Kam v Kopřivnici - výlet do města Kopřivnice

Již milion návštěvníků zavítalo do Kopřivnického muzea Tatra, přidejte se k tomuto počtu a prohlédněte si expozice s hruba šedesáti osobními a nákladními automobily ze všech etap výroby. Dále je tu Raškova vyhlídka, Motýlí údolí, Rozcestí čarodějnic atd.

Kam v Kopřivnici – výlet do města Kopřivnice

Vznik vsi Kopřivnice se datuje někdy na 13. století. Na městys byla povýšena roku 1910 a na město až v roce 1948. V 16. století zde byl postaven dřevěný kostel s kazetovám stropem, ale roku 1897 byl zbořen. V zemském muzeu je z něho zachován jen trojboký oltář. Přelomem v historii Kopřivnice bylo založení továrny na kameninu a hliněné zboží v roce 1812, později doplněno o výrobu kachlí, dlaždic a obkládaček. Zakladatelem továrny byl Ignác Raška a přinesl tak obyvatelům Kopřivnice obživu. Další výroba se roku 1890 zaměřila na výrobu šamotových kachlí pro kamna a sporáky.Požehnáním pro město byl rok 1850 - Ignác Šustala zakládá továrnu na kočáry, dnešní Tatra a.s.

Kopřivnické památky

 • zřícenina hradu Šostýn přibližně z let v rozmezí 1280-1290
 • Raškova vyhlídka
 • Technické muzeum Tatra - sbírka věnovaná kopřivnické vozovce
 • rozhledna Bílá hora
 • Lašské muzeum - Továrna na hliněné zboží, Zdeněk Burian rodák ...
 • muzeum Fojtství – pojďte nahlédnout do života lidí v minulosti
 • kostel sv. Bartoloměje
 • keltské sídliště Šutyrova studánka

Tatra Kopřivnice

Český výrobce automobilů má své kořeny v roce 1850 kdy Ignác Šustala, začal v malé rodinné firmě vyrábět kočáry a bryčky. Firma se postupně rozrůstala vyráběla železniční vagony, až její brány opustil roku 1897 první automobil značky President. Po 2. světové válce se výroba soustředila jednak na výrobu nákladních automobilů a také naluxusní limuzíny pro vedoucí pracovníky a stranické funkcionáře. Dále závod vyráběl nebo vyrábí:

 1. Osobní automobily
 2. Sportovní a závodní vozy
 3. Terénní automobily
 4. Tatra autojeřáb ad20 T
 5. Nákladní automobily
 6. Autobusy
 7. Trolejbusy
 8. Vojenské automobily
 9. Motorové saně
 10. Letadla Tatra
 11. Motorové železniční vozy Tatra.
  Navštivte Technické muzeum, kde je expozice seřazena do pěti etap vývoje kopřivnické automobilky.

Kopřivnická kultura je k dispozici v několika zařízeních

 • Kulturní dům Kopřivnice
 • Kino Puls
 • Alternative music Nora club
 • Katolická beseda Kopřivnice
 • Loutkové divadlo Kopřivnice
 • Osvětová beseda Vlčovice
 • Osvětová beseda Mniší
 • Společnost KD Lubina
 • Expozice Dany a Emila Zátopkových v Technickém muzeu Tatra
 • Muzeum Šustalova vila
 • Muzeum Fojtství
 • Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Sportovní možnosti ve městě

