Jazykové kurzy Český Těšín a okolí

V dnešní době se pomalu ale jistě bez ovládání světových jazyků neobejdete. Můžete být začátečník nebo pokročilý, ale zdokonalení cizího jazyka přijde vždycky vhod. Potřebujete lépe ovládat například angličtinu? Pak je článek určen právě Vám.

Česká republika je sice malý národ, ale leží přímo ve středu Evropy, a proto k nám proudí řada cizinců. A protože čeština není v zahraničí opravdu rozšířená, moc daleko se s ní nedostanete. Dorozumíte se možná s Poláky, budete rozumět Slovákům nebo národům bývalé Jugoslávie. Patříte mezi ty, kteří hovoří cizím jazykem spíše k nováčkům? Toužíte se stát pokročilým? Rádi by jste ovládali některý ze světových jazyků? Trápí Vás, že prostě nerozumíte ani slovu? Pak přesně pro Vás je určena nabídka jazykových kurzů. V kurzu ovládání světového jazyka se naučíte nejen rozumět, ale především plynně hovořit, tedy se dorozumět.

Jazykové kurzy - Český Těšín a okolí

Chcete se ucházet o nové pracovní místo a požadavkem je znalost cizího jazyka? To už je dnes celkem běžná záležitost. Chystáte se na dovolenou a rádi byste se v zahraničí domluvili? To není problém. Pokud máte to štěstí a bydlíte v oblasti Český Těšín a okolí, můžete se přihlásit na jazykové kurzy, které zde nabízejí. Naším dnešním tipem na absolvování kvalitních jazykových kurzů je jejich zkušený lektor.

Na jazykových kurzech můžete vybírat z mnoha jazyků, a tak se vám bude jistě hodit například angličtina, francouzština, němčina, španělština, polština apod. Ať už se potřebujete ve vybraném jazyce zdokonalit pro svoji potřebu nebo se jedná o pracovní jazyk, získáte schopnost používat cizí jazyk jako pracovní nástroj. V jazykové škole Český Těšín se Vám totiž bude věnovat kvalifikovaný lektor a pod jeho dohledem dokážete využít svůj jazykový potenciál naplno. Zjistíte, že ovládat cizí jazyk je vlastně snadnější, než se Vám zdálo.

Proč se učit cizí jazyk?

S pádem železné opony se nám vrátily možnosti** cestování do zahraničí**, existují zahraniční pracovní příležitosti, studia a zahraniční odborné semináře. Ovšem leckdo bohužel stále naráží na jazykovou bariéru. A je to škoda. Není to důvod, proč se přihlásit na jazykový kurz a začít se studiem cizího jazyka? Starší ročníky budou muset začít s učením od začátku, neboť povinný (a současně jediný dovolený) cizí jazyk byla pouze ruština, ale mladí lidé si mohou své vědomosti prohloubit, a v cizím jazyce se zdokonalit. Jde totiž o to, že  stále více českých firem expanduje do ciziny a také mnoho zahraničních firem působí na českém trhu. A je více než jasné, že vedení zahraniční společnosti se učit česky nebude. Pracovní jazyk managementu je totiž obvykle angličtina, a kdo tento světový jazyk neovládá, má prostě smůlu.

Jak se učit cizí jazyky?

Pokud se chystáme ke zdokonalování v cizím jazyku, který nám umožní budovat kariéru a vyřizovat běžné pracovní záležitosti, musíme se na výuku připravit. A to v tom smyslu, že výuka jazyka je na delší dobu, a může jít o usilovnou a namáhavou činnost. Musíme si vyjasnit, proč se vlastně chceme učit cizí jazyky. Může se jednat o komunikaci se zahraničními přáteli nebo o nutnost v pracovní kariéře. Pokud tedy máme určený cíl, můžeme se směle přihlásit na jazykový kurz.

Proč navštěvovat jazykové kurzy?

