Pojišťovací makléř - okres Svitavy a okolí

Potřebujete uzavřít povinné ručení, pojistit si domácnost, nemovitost nebo vám hrozí při nebezpečných aktivitách riziko úrazu? S životním i neživotním pojištěním vám pomůže zkušený pojišťovací makléř.

Finanční poradenství v okrese Svitavy a okolí

Nevíte, jak vyřešit vaši aktuální finanční situaci? Potřebovali byste zajistit svoje blízké nebo ochránit svůj majetek? V takovém případě vám doporučujeme obrátit se na zkušeného finančního poradce a současně pojišťovacího makléře. Pojišťovací makléři Vám dokáží zařídit výše zmíněné, ale i sestavit pojistný plán pro vaši rodinu tak, abyste měli zajištěn nejen případný pokles příjmu, ale také rizika ze znehodnocení nebo ztráty věcí, které pro vás mají vysokou cenu.

K čemu slouží životní pojištění

Životní pojištění je často používaný pojem, avšak víme všichni, co představuje? Životní pojištění uzavíráme, jestliže chceme v budoucnu pokrýt možný výpadek nebo dlouhodobější ztrátu příjmu. Tímto způsobem chráníme své blízké, které by ztráta příjmu živitele rodiny mohla ohrozit v běžném životě. Životní pojištění tedy poskytuje finanční jistoty, pokud nastane neočekávaná skutečnost, která má nepříznivý vliv na rodinný příjem.

Kdo by si měl uzavřít životní pojištění?

Pečlivě si promyslete, zda právě vy nejste těmi, kteří by si měli životní pojistku uzavřít. Obzvláště, pokud jste živitelem rodiny, anebo vaše příjmy tvoří podstatnou a nezanedbatelnou součást rodinného rozpočtu.

Váš pojišťovací makléř by vám měl vysvětlit veškeré druhy životních pojištění a doporučit vám takové, které kryje právě vaše potenciální životní rizika. Vaše pojistka by měla mít takovou výši, aby dokázala pokrýt určitá životní rizika a k tomu přispět do rozpočtu výnosem z investování vašich vložených finančních prostředků. Ano, životní pojistka se taktéž uzavírá za účelem dlouhodobého zhodnocení volných peněz. Nechejte si poradit pojišťovacím makléřem, protože při špatné volbě vaše pojištění nebude plnit funkci, kterou očekáváte, že plnit bude. Navíc se vám pojistné může prodražit. Od toho je tady pojišťovací makléř, aby dokázal analyzovat jednotlivé pojistné produkty na trhu a vybrat pro vás tu pravou pojistku.

Pro koho je životní pojištění nutnost?

Je vcelku zřejmé, že účelem životního pojištění je finanční zajištění osob, na kterých pojištěnému záleží, pokud nastane případ smrti pojištěného. Manželka, manžel, děti apod. jsou v takové situaci zajištěni. Pokud rodina splácí úvěry, hypotéku, spoří na studium svých dětí apod., zvláště v takových případech by měl živitel rodiny zvážit smysl životního pojištění.

Jakým způsobem se vyplácí pojistné plnění?

Pojišťovna vyplácí oprávněným osobám** pojistné plnění**, pokud nastane případ smrti pojištěné osoby. Pojistná smlouva mohla být ale uzavřena i pro případ dožití, čili po splnění této podmínky a uplynutí sjednané lhůty obdrží pojištěný obnos formou, jakou si zvolí. Může dostat jednorázovou částku, nebo dostávat pravidelné splátky. Podle toho, jaká varianta vyplývá z pojistné smlouvy.

K čemu slouží neživotní pojištění

Zásadní rozdíl mezi neživotním a životním pojištěním je ten, že u životního pojištění víme, že pojistná událost nastane (smrt), pouze nevíme přesný okamžik. U neživotního pojištění nemáme jistotu, že rizika náhodných jevů skutečně nastanou, přesto si je raději pojišťujeme. Tento typ pojištění není rezervotvorný, slouží pouze ke krytí rizik, jejichž rozsah je opravdu široký. Jaké jsou nejobvyklejší druhy neživotního pojištění?

Pojištění pracovní neschopnosti pro zaměstnané i podnikatele

Pojištění pracovní neschopnosti obvykle slouží osobám samostatně výdělečně činným, kterým kryje ztráty z ušlého příjmu, pokud se nemohou věnovat svému podnikání v době pracovní neschopnosti. Vyplatí se osobám se středními příjmy. Při nižších příjmech díky sociální politice státu nedochází k významnému poklesu příjmu, čili pro tuto příjmovou skupinu není tento druh pojištění nutný. Taktéž se nevyplatí uzavírat pojistku osobám s vysokými příjmy, neboť v takové situaci je pojištění drahé, přičemž neumí uspokojivě vynahradit ztrátu ušlých příjmů.

Riziko úrazu nepodceňujte

Ano, máme na mysli úrazové pojištění. U tohoto pojištění proberte s vaším pojišťovacím makléřem rizika, která jsou pro vás důležitá, a která chcete pojistit. Některá možná budou zbytečná pojišťovat, tak proč za ně platit. Můžete si pojistit riziko smrti úrazem, riziko trvalých následků po úrazu.

Jakým způsobem spořit?

Kdo by si nechtěl naspořit něco do zásoby pro strýčka příhodu či na konkrétní účely? Jak to ale udělat, když váš rodinný rozpočet je spíše napjatý? Na to vám dokáže odpovědět pouze váš pojišťovací poradce, pokud jej necháte zpracovat analýzu vaší finanční situace. Teprve poté dokáže upozornit na zbytečné plýtvání finančních prostředků a na skryté rezervy, které můžete využít a začít si spořit prostřednictvím vhodných spořících nástrojů. Může to být zajímavě úročený spořící účet, nebo stavební spoření.

Láká vás investování?

Leckomu se již vyplatilo volné peněžní prostředky obrátit v zajímavou investici, která mu vynesla příjemné výnosy. Mějte na paměti, že pokud očekáváte vyšší zisky, počítejte s vyšším rizikem, ale také delší dobou trvání investice. Investice se splatností do jednoho roku žádné zázraky nedokáže. Jestliže jste ale konzervativní typ, neradi riskujete a o své peníze byste neradi přišli, protože by vám to mohlo způsobit problémy, svěřte peníze krátkodobým investicím a také si přijdete na své. Svěřte své přání prověřenému finančnímu makléři, se kterým najdete vaši investiční strategii, abyste dosáhl vysněného cíle.

Penzijní připojištění pro vylepšení starobního důchodu Svitavy

Pokud se obáváte situace, že v penzi zůstanete závislí pouze na starobním důchodu, který bude tvořit pouze menší část vašeho původního příjmu, nemějte obavy a vyřešte budoucí situaci už teď. Víte dobře, že stáří bohužel provázejí zdravotní obtíže, které lidem často nedovolují si ani k důchodu přivydělat. Navíc, po desítkách odpracovaných let si člověk zaslouží prožít podzim života důstojně a v poklidu, nemyslíte? Postarejte se už nyní, aby vám na stáří nepoklesl životní standard. Neboť se bohužel stává, že člověk zůstane na placení složenek sám a z jednoho důchodu těžko vyjde.

Proto si stačí založit penzijní připojištění, které dokáže zajímavě zhodnotit vaše naspořené příspěvky. Díky tomu se vyplatí i mladším ročníkům výhodně spořit, získávat státní příspěvky, výnosy z podílu na hospodