Dovolená Bulharsko levně

Plánujete dovolenou v zahraničí u moře, ale nevíte, která lokalita by byla nejen příjemná, ale také cenově výhodná? Mezi oblíbená dovolenková místa v současnosti patří Bulharsko.

Dovolená v Bulharsku 2013

V Bulharsku se za poslední roky citelně rozrostl cestovní ruch. Turistické destinace se v Bulharsku neustále rozvíjí a z důvodu velkého zájmu o strávení dovolené v této zemi dochází k výstavbám nových hotelových komplexů. Hotely a bungalovy v Bulharsku jsou stavěny tak, aby vyhověli všem skupinám turistů, to znamená jak rodinám s dětmi, tak mladým i starším párům. Vybírat lze jak z luxusních, tak úspornějších typů ubytování. Měnou v Bulharsku je leva. Peníze si můžete vyměnit buď ještě v Česku nebo ve směnárně přímo v letovisku. V letoviscích se běžně nachází několik směnáren i malých bank, které nabízejí výhodné kurzy.

Dovolená v Bulharsku za dobrou cenu

 

 

**Bulharsko dovolená levně lasminute*** ***

Bulharsko si čeští turisté oblíbili nejen kvůli všeobecně dobrým cenovým nabídkám cestovních agentur, ale také proto, že je zde levné jídlo i oblečení. Pokud do Bulharska pojedete bez zajištění jídla v rámci ubytování, tj. bez plné penze, polopenze nebo all inclusive, nemusíte se bát, že byste za stravování v bulharských restauracím a kioscích s občerstvením utratili znepokojivou peněžní částku. Pokud je pro Vás však pohodlnější mít zajištěné jídlo v hotelu, je tato možnost cestovními kancelářemi běžně nabízena. Turisté nejčastěji volí buď polopenzi, kdy mají v ubytovacím zařízení zajištěnu snídani a večeři, nebo se rozhodují pouze pro snídani. Při polopenzi nebo plné penzi odpadá sice turistům starost ohledně jídla, ale zase jsou omezeni na určité časy, kdy je jídlo v hotelu podáváno. To znamená, že v rozmezí tolika a tolika hodin musí být na místě. Jídla jsou většinou nabízena v rozmezí hodiny a půl, poté se jídelna zavírá a otevírá zase až v čase dalšího chodu. Komu nevyhovuje stravování v hotelu, ani v bulharských restauracích, může se rozhodnout pro ubytování v bungalovu s vlastní kuchyňkou.

Nákup oblečení v Bulharsku

Co se týče bulharských cen, návštěvníci ocení nejen levné jídlo a pití, ale také oblečení. Textil a obuv jsou v Bulharsku kolikrát až o polovinu levnější než v českých obchodech. Oblíbeným cílem českých turistů proto není Bulharsko jen z důvodu hezkého moře, ale také z důvodu nakupování. Rozmanité obchůdky na bulharských promenádách bývají otevřeny až do pozdních večerních hodin.

Dovolená v Bulharsku s dětmi

Dovolená v Bulharsku je vhodná jak pro mladé páry, tak pro rodiny s dětmi. Bulharsko je rozmanitá země a turistům nabízí jak letoviska plná diskoték a barů, tak letoviska, kde si návštěvníci užijí vytouženého klidu. V Bulharsku si na své přijdou rodiče i jejich děti. Vesměs všechny hotely už mají svůj bazén, takže pokud byste nechtěli chodit s dětmi každý den k moři, můžete využít hotelového koupání, skluzavek a občerstvení v tropic barech. V cestovních kancelářích najdete nabídky v podobě ubytování dětí do dvanácti let zdarma apod. Rodiny s dětmi se proto v žádném případě nemusí vidiny dovolené u moře vzdávat z důvodu obav, že se nedoplatí.

Dovolená v Bulharsku autobusem

Na dovolenou v Bulharsku se dá vyrazit autobusem, ale ne pro každého je tato volba vhodná. Cesta autobusem do Bulharska totiž trvá cca třicet hodin. Po příjezdu trvá alespoň jeden den než se člověk z tak dlouhé cesty aklimatizuje a začne si naplno užívat svou dovolenou. Cesta autobusem samozřejmě levnější než cesta letadlem, ale rozdíly nejsou tak horentní. Před rozhodnutím, jakou možnost zvolíte, si opravdu pořádně promyslete, zda Vaše záda zvládnou třicetihodinovou cestu autobusem.

