Dovolená Chorvatsko a Itálie

Rozhodujete se kam na letní dovolenou? Pak vám můžeme doporučit dvě osvědčené země, Itálii a Chorvatsko, a jejich nejkrásnější místa, kde si užijete pasivní i aktivní odpočinek, stejně jako pobyt na pláži a objevování památek.

Dovolená pro všechny

Každý si představuje svou dovolenou jinak. Někdo raději relaxuje, jen tak si lenoší na sluníčku, a načerpává ztracenou energii. Plnými doušky si tak vychutnává léto u moře. Pro dalšího dovolená není žádnou dovolenou, pokud neobjeví zajímavá místa k prozkoumávání, a tak volí spíše poznávací zájezdy. Užít si sluníčka, přijít na jiné myšlenky a ještě k tomu zeštíhlet, takový typ dovolené láká všechny ty, kteří by si rádi z dovolené přivezli zlatavé opálení, a současně tam zanechali kousek sebe, tj. nějaký ten tukový špíček. Dovolená se cvičením je pro ně to pravé ořechové. A že není dovolená dovolenou, když máte malé děti, a tak raději sedíte doma? Jiný názor získáte, vyberete-li si z bohaté nabídky rodinné dovolené, u které je pamatováno nejen na rodiče, ale i děti. Rodiče najdou potřebný klid, zatímco děti zábavu, která je hned tak neomrzí. Společně si můžete s dětmi dopřát vodní radovánky, při kterých na Vás nezůstane nit suchá. A kde je psáno, že dovolená je jen pro mladé a rodiny s dětmi? Pohodu, komfort a blahodárné moře si můžete užívat, i když Vám již není třicet, čtyřicet, padesát. Podívejte se na seniorské zájezdy, které Vám nabídnou to nejlepší.

dovolená Itálie


Dovolená u moře 2013

Minulý rok jste si říkali, že letos určitě pojedete na dovolenou k moři? Letošní rok je v plném proudu, ale Vy stále váháte, zda ano, či přeci jenom dovolenou ještě neodložíte o další rok? Svoji roli v tom bezpochyby hrají i finance, otázka nejistoty v zaměstnání, neustálé zdražování, a pamatování na horší časy. Nesporným faktem je, že Vám nikdo neřekne, zda příští rok pro Vás bude lepší, či horší. Co Vám však řekne každý je to, že život až příliš rychle utíká. Nedovolte, aby Vám jen tak protekl mezi prsty, a místo občasné radosti, třeba v podobě dovolené v slunném Chorvatsku, či v Itálii, zůstanete jen u neuskutečnitelných přání. Váš sen o báječné dovolené se může splnit. Nikde přeci není psáno, že dovolená musí stát nehorázné peníze, jinak si ji nevychutnáte. Zahraniční dovolenou se vším všudy si můžete užít i za malé peníze. Neváhejte tedy, a letošní dovolenkový rok neodkládejte na rok příští. Mohlo by to takto jít stále dokola. Vždy si můžete najít důvody, proč neutratit peníze za dovolenou. I když se v případě dovolené nejedná o investici jako takovou, která Vám nepřinese kýžený kapitál, přesto získáte mnohem více – zážitky, které Vám nikdo nevezme, vzpomínky na společně prožité chvíle s partnerem, rodinou, přáteli, poznání nového koutu země aj.

Dovolená za dobrou cenu

mořeFinančně výhodná dovolená nemusí být nutně spojená s druhořadým ubytováním s nekvalitními službami. Někdo razí heslo, mít zahraniční dovolenou za každou cenu, tj. tak, že se pojede k moři, ale pod stan, se zásobou konzerv, bez toho, že by se zašlo na zmrzlinu, do restaurace, na výlet lodí apod. V tomto případě pak však lze pochybovat, zda se jedná o dovolenou, jako takovou. Vaše letošní dovolená Vás nemusí zruinovat, a přesto na ni můžete v dobrém ještě dlouho vzpomínat. Levné, ale přitom kvalitní ubytování najdete například v apartmánech. Cenově výhodně vychází i penziony.

Doprava na dovolenou

Co se týká dopravy, pak nemusíte nutně volit dopravu leteckou, i když ta je nejpohodlnější a nejrychlejší. Nabízí se Vám doprava autobusová, nebo vlastní. Vždy však porovnávejte položky, které jdou porovnat. U vlastní dopravy sice můžete činit přestávky, kdy chcete, nejste odvislý od stanoveného časového termínu. Na stranu druhou si však jeden člen Vaší rodiny moc odpočinku neužije, nebo dokonce dva, budete-li se v řízení střídat. Pojedete-li s dětmi, pak můžete využít výhodných slev na děti.

Dovolená v Chorvatsku 2013

Již se vám několikrát osvědčilo rčení, že všude dobře doma nejlépe? Pak Vás v tom případě jistě nadchne Chorvatsko, které je prakticky, co byste kamenem dohodili, zvláště, využijete-li leteckou dopravu. Někdo možná nad Chorvatskem ohrne nos, protože pro něj není moc nóbl. Nechejte takového jedince jeho představám. Vy sami nejlépe víte, jaká malebná zákoutí, historické památky, přírodní scenérie a nekonečné moře s překrásnými plážemi nabízí Chorvatsko. ** **aqupark

Oblíbená místa v Chorvatsku

Chorvatsko právem patří k nejnavštěvovanějším zemím, a to především v hlavní sezóně. V Chorvatsku můžete zavítat do regionu Istrie – Kvarnerská riviera – Makarská riviera – Ostrov Krk – Ostrov Pag – Ostrov Rab – Ostrov Vir – Severní Dalmácie – Střední Dalmácie - Ostrov Ugljan – Klek.

Dovolená v Itálii 2013

Otevřené a přátelské atmosféry se Vám dostane nejen v Chorvatsku, ale také v Itálii. Není to však jen vstřícnost místních obyvatel, která každoročně láká značné množství turistů do středomořské země. V Itálii Vás uchvátí bohatá historie, písečné pláže, rozmanité a plné kulinářské umění. Pokud byste pátrali vyloženě po oblíbené destinaci, která by neměla uniknout Vaší pozornosti, pak se Vám nabízí Benátky, Sardinie, Řím, Sicílie aj. A když jsme již u Sicílie, určitě ochutnejte místní sicilské polévky, jsou výtečné.

Oblíbená místa v Itálii

Itálii máme neodmyslitelně spojenou s Benátkami. Právě Benátky patří k velmi navštěvovaným místům Itálie. Můžete se vydat do srdce Itálie, anebo také prozkoumat jedinečnost Palmové Riviery – Sardinie – Sicílie – Toskánska aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17178 (novesluzby.cz#24238)


Přidat komentář