Výhody stavebního spoření

Stavební spoření je velmi výhodné v mnoha směrech. Nejen, že nám dává jistotu zabezpečení se do budoucnosti, s ohledem na možnosti koupě nebo rekonstrukce bytu či domu a mnoho dalších vašich přání.

Ale také je to velmi dobrý způsob spoření. Pokud se rozhodnete pro stavební spoření, máte jistotu, že vaše peníze jsou v bezpečí a velmi dobře státem zúročeny. V dnešní době tato státní podpora činí 15 % z naspořené částky. A také je ideální v tom, že veškeré úroky a státní podpora je osvobozena od daně z příjmu. Proto je stavební spoření v dnešní době tolik oblíbené.

Pokud si uspoříte jakoukoliv částku, můžete jí využít také třeba na koupi auta, bytu, domu, rekonstrukci, vybavení atd. Můžete si také za velmi výhodných podmínek sjednat tak zvaný úvěr ze stavebního spoření. Úvěr je také možné kdykoliv splatit nebo snížit jeho splátku. Jaké jsou celkové výhody stavebního spoření.

 • Státní podpora je 3000,- Kč / 15 % z naspořené částky maximálně však z částky 20.000,- Kč.
 • Po dvou letech, můžete čerpat výhodný úvěr.
 • Stavební spoření dává možnost vysokého zhodnocení.
 • Můžete si posílat na účet jakoukoliv vyšší splátku, nebo ho můžete celý splatit.
 • Po celou dobu splácení je určená pevná úroková sazba.
 • Pokud dosáhnete ukončení smlouvy, můžete se svými naspořenými penězi nakládat, podle vašich představ.
 • Můžete použít až 100 % při financování jakékoliv nemovitosti. Záleží na dané spořitelně.
 • Nebo si splátky rozvrhnout: buď měsíčně, čtvrtletně, pololetně, ale také jednou za rok.
 • Zhodnocení vašich peněz je mnohem vyšší než u některých bank.
 • Výnosy jsou osvobozeny od daně z příjmu.
 • Úroky z úvěru si můžete odečíst z daňového základu.
 • Je zde možnost vyšších výnosů než u spořících účtů.
 • Pojištění vkladů ze zákona až 100%.
 • Zdarma poradenský servis. A také mnoho dalších výhod.
 • Pokud si budete chtít zvýšit nebo snížit cílovou částku.
 • Změnit výši měsíčního vkladu.
 • Změnit úročení smlouvy nebo požadavek na státní podporu.

Co je možné u některých stavebních spořitelen změnit

Motivace některých stavebních spořitelen

I přes nepřízeň dnešní ekonomické situace si stavební spořitelny vedou velmi dobře. Díky jejich snaze pomáhat lidem mají stavební spořitelny mnoho spokojených klientů. Spousta z nich vám nabízí:

Překlenovací úvěry – tyto úvěry se dělí u každé spořitelny jinak. Některá nabízí od 1 druhu možnosti výběru a jiné od 5 druhů. Tyto překlenovací úvěry se dělí procentuálně. Proto je vždy dobré zjistit si více možností. U některých spořitelen je možný překlenovací úvěr s úrokovou sazbou od 4,4 % ročně. Tento úvěr může být poskytnut pouze do cílové částky. Také jsou nabídky na překlenovací úvěry s nulovou akontací. Tento úvěr slouží pouze na financování rekonstrukce atd. Na jednu smlouvu je možný pouze jeden překlenovací úvěr. Můžete je čerpat:

 • Zálohově
 • Jednorázově
 • Postupně

Levnější úvěry a nabídky - Některé stavební spořitelny vám nabízí možnost levnějších úvěrů, ale také vyřízení nové smlouvy zcela zdarma. Jiné vám zase nabízí třeba získávání určitých prémií a také zároveň

můžete ušetřit až několik tisíc korun. Také jsou, změněny u spořitelen některá jejich procenta to znamená, že pokud byjste chtěli mít cílovou částku třeba: 300.000,- Kč tak ušetříte za uzavření smlouvy 1500,- Kč.

Druhy stavebních spořitelen v České republice

Jaké jsou u nás stavební spořitelny a co nám mohou nabídnout? Nabídek je celá škála, proto je vždy dobré se o každé nabídce informovat přímo na pobočkách. Zde vám vše velmi podrobněji vysvětlí a seznámí vás i s mnoha variantami. Nebo si vše přečíst pomocí internetových stránek v klidu vašeho domova a objednat si finančního konzultanta. U všech těchto spořitelen si můžete své úspory prohlédnout pomocí internetu a přístupu na váš účet. Zde je pouze velmi stručný seznam nabídek stavebních spořitelen.

 • Českomoravská stavební spořitelna – U této spořitelny si můžete vybrat ze tří tarifů spoření a vždy záleží na tom, zda chcete pouze spořit nebo využít stavebního spoření. Zúročení vkladů podle vámi vybraného druhu se pohybují od 2 % do 3,7 % ročně. Dále vám nabízí možnost 5 tarifů překlenovacích úvěrů. Ty se liší úrokovými sazbami a minimálními procenty cílové částky. Minimální doba spoření je 24 měsíců, aby jste mohli získat úvěr. Zaručuje pevnou úrokovou sazbu po celou dobu splácení.
 • Modrá pyramida stavební spořitelna – má v nabídce mnoho možností úvěrů, kde je také možnost kombinací hypotéky a úvěru ze stavebního spoření. Pokud si sjednáte stavební spoření s cílovou částkou 50.000,- Kč pro své miminko, tak za uzavření nic neplatíte. Roční zhodnocení je 2 % ročně.  Je zde možnost výhodného úvěru na bydlení.

 • Stavební spořitelna České spořitelny – je známá jako Buřinka. Je tady možnost stavebního spoření, 2 druhy překlenovacích úvěrů a úvěr ze stavebního spoření. Můžete zde získat překlenovací úvěr aniž by jste museli mít něco naspořeno. Je to vázáno možností ručit nemovitostí v osobním vlastnictví. Pokud chcete získat úvěr ze stavebního spoření, musíte spořit, alespoň 2 roky a naspořit 40 % z cílové částky. Ovšem získáte pouze 60 % cílové částky na vaše potřeby.
 • Raiffeisen stavební spořitelna – Můžete si vybrat mezi dvěma druhy stavebního spoření. Dále je možné u Raiffeisen spořitelny vybrat si až mezi 7 úvěry, které vám umožní pořídit si nemovitost podle vašich představ. Roční zhodnocení je 2 % ročně. Klienti do 25 let mají 15 % ze vstupního poplatku.

 • Wusternrot stavební spořitelna – Tato spořitelna vám nabízí stavební spoření, úvěr ze stavebního spoření a překlenovací úvěr. U některých překlenovacích úvěrů vám stačí spořit pouze 1 rok. U další možnosti vám nabízí 100 % z cílové částky nemovitosti, ovšem je to vázáno na zástavním právu dané nemovitosti. Také vám nabízí nejvyšší roční zhodnocení a to ve výši až 2,5 % a vyřízení hypotéky s pětiletou fixací zdarma. Dále vám nabízí 50 % z online uzavření smlouvy.

Často se nám stává, že spousta z nás si chce pořídit nový byt, dům, nebo udělat rekonstrukci. Chcete si vzít půjčku, přijdete do banky a najednou zjistíte, že vám banka nemůže z jakéhokoliv důvodu půjčit. Vaše plány a sny se najednou rozplynou a vy pocítíte veliké zklamání. A proto je vždy dobré si toto uvědomit dříve a sjednat si stavební spoření. Je to možnost, která se opravdu vyplatí.

Nejen, že si spoříte své peníze, ale pokud si naspoříte určité procenta z vaší cílené částky, můžete si vzít překlenovací úvěr. Ten vám zajistí, že si splníte své sny dříve, nežli si naspoříte vaší cílovou částku u stavebního spoření. Pokud si celá rodina, uděláte stavební spoření, máte mnohem větší šance a více peněz. Nikdy bychom neměli na toto zapomínat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16761 (novesluzby.cz#22109)


Přidat komentář