Kam v Lounech - výlet do města Louny

Mezi městy Louny a Českou Lípou se rozkládá Chráněná krajinná oblast České středohoří vyhlášená z důvodu středoevropské jedinečnosti krajinného reliéfu mladotřetihorního vulkanického pohoří. Město Louny si dnes představíme v turistické pozvánce.

Kam v Lounech – výlet do města Louny

Město leží v severočeském tedy Ústeckém kraji, má asi 18 800 obyvatel. První zmínky o místě jsou známy jako osada Luna (měsíc) z 12. století. Přemysl Otakar II zde dal v 13. století postavit královské město. V dobách husitů byly zničeny kláštery a katastrofu pro město znamenala také třicetiletá válka. Lounsko je dnes také producentem kvalitního chmele a ovoce. V průmyslové zóně působí několik japonských strojírenských firem.

Lounské památky

 1. Kostel svatého Mikuláše – pozdní gotika s 60 metrovou věží dokončené po rekonstrukci roku 1538
 2. Žatecká brána - opevnění z 15. století
 3. Kotěrova dělnická kolonie - rodinné domky pro zaměstnance železničních opraven z roku 1909 Funkcionalistický kostel
 4. Kostel farního sboru Českobratrské církve evangelické, postaven roku 1932

Kultura a zábava v Lounech

 • Lounské galerie – Galerie Benedikta + Rejta Louny + Galerie XXL Louny
 • Muzeum Louny – zde najdete expozice jako je historická expozice seznamuje návštěvníky s významným obdobím dějin severozápadních Čech - s obdobím husitských válek a přírodovědná expozice - představuje složitý a pestrý geologický vývoj krajiny pod Krušnými horami v průběhu milionů let + další krátkodobé výstavy a expozice.
 • Kino Svět - má novou digitální technologii umožňující mimo jiné i promítání filmů s 3D efektem. V objektu najdete půjčovnu DVD, kavárnu a cestovní kancelář.
 • Vrchlického divadlo v Lounech – nabízí činoherní, operetní a muzikálová představení pražských i mimopražských divadel, dětská představení, koncerty klasické, jazzové, folkové a country hudby, výstavy výtvarného umění...
 • Čajovna u svatého Mikuláše Louny - najdete v historickém klenutém sklepní, pořádá výstavy a přednášky.
 • Dům kultury Louny- pořádá taneční kurzy, jazykové a hudební kurzy, taneční zábavy a příležitostné koncerty.
 • Petra Kynclová - diskotéka se čtyřmi nápojovými a jedním steak barem.
 • Music club Oáza – na pokladně zakoupíte příslušný kredit, ze kterého čerpáte po dobu návštěvy pomocí kreditní karty. V případě dočerpání kreditu si může zákazník na pokladně kredit znovu obnovit. Při odchodu z klubu je zákazníkovi nevyčerpaná částka vrácena i s příslušnou účtenkou.
 • Musicland Imperium Louny - diskotéky

Relaxace a sport v Lounech

 • Minigolf Barokní špitál
 • Tenisové kurty Louny
 • Cyklistický stadion Louny - Velodrom
 • Zimní stadion HC Slovan Louny – bruslení pro veřejnost
 • Fitness Studio - posilovna, step aerobic, aerobic, cvičení s dětmi, masáže, solárium a myostimulátor, kalanetika, dyna band
 • Gym – sport - posilovna, solárium, masáže, aerobic, step aerobic, kalanetika, dyna band, cvičení pro děti a mládež
 • Rogalo Quasar - kurzy bezmotorového závěsného létání – Rogalo. Kopec Raná - 6 km severozápadně od Loun v západní části Českého středohoří nad stejnojmennou obcí.

Ubytování ve městě Louny

Hotel Union – v centru Loun, pouhých pár kroků od Mírového náměstí a v těsné blízkosti gotického kostela sv. Mikuláše, najdete ubytování v pokojích s prostornou vanou, sprchou, WC, telefonem a televizí se satelitním příjmem. Apartmá jsou navíc vybaveny trezorem a připojením na internet. Služby hotelu jsou - restaurace Union, salonek, parkoviště, sekretářka, taxi. Mazlíčkům je vstup dovolen. Relaxační centrum se solnou jeskyní, kosmetikou a masážemi. Cena pokoje pro osobu a noc je od 1000 Kč.

Hotel Zlatý lev - v srdci královského města Loun v mimořádně klidné čtvrti města najdete ubytování ve dvou apartmánech, šesti dvoulůžkových a třech třílůžkových pokojích s TV , SAT, soc. zařízením, WiFi. Cena pokoje se snídaní pro jednu osobu je v tomto hotelu za cenu 890 Kč. Hotel disponuje vlastní hotelovou prádelnou s možnosti vyžehlení prádla. Možnost bezplatně zapůjčení počítače s připojením na internet, sluchátky a webkamerou. V recepci je možno zakoupit hygienické potřeby, cigarety a alkoholické i nealkoholické nápoje. Hotelová restaurace nabízí široký výběr pokrmů a klidný vinný sklípek v zadní části restaurace.

Hotel Tapas y Copas - najdete v budově Barokního Špitálu v Lounech, který je barokním klenotem města. Ubytovat se můžete v pokojích s koupelnou, WC, telefonem, TV a lednicí za cenu pro osobu a noc od 1100 Kč. V hotelu a restauraci je WiFi a možnost bezplatného použití PC připojených na internet. Chilský šéfkuchař Marcelo Sepulveda Penna Vás zve na speciality Latinské Ameriky a to zejména Brazílie, Argentiny, Chile a Mexika.

 • restaurace
 • salónek s oválným stolem
 • venkovní terasa
 • kavárna
 • dětský koutek

Hotel Merlot – ubytování v tomto rodinném hotelu, Vás přijde za noc a osobu na 890 Kč. Dále hotel nabízí prvotřídní restauraci a vinotéky Merlot s 2 vinnými sklepy a lobby bar, zajišťují také transfer z letiště. Vybavení pokojů a apartmánů

 • koupelna se sprchovým koutem
 • WC
 • minibar
 • LCD TV, satelit
 • připojení na internet
 • telefon

Hotel Na Hradbách – je také v centru Loun, jeho pokoje č. 1 až 6 jsou připraveny pro invalidy. Všechny pokoje mají trvale zapojený satelit s nabídkou více než 300 programů ve všech jazycích, soc. zařízení, vana, TV+satelit, telefon, možnost Internetu, lednice, trezor . Hosté mohou pro bezpečnost svého vozu využít uzamčeného parkoviště. Ceny ubytování v hotelu podle výběru pokoje od 550 Kč do 1000 Kč za osobu a noc. V hotelu se nachází stejnojmenná restaurace. Také je zde k dispozici penzion s ubytováním v cenách

Hotel u Radnice - 15 elegantně zařízených pokojů s vlastním sociálním zařízením, bezpečnostní schránkou, TV se satelitním příjmem a internetovým připojením. Apartmány jsou vybaveny vířivými vanami a kuchyňkou. Cena ubytování na jednolůžkovém pokoji za noc je 680 Kč. Vybavení hotelu je připraveno pro invalidy. Dále máte možnost zapůjčení kol, lodí, využití hotelové zahrady v městském parku u řeky. Hotelový salonek slouží ke snídaním a pořádání společenských akcí. Hotel nemá restauraci.

Další možnosti ubytování v Lounech - Hotel Černý kůň, Hotel Oharka, Ubytovna Na Velodromu, Ubytovna Viktor Vilímek, Dům kultury, Penzion Heller...

Lounské restaurace, hospůdky, bary, pizzerie a kavárny

Bar Ája

dePresso - Restaurace

Formanka

FRIGO-ROUBENKA

Hotel Černý kůň

Hotel Oharka

Hotel Union

Luna

Na Široké

Nádražní restaurace

Pizzeria Ristorante Luciano

Pizzerie Imperium

Pizzerie Vivaldi

Plavecká hala

Pod Kostelem

Restaurace Asia

Restaurace Formanka

Restaurace Kasárna

Restaurace Merlot

Restaurace Na Hradbách

Restaurace Národní Dům

Restaurace U Jíchů

Restaurace U Somolů

Restaurace u Žida

Restaurant Grál

Restaurant Queen

Restaurant Slavia

Steak Bar Louny Na Valích

U Daliborky

U Horejse

U Kalika

U Pramene

U Tří lip

Caffé Moak

Kavárna Daliborka

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17147 (novesluzby.cz#21808)


Přidat komentář