Možná si řekneme: proč mám navštěvovat jazykový kurz, když existují i jiné metody výuky, například učení doma. Samozřejmě si můžeme zakoupit učebnici, použít počítačový program, ale věřte slovům zkušených lektorů, že tyto způsoby jsou vhodné spíše jako doplněk klasické výuky. Klasické studium v učebně s kvalitním lektorem je stále považováno za nejúčinnější a nelze jej žádným programem nahradit. Pravidelné navštěvování jazykového kurzu v rozsahu alespoň dvakrát týdně je zkrátka nutnost a jen málokdo je schopen kvalitního studia sám.

Pro správnou výslovnost cizího jazyka je totiž velmi důležité mluvit. A je samozřejmé, že zejména z počátku budeme hovořit s chybami. Ale zkušený lektor nám včas dokáže tyto chyby opravit. S lektorem komunikujme v maximální možné míře, čímž nám je vysvětleno, kde chyby opakujeme. Zkušený lektor nám dokáže vysvětlit, čemu nerozumíme. Na jazykovém kurzu jsou si lektoři vědomi toho, že probíhající výuku je třeba uložit do dlouhodobé paměti a proto po každých dvou až třech lekcích je třeba udělat opakování těchto lekcí. Lektor nám může také pomoci používat nejrůznější mnemotechnické pomůcky, abychom se lépe naučili slovíčka, která si nemůžeme zapamatovat. Učení je pak mnohem snazší.

Jak zlepšit výslovnost v cizím jazyce?

V dnešní době je velmi důležité naučit se cizí řeči a k tomu nám pomáhají kvalitní jazykové kurzy. Tam nás naučí ovládat základní pravidla, gramatiku a samozřejmě správnou výslovnost. V tomto ohledu jsou jazykové kurzy neocenitelnou službou a tým kvalifikovaných školitelů je připraven pomoci naučit se vyslovovat cizí jazyk opravdu každému. Ale navštěvováním jazykového kurzu výuka nekončí. Je třeba se neustále zdokonalovat a učit se i mimo jazykovou školu. Pokud chcete například vyjet pracovat do zahraničí, výslovnost musí být opravdu dobrá. Jednou z možností, jak si zlepšit výslovnost v cizím jazyce je jeho intenzivní používání. Můžete si například najít brigádu, kdy budete pracovat jako průvodce turistů ze zahraničí nebo si na serverech práce vyhledejte jakoukoli jinou brigádu, kde je znalost cizího jazyka podmínkou. Můžete zkusit najít cizince, který bude ochoten s vámi konverzovat ve své řeči nebo který si bude ochoten alespoň dopisovat. V jazyce, který se učíte si můžete také číst, sledovat filmy v dvojjazyčném vydání s titulky nebo poslouchat hudbu a snažit se výslovnost odposlechnout.

Jazykové kurzy pro všechny

V první řadě si vyberte jazykový kurz, které odpovídá úrovni vašich znalostí. Pokud si nejste jisti, jaký kurz vybrat a jaká úroveň je, s ohledem na vaše dosavadní znalosti, vhodná, ochotně vám poradí kvalifikovaný lektor. Obecně lze jazykové kurzy rozdělit do skupin pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Jazykové kurzy jsou určeny opravdu pro širokou vrstvu obyvatel a různé úrovně znalostí. Nabízejí se jazykové kurzy pro děti, mládež, velké spektrum kurzů je určeno studentům, dále dospělým, objevují se kategorie pro manažery, pro firmy nebo jazykové kurzy pro seniory.

Pokud váháte nad návštěvou jazykového kurzu kvůli ceně, musíme říct, že cena kurzů zde není tím pravým důvodem, proč se rozhodovat. Jazykové kurzy jsou pod vedením zkušených lektorů vytvářeny na míru a nabízejí dostatečně kvalitní programy. Je třeba si uvědomit,že v kvalitním studiu jazyků jsou efektivně vložené peníze mnohokrát zúročeny. Jazykové kurzy jsou určeny všem, pro které je znalost cizího jazyka pomocníkem nebo nutností v jejich každodenní práci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17170 (novesluzby.cz#23211)


Přidat komentář