Dovolená v Bulharsku letecky

Do Bulharska se nejčastěji cestuje letecky. Cestování letadlem je rychlé, pohodlné a nikterak extrémně finančně náročné. Zejména, cestujete-li s dětmi, doporučujeme Vám zvolit leteckou dopravu. Na letištích má cestovní kancelář vždy svůj stánek, kde Vám předá Vaše letenky a sdělí základní důležité informace. Po příjezdu na bulharské letiště (nejčastěji se létá na letiště Burgas) na Vás bude čekat delegát, který Vám oznámí, do jakého autobusu na letištním parkovišti nastoupit. Autobus poté turisty postupně rozveze do jejich letovisek.

Jaká letoviska v Bulharsku jsou nejoblíbenější?

Mezi nejoblíbenější turistická letoviska v Bulharsku patří Primorsko, Sozopol, Kiten, Sluneční pobřeží, Nesebr, Svatý vlas, Svatý Konstantin, Zlaté písky, Varna, Obzor, Pomorie, Lozenec a další. Vidíte, že je skutečně z čeho vybírat. Každé letovisko má co nabídnout. V cestovní kanceláři při výběru vhodného letoviska zadejte své požadavky a sdělte představy o Vaší dovolené. Na základě nich Vám bude předložena nabídka s nejvhodnějším místem. Po výběru místa přichází na řadu výběr konkrétního ubytování. Mezi nejčastější požadavky zákazníků patří: klidová dovolená v nerušené části, naopak dovolená v rušné oblasti s diskotékami, restauracemi a bary, ubytování přímo u moře, ubytování, kde cesta k moři zabere max. 15 minut chůze, možnost vyžití pro malé děti, možnost návštěvy historických částí, výletů, poznávacích zájezdů atd. Každý chce svou dovolenou strávit jinak a cestovní kanceláře jsou si toho plně vědomy. Proto se snaží svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc, tak, aby na svou dovolenou měli ty nejhezčí vzpomínky. Přeci jen je dovolená to, na co se člověk těší po celý pracovní rok.

Dovolená v Bulharsku – Primorsko

Primorsko je jednou z nejnavštěvovanějších bulharských destinací. Potkáte zde nejen hodně svých českých krajanů, ale také mnoho Slováků. Také nápisy na obchodech a v jídelních lístcích jsou v češtině. Místní si zde svých českých návštěvníků váží a snaží se jim vyjít maximálně vstříc. Setkáte se zde také s Bulhary, kteří se Vás lámavou češtinou zeptají jak se máte.** Moře v Primorsku** je čisté a průzračně modré. Primorsko se společně s jeho vzrůstající oblíbeností mění v moderní letovisko, které nabízí strávení příjemné dovolené. V Primorsku si můžete vybrat se severních a jižních pláží. Budete-li cestovat s dětmi, jsou vhodnější pláže jižní, protože disponují dlouhým pozvolným vstupem do vody. Severní pláže jsou vhodné pro milovníky vln, které přicházejí zejména v odpoledních hodinách. Lehátka na plážích jsou vesměs placená, tak jako v jiných turistických zemích. Kdo však nechce zbytečně za lehátka utrácet, může si za lehátkovou zónou roztáhnout svou osušku a tam se bezplatně slunit třeba celý den. Primorsko patří k levným destinacím a výhodně zde nakoupíte jídlo, pití, suvenýry a také se za dobrou cenu ubytujete. Pokud na dovolené hledáte i jiné vyžití než jen koupání v moři, můžete v Primorsku navštívit aquapark s tobogány a divokou řekou, vydat se na výlet lodí, pokochat se vyhlídkovým letem.

Nejlevnější dovolená v Bulharsku

Není nadnesené, když označíme Bulharsko za možnost té nejlevnější dovolené. Bulharsko Vám vyjde vstříc jak svými cenami, tak vším ostatním, co patří ke správné dovolené. Kdo ví, třeba se Vám nakonec tak zalíbí, že příští rok do Bulharska vyrazíte znovu a je jedno jestli do stejného letoviska nebo budete objevovat krásy této země zase v jejích jiných částech.

Bulharsko dovolená levně lasminute

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id17181 (novesluzby.cz#24381)


Diskuze a zkušenosti

Sněžanka Guberská | 24.11.2014 17:16
Re: Dovolená Bulharsko levně Dobrý den všem tady, zdravím z Bulharska, z městečka Carevo na jihu, provozuji rodinný penzion těsně u moře, pokud plánujete dovolenou na rok 2015, bude vás i víc a nebo jste 2 i 3 rodiny či parta přátel nebo kamarádů, ráda vás uvidím a ubytuji. Moře teplé, čisté a klidné, hlavně v průběhu června-července-srpna. Carevo má všechno, co je potřeba mít po ruce, spoustu obchodů, banka, pošta, bankomat i menší supermarket, kde je skutečně levně. Pokud budete mít chviličku, koukněte se i na můj web: http://snezanka.webnode.cz/. Přeji příjemný konec roku 2014 a krásnou sezónu 2015. Sněžanka.


Přidat komentář