 1. Areál letního koupaliště - plavecký bazén 50 x 20 metrů, bazén pro neplavce 50 x 20 m s tobogánem 70 m a dětský kruhový bazén, dostatek prostoru pro oddych a slunění nebo sport a občerstvení. K dispozici jsou dva letní bary s terasami a nově rekonstruovaná restaurace. Déle možnost sportu na beachvolejbalovém hřišti, na minigolfu, zahrát si stolní tenis nebo fotbálek, půjčovna sportovních potřeb, tenisový kurt,volejbalové a nohejbalové kurty.V blízkosti se nachází značené cyklistické kondiční okruhy „Šostýn“ a turistické trasy pro pěší.
 2. Lyžařský areál Červený kámen – v zimní sezoně v nadmořské výšce 690 m. n. m. Nabízí 730 metrů dlouhou, pravidelně upravovanou sjezdovku s technickým zasněžováním, lesní restauraci Červený kámen a stylový bufet Pod smrkem. Hlavní sjezdovka je dlouhá 480 metrů, má převýšení 117 metrů a svým terénem je zajímavá i pro náročnější lyžaře. Svah je uměle zasněžován a každý večer se upravuje. Denně je večerní lyžování při umělém osvětlení. Z centra Kopřivnice se k areálu dostanete po Husově ulici až ke koupališti a následně lesní cestou přímo k chatě.
 3. Hala házené - krytá hala, florbal, fitcentrum, sauna
 4. Horolezecká stěna - Zimní stadion a lezení veřejnosti: každou středu 18:00 – 20:30
 5. Hřiště Lubina - travnatá fotbalová plocha
 6. Hřiště Mniší - travnatá fotbalová plocha
 7. Krytý bazén - plavecký bazén 25 m, dětský bazén se skluzavkou, finská sauna, řecká lázeň, sportovní a klasické masáže a snack bar
 8. Minigolfové hřiště na areálu letního koupališt má 18 minigolfových drah
 9. Přehrada Větřkovice - rybaření
 10. Sportovní areál Vlčovice - travnatá fotbalová plocha, 3 tenisové kurty
 11. Tenisový areál - 5 antukových dvorců, 2 asfaltové minikurty, tenisová hala - 2 kurty z toho jeden užší tréninkový a odrazová stěna
 12. Zimní stadion - ledová plocha o rozměru 60 x 28 m, která jde mimo hlavní sezónu možnost využití pro in-line hokej, florbal, tenis, volejbal, bruslení na kolečk. Bruslích. Dále tělocvična pro sálové sporty - basketbal, volejbal, futsal,badminton, rekreační cvičení, gymnastická tělocvična - kompletně vybavená pro sport. gymnastiku žen, moderní fitnescentrum a a občertsvení ve dvou bufetech.
 13. Bowling Centrum - 4-drahový provázkový bowling s UV provedení a score systémem firmy Qubica. Na každé z nich může hrát až 12 hráčů. Restaurace, stolní fotbal, stůl na biliár, automat na šipky. velkoplošná projekce sportovních a jiných pořadů, venkovní posezení na zahrádce s možnosti grilování a pro rodiče s dětmi i dětské hřiště.
 14. Sport & Relaxace Birijus - Sauna, infrasauna, vířivka, masáže, spinning, solárium, fitbox, aerobic
 15. Bubla City Ranch – pro milovníky koní svět ze sedla koně nebo restaurace s typickým westernovým stylem

Další možností ubytování v Kopřivnici je - Penzion Pod Bílou horou, Hotel Stadion, Ubytovna Pod Červeným kamenem nebo Ubytovna pod lesem.

Kopřivnické restaurace

Cafeva

Hotel Tatra

Katolický dům

Kavárna

Pizzerie Olympia

Restaurace Pod Kaštany

Restaurace pod Šostýnem

Restaurace Robinson

Restaurace Sever

RestauraceBowling centrum Kopřivnice

Restaurace Moravia

Restaurace Házeňák

Restaurace Aura

Penzion Pod Bílou horou

Restaurace Maestro

Restaurace Venezia

Restaurace Stadion

Restaurace AS

Restaurace Slalomák

Restaurace Pod Kaštany

Formule 1

Nora Café

Pivní Bar U Můstku

Radniční Sklípek

Restaurace u Mámy

U Tomáše

Groups

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17101 (novesluzby.cz#21556)


Přidat komentář