Kam v Hranicích na Moravě

Unikátní jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích najdeme spolu s nejhlubší propastí ČR právě u města Hranice. Co ještě může město nabídnout?

Kam v Hranicích – výlet do Hranic ...na Moravě

V ČR jsou troje Hranice. Jedny jsou u Přerova, druhé u Chebu a třetí u Českých Velenic. Dnes se vypravíme do Hranic na Moravě, které mají asi
19 300 obyvatel. Střed města, který je dnes vyhlášen městskou památkovou zónou, pochází prokazatelně z roku 1296, v dochovalých listinách se tehdy psalo o Hranicích již jako o městečku. Mezi léty 1475–1547 byli pány Hranic Pernštejnové, za jejich vlády se město dočkalo rozkvětu a byl přestavěn městský hrad (původně dřevěný následně dobudován na malou tvr) byl významě rozšířen a byly zbudovány základy zámecké věže.

Památky města Hranice

 • synagoga – dnes galerie
 • židovský hřbitov
 • barokní kostel Stětí sv. Jana Křtitele
 • renesanční zámek – dnes MÚ
 • pozdně gotické městské opevnění
 • městská radnice s gotickým sálem – dnes info centrum
 • neorenesanční komplex budov vojenské akademie
 • sídlo bývalé firmy Ant. Kunze
 • Hranické železniční viadukty
 • Železniční tunel ve Slavíči

Kultura v Hranicích

 • Galerie - severní křídlo zámku
 • Klub atelier & Galerie M + M
 • Knihkupectví & galerie Sklep
 • Výstavní síň Stará radnice
 • Výstavní síň Synagoga
 • Hranická historická knihovna
 • Zámecký klub - v historickém sklepení hranického zámku není žánrově vyhraněn, koncetry, filmy, divadlo...
 • Městské muzeum a galerie – stálé expozice jspou Měšťanský pokoj a Model města
 • Ivan Pospíšil - Hudební klub se širokým spektrem hudebních stylů a žánrů.
 • Bar Inferno – party, technoparty diskotéka

Sport a relaxace v Hranicích

 1. Studio R Cosmetic-Relax a aplikace botulotoxinu, výplň vrásek, permanentní make-up, chemický peeling, který odstraňuje pigmentace, vrásky a povadlou pleť, stahuje póry, odstraňování milijí, společenské líčení, prodej kosmetiky.
 2. Top visage CZ - kadeřnické služby - Wella Profesionals, kosmetika, vizážistka, solárium, manikúru, masáže, poradenství, zeštíhlující a regenerační programy - lymfodrenáž, zábaly a pořádáme módní přehlídky.
 3. Alena Halašová - nabídka kosmetických služeb.
 4. BON TON - kosmetické a masážní služby, aromaterape, jóga.
 5. Dagmar Navrátilová - péče o tělo a obličej, aromaterapeutické zábaly, ajurvédské masáže a parafínové zábaly.
 6. Ing. Jiří Šebela - služeby v oblasti tělovýchovy a sportu, sportovní areál s kurty a bazénem.
 7. Judo Club Železo Hranice - sportovní klub juda.
 8. Aikido Hranice Mugen Dojo - sportovní klub zaměřený na aikido.
 9. Klub juda a účelové sebeobrany Hranice - škola juda a účelové obrany pro mladší žáky či dorost.
 10. Aeroklub Hranice - létání
 11. Hranická propast - nejhlubší propast České republiky její suchá část, do níž lze nahlédnout, má hloubku 69,5 metru, v zatopené části je nejnovějším měřením z roku 1995 potvrzena hloubka dalších 205 m. Celková hloubka je tedy zatím 274,5 metru, dna dosud nebylo dosaženo.

Další restaurace a hospůdky v Hranicích

Fontana

Hotel Centrum

Nádražní restaurace

Na Myslivně

Pohostinství Na Střelnici

Hotel Cementář

Rastaurace Archa

Rastaurace Barborka

Restaurace Hubert

Restaurace Katowna

Restaurace Monika

Restaurace Na hradbách

Restaurace Nostalgie

Restaurace Pema

Restaurace Růžek

Restaurace U krále Jiřího

Agostini Pizzerie

Club Bonver

Papi pizza

Pizza Acero

Švejk Restaurant Hromůvka

Další možnosti ubytování v Hranicích

Zámecký hotel Zlatý Orel - Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, TV, telefonem a minibarem s širokým výběrem alko i nealko nápojů a doplňkového sortimentu. Doplňkové služby - praní prádla, pokojová služba a prodejna v recepci hotelu. Součástí komplexu je Zámecká kavárna s venkovní letní terasou pro občerstvení a posezení u vynikající kávy a lákavých desert. Právě připravují znovuotevření Zámecké pivnice, hotelového baru a pro hotelové hosty budují moderní wellness centrum pro perfektní relaxaci. Cena za osobu a noc je zde 1190 Kč

Hotel Centrum - útulný hotel přímo v centru města Hranice. Je tvořen propojeným komplexem dvou budov, hlavní budovou Hotelu na Komenského ulici s vlastním parkovištěm a přes 3. podlaží propojen s druhou budovou na Masarykově náměstí 89, kde se nachází další restaurace a cukrárna - kavárna Archa, noční bar Inferno a Ubytovna Archa. Pokoje jsou vybaveny minibary, TV, bezpečnostním zámkovým kartovým systémem, všechny moderní koupelny jsou s vanou, toaletou, bidetem a fénem. V celém hotelu, obou restauracích i ubytovně je Vám k dispozici WiFi zdarma. Přijedete-li na kole či motorce je možnost zaparkovat v uzamčeném dvoře. Další služby hotelu - hotelová restaurace Nostalgie s letní zahrádkou a salónkem se nachází v přízemí. Cena ubytování v hotelu je od 800 Kč za osobu a noc a na ubytovně od 110 Kč za osobu a noc..

Hotel Cementář - v těsné blízkosti centra města Hranice. Ubytování v komfortních apartmánech v cenách za osobu a noc od 800 Kč. Další služby hotelu

 • pronájem salonků k pořádání svatebních hostin, oslav, srazů, akcí a seminářů

 • wifi internet

 • restaurace

 • zahrádka

Hostel Zelená lékárna – tato ubytovna Zelená lékárna se nachází na severním okraji historického jádra města. Pokoje jsou vybaveny novým nábytkem a umyvadlem. Hostel má novou společnou umyvárnu se sprchami, toalety, společenskou místnost s TV, satelitem a kuchyňským koutem vybaveným lednicí, mikrovlnkou, vařičem a dalším nádobím. Zdarma parkování vozidel ve dvoře. Cena za noc a osobu je od 150 Kč. Další možnost ubytování je v apartmánech stejného majitele, které se nachází v domě č.74 na Masarykově náměstí. Pět apartmánů a každý je vybaven vlastní koupelnou, toaletou , kuchyní s ledničkou, vařičem, mikrovlnnou troubou, kávovarem a nádobím. Barevná TV se satelitem je samozřejmostí. Připojení na internet je možné v každém apartmánu. Cena za osobu a noc je 250 Kč.

AMK Kemp Hranice - umístěný v těsné blízkosti přírodní rezervace Hůrka vhodný především pro rodiny s malými dětmi a starší generaci.
Možnost stravování, úschova kol, za bungalov pro 4 osoby zaplatíte 840 Kč.

Příleský Mlýn – asi 10 km od Hranic nejdete mlýn – komplex nebo centrum relaxace a odpočinku. Původní mlýn pochází z poloviny 17.století. Současné objekty mlýnu, pekárny, vodní elektrárny a sodovkárny začaly být budovány na přelomu 19. a 20.století. Byla zde i malá vodní elektrárna jako technická zajímavost. Dnes se vrací mlýn do původní krásy.

 • bar, restaurace a venkovní zahrádka
 • ubytování
 • velký salónek pro konání svateb, narozenin, školení, atd.
 • letní posezení ve Stodole na ostrově s krytým grilem s letním kuchyňským koutem, lehátka. Kolem stodoly teče z jedné strany mlýnský náhon, z druhé strany přepad vody od turbín malé vodní elektrárny.
 • sauna, odpočinková místnost a ledový bazének

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17145 (novesluzby.cz#21801)


Přidat komentář