalkách, Penzion a kavárna U Dubu, Penzion Bocheta, Penzion Hostinec Šatlava, Penzion Lamberk, Penzion krytý bazén, Penzion Seba, Penzion U Holubů, Penzion U Zvonu,

Novojičínské pohostinství, bary, cukrárny, kavárny nebo pizzerie

Restaurant Gábi, Mexická restaurace Chiquito, Restaurace a pizzerie Rusty´s, Restaurace Cechovní dům, Laudon, Lotos, Máj, Pikante, New Jersey, Nové Slunce, Staré Slunce, Steak House, U Rytíře, U Tučňáka, Ristorante Art Café, Asijské bistro, Bufet "U Marušky", Občerstvení U Kocourků, Hostinec Šatlava, Hotel Praha, Penzion Lamberk, Penzion U Zvonu, Restaurace a penzion Krytý bazén, Restaurace a penzion Na Skalkách, Restaurace - kavárna Kalač, Rusty´s hotel restaurant, Pizzerie Casablanca, Medúza, Nano, Oskar, Pizzerie z Bludovic - "U Kedroňů na kopci", Cukrárna Café bar Laguna, Cukrárna Heliéra, Sauro, Staré slunce, U Šímů, Čajovna Archa, Čajovna Dračí studna, Kovář & syn, Vinotéka U Špuntu, Bar 007, Bar herna Kajman, Bar Monica, Bar V Žitě, Bonver, Bowling bar, Fair Play, Havran Bar, Klub Pohoda, Red 5, Snack bar, Sport bar - herna

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17081 (novesluzby.cz#21496)


Přidat komentář