Životní pojištění Uherské Hradiště

V pojištěních není vůbec jednoduché se vyznat. Pokud nerozumíte pojmům životní a neživotní pojištění apod., pak Vám náš článek zcela jistě tyto termíny přiblíží. V případě, že chcete pojištění přímo uzavřít, Vám pomůže pojišťovací agent.

Uzavření životního pojištění Uherské Hradiště

Životní pojištění bychom zřejmě nemuseli vůbec řešit v případě, že bychom na světě byli sami, neměli rodinu, příbuzné, potomky, a pokud by se nám něco stalo a my přišli o veškeré příjmy nebo dokonce o život, nikdo by tím nebyl po finanční stránce tratný. Takových lidí ale mnoho není. Téměř každý má někoho, na kom mu záleží, koho zabezpečuje, živý nebo jinak finančně podporuje. Téměř každý má tedy zodpovědnost vyjma sebe i za druhé.

Proč založit životní pojištění?

Jestliže jste rodič, živitel rodiny, pak máte ten největší důvod pro otevření životního pojištění. Živitel rodiny pracuje, vychovává děti, někde bydlí. Často kvůli bydlení splácí úvěr nebo hypotéku, ale závazků má kolikrát i o hodně víc. Kdyby o svého živitele rodina přišla, bylo by zle. Co by si počala? Jak by mohla splácet vysoké půjčky, úvěry, jak uživit děti, zabezpečit je, platit jim školy, apod.?

Ale pozor. Nemusíte být pouze živitelem rodiny, abyste měl důvod uzavřít životní pojištění. Tento druh pojištění má smysl i pro ty, kteří žijí sami. Výpadek příjmu v důsledku zdravotních potíží může totiž potkat každého, bez ohledu na to, kolik členů rodiny živý a kolik lidí je na jeho příjmu závislých. Navíc pokud nemáte dostatečně velkou finanční rezervu, může Vás taková situace pořádně hodně zabolet. V tom lepším případě se budete muset obejít pouze se svým dosavadním životním standardem.

Výhody životního pojištění

Výhodnou vlastností životního pojištění je jeho flexibilita. Tím rozumíme, že se např. pojistíte v době, kdy jste svobodní, mladí, bez závazků. Ovšem situace se mění a než se člověk nadá, staví barák, má děti, je ženatý, atd. I přesto, že se Vaše priority zásadně mění, nemusíte kvůli nim měnit svou pojistnou smlouvu. Můžete si ji pouze upravit dle aktuálních životních potřeb. Můžete také přidávat nebo odebírat různá rizika, upravovat výši pojistné částky. Vyberte si takové životní pojištění, které se vám absolutně přizpůsobí. Při výběru konkrétního pojištění je potřeba velmi dobře zvážit, na co životní pojištění budete potřebovat a co od něj očekáváte.

Životní pojištění rizikové, kapitálové, investiční

Mezi životní pojištění patří následující typy:

Rizikové životní pojištění Uherské Hradiště

Uzavření tohoto pojištění slouží k tomu, aby krylo rizika jako je smrt, úraz, onemocnění a další podobné. S tímto druhem pojištění nemůžete spořit a v případě dožití se konce pojistné smlouvy Vám tedy nebude vyplaceno žádné plnění.

Kapitálové životní pojištění Uherské Hradiště

Kapitálové životní pojištění kombinuje pojistnou ochranu pro případ úrazu, onemocnění, smrti a dožití se spořením. U tohoto druhu pojištění máte vždy jistotu, že získáte finanční prostředky zpět. Tedy alespoň s minimálním zhodnocením.

Investiční životní pojištění Uherské Hradiště

Jde o pojistnou ochranu s možností investic do fondů. Není zde sice jistota pojistné částky, kterou získáte. Můžete dostat nazpět i méně, než kolik do životního pojištění vložíte. Tento druh pojištění volí ti, kteří jsou motivováni dlouhodobým zhodnocením vložených prostředků. Investiční pojištění je doporučeno založit na dlouhou dobu, dokonce až na dobu několik desítek let.

Flexibilní životní pojištění Uherské Hradiště

Jedná se o kombinaci předchozích typů životního pojištění. Může se nastavit přesně dle konkrétního klientových potřeb. Vybírat můžete např. z široké nabídky připojištění, kombinovat spoření v rámci garantovaného zhodnocení nebo investičních fondů, nebo si pojistit některá rizika pouze na krátkou dobu.

Kam investovat své peníze?

Jestliže přemýšlíte o tom investovat své peníze, ale nevíte, kam, aby byl Váš počin co nejefektivnější, pak Vám poradí investiční poradce. Ten Vám dá mnoho důležitých rad, které Vaše obavy zmírní a objasní veškeré problémy, kam a jak investovat. Jestliže máte doma peníze, které jen tak leží ladem, jsou samy o sobě poměrně velkou ztrátou. Jejich hodnota se rok od roku snižuje o míru inflace a peníze ztrácí zisk, který by naopak mohly vydělat. Neexistuje ale žádný přesný návod, kam a jakým způsobem peníze investovat, aby se z každého z nás stal milionář.

Existuje hned několik způsobů, jak investovat své peníze. Můžete si vybrat mezi dluhopisy, akciemi, podílovými fondy, cennými papíry nebo stavebním spořením či penzijním připojištěním. Je důležité si vždy stanovit, kolik peněz jste schopni investovat, na jak dlouhou dobu a jak vysoké riziko jste ochotni podstoupit. Od toho se bude odvíjet zvolený způsob investice. Nikdy ale neinvestujte všechny finanční prostředky do stejného druhu cenných papírů.

Začínáte s investicemi?

Odpovědět na otázku, kam investovat své peníze, aby Vám přinesly co nejvyšší zisk, není vůbec jednoduchá. Každý by chtěl znát odpověď na tuto otázku. S investováním to ale není tak jednoduché, jak se může zdát. Jestliže s investováním začínáte, jak a kam investovat své peníze, Vám poradí zkušený investiční poradce. Existuje mnoho různých možností, kam a jak peníze investovat. Můžete své penze krátkodobě uložit na spořící účty, nebo dlouhodobě zhodnotit finance pomocí cenných papírů.

Krátkodobé uložení peněz

I když budete své peníze zanedlouho potřebovat, investiční poradce pro Vás dokáže najít způsob, jak peníze investovat. Ke krátkodobým vkladům slouží spořící účty nebo termínované vklady, ke kterým se poskytuje garantované zhodnocení.

Dlouhodobé zhodnocování peněz

Tento druh zhodnocování peněz s pomocí cenných papírů je dobrým prostředkem k tomu, kam investovat peníze na delší dobu. Cenné papíry se od sebe vzájemně odlišují mírou výnosnosti, ale samozřejmě i mírou rizikovosti. Patříte-li k nezkušeným investorům, je doporučováno začít s méně rizikovými investicemi. Protože jak investovat peníze a do jakých produktů, tak to dokážou rozpoznat až opravdu zkušení jedinci. Pokud jimi nejste, ale přesto byste rádi své peníze zúročili, nenechte se ničím odradit a obraťte se na finančního poradce. Nechejte si vysvětlit princip investicí, nechejte si poradit, jak a kam peníze investovat, kde hrozí jaké riziko, kde naopak je vidina jistého růstu peněz apod. Kdo nic nezkusí, nic nemá. Máte-li tedy nějaké peníze k dispozici, které zrovna v tuto chvíli nepotřebujete, a rádi byste je viděli růst, pak neváhejte a zkuste je výhodně a bezpečně investovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16821 (novesluzby.cz#24160)


Přidat komentář