Životní pojištění Chrudim

Otázka finančního zabezpečení při nenadálých životních situacích, jako je dlouhodobá nemoc, úraz, smrt, ztráta zaměstnání, či zabezpečení v seniorském věku, nabývá na významu. Spoléhat se na to, že nějak bude, není zrovna tím nejšťastnějším řešením.

Možná, že po přečtení uvedeného, jen mávnete rukou, protože Vás se to již tzv. netýká. A to z důvodu, že jste například před nějakou dobou či lety uzavřeli finanční produkty, nebo předpokládáte, či se spoléháte, že Vás se žádné propouštění, nemoc, úraz netýká. 100% spolehnutí však nemá nikdo. A co se týká již existujícího uzavřeného pojištění, je vhodné zapátrat v paměti, s jakou pečlivostí konkrétní pojišťovací pracovník přistupoval stran uzavírání Vaší pojistky. Je poměrně pravděpodobné, pokud jste neoslovili finančního poradce, či odborného pojišťovacího poradce Chrudim, že daný pracovník konkrétního finančního institutu postupoval „naučeným způsobem“.

Pojištění uzavřené na míru Chrudim

Krom toho je tu jeden nezanedbatelný fakt, jen těžko Vám asi nabídl možnosti řešení, rozhodnutí se pro jiný finanční institut, který je pro něj konkurencí apod. Chcete-li mít jistotu, že je ve Vaší smlouvě pamatováno na vše, jsou brány v potaz Vaše finanční možnosti, ale také požadavky, pak by nebylo špatné nechat si stávající smlouvy překontrolovat. A pokud nemáte uzavřená pojištění, ať už životní, majetku, nebo penzijního připojištění aj., pak si také můžete sjednat nezávaznou schůzku s Vámi vybraným pojišťovacím poradcem, který Vám po důkladné analýze předloží řešení na míru.

Životní pojištění kapitálové, investiční

Životní pojištění, jako takové, nabízí hned několik typů životního pojištění. Jedná se o rizikové životní pojištění, které netvoří spořící složku, ale kryje pojištěná rizika. Dále se jedná o kapitálové životní pojištění, které již spořící složku obsahuje, a představuje tak tzv. smíšené životní pojištění. Pak je tu investiční životní pojištění, které sice negarantuje minimální výši zhodnocení, zato je však ve Vašich rukách, jakou investiční strategii zvolíte.

Důvody pro uzavření životního pojištění

Říkáte si, proč platit za něco, co Vám stejně nic nepřinese? V prvé řadě jde o to, jak budete mít pojištění uzavřené. Co pro Vás bude důležité a stěžejní. Již z předchozího odstavce vyplývá, že stran životního pojištění máte hned několik možností. Pojišťovací agent Vám může podrobně vyjasnit, jaké jsou výhody, přínosy jednotlivých typů životního pojištění. Společně pak můžete dát dohromady ten nejvhodnější finanční produkt, který bude přímo určený pro Vás, Vaši finanční situaci a Vaše možnosti. Životní pojištění, jako takové, především slouží k zajištění Vašich blízkých, a to po finanční stránce, když dojde k Vašemu úmrtí během doby pojištění. Pokud by Vám šlo „jen“ o toto, pak stačí uzavřít rizikové životní pojištění. Můžete však chtít mnohem více, kdy může dojít k zhodnocování Vašich peněz. Pak se nabízí životní pojištění kapitálové, anebo investiční. Krom uvedeného můžete ve všech případech uplatňovat každoroční daňové úlevy, splňuje-li smlouva patřičné podmínky.

Možnosti placení životního pojištění

Při sjednávání Vašeho životního pojištění si můžete říci, respektive stanovit, jaká frekvence placení pro Vás bude příjemnější, pohodlnější. Na výběr máte buď placení v pravidelných intervalech, a to každý měsíc, nebo také čtvrtletí, pololetí, či ročně. Druhou možností je pak jednorázové zaplacení. Zde můžete zaplatit najednou pojištění, a to na celou dobu. A během doby, co bude trvat pojištění, se Vás již žádné placení pojistného, nebude týkat.

Penzijní připojištění – konec listopadu letošního roku

Zaslechli jste informaci, že již jen do konce letošního listopadu je možné si nechat uzavřít penzijní připojištění za stávajících, respektive výhodných podmínek? Nejde jen o ledajaké zvěsti. Pokud využijete nabídky uzavření penzijního připojištění do konce listopadu, pak se budete moci těšit z výhod, které již budou u nových smluv, uzavřených od prosince, nenávratně pryč.

Výhody penzijního připojištění

Kupříkladu se jedná o možnost výběru poloviny naspořené částky po 15 letech. To zcela nové smlouvy, respektive podmínky, neumožní. Budete se také moci těšit z garance nezáporného zhodnocení Vašich příspěvků. Opět tuto garanci nové smlouvy od prosince, poskytovat nebudou. A to stále ještě nejsou veškeré výhody, ze kterých budete moci „čerpat“, rozhodnete-li se pro uzavření výhodného penzijního připojištění. Samozřejmě to však neznamená, že všechny smlouvy, u kterých dojde k uzavření po 30. listopadu letošního roku, budou o ničem. Tomu tak rozhodně není. Váš vybraný pojišťovací agent Vás může podrobně seznámit s rozdíly „před a po“. Na Vás pak bude rozhodnutí, ke které variantě se přikloníte.

Pojištění majetku Chrudim

Pojistit je však možné nejen osoby, ale také majetek. Nejspíš jen málokomu z nás „spadl“ byt, dům, zařízení a vybavení, jen tak do klína. Naopak většina z nás na bydlení dlouhá léta spoří, zadlužují se formou úvěrů, překlenovacích úvěrů, půjček apod. To, co se může roky budovat, však může být jedním okamžikem nenávratně pryč. A může se jednat o živelnou pohromu, naše vlastní přičinění, kdy při našem odchodu zapomeneme „něco“ vypnout, utáhnout, zhasnout apod. Nebo se k nám přijde podívat „nevítaná návštěva“, která s ničím nepřijde, ale zato s prázdnou neodejde. Pojištění majetku rozhodně není vyhazováním peněz jen tak do vzduchu. Naopak se Vám díky správně a vhodně uzavřené pojistce, budou moci navrátit finance v podobě „odškodnění“.

Pojištění domácnosti – na co se vztahuje

Vaši domácnost si můžete nechat pojistit na dvě stěžejní rizika. V prvé řadě se jedná o riziko případné krádeže, loupeže, vloupání. Pojištění domácnosti se pak také vztahuje na riziko živelné zkázy, ať už půjde například o požár, výbuch plynu, záplavu, povodně, pád stromu, zemětřesení apod. I v případě pojištění domácnosti přichází jednotlivé pojišťovny s různou nabídkou. Odlišnosti se však netýkají jen šíře nabídky, ale také podmínkami, limity plnění aj. Aby nebylo nic opomenuto, zanedbáno, pak je určitě vhodné si nechat pojistnou smlouvu doporučit od zkušeného pojišťovacího agenta. A to takového, který tzv. nekope za jednu stranu, ale může Vám porovnat a nabídnout nejvhodnější řešení.

Stavební spoření Chrudim

Již jsme se tak trochu dotkli otázky bydlení. Někdo má plat minimální, jiný průměrný, či nadprůměrný. S platem minimálním a průměrným je pak otázka naspoření si na byt, dům, poměrně dlouholetou, ne-li nemožnou záležitostí. Tedy, pokud se jedná o spoření typu ukládání peněz „pod polštář“, či do kasičky apod. Byla by škoda nevyužít možností, kterých se Vám nabízí. Ohledně pořízení nového bytu, domu, ale také rekonstrukčních, modernizačních pracích spojených s nemovitostí, Vám může urychlit splnění Vašeho snu stavební spoření. Po skončení spořící doby můžete finance vybrat a použít prakticky na cokoliv.

Úvěr ze stavebního spoření

Můžete však také využít nabídky úvěru ze stavebního spoření. A právě poskytnutý úvěr Vám může v nemalém měřítku pomoci, abyste bydleli, či abyste bydleli lépe a spokojeněji. Výhodné spoření Vám může doporučit Vámi vybraný pojišťovací agent. Stačí se na něj jen obrátit a seznámit ho s Vašimi plány, cíli a možnostmi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16828 (novesluzby.cz#24186)


Přidat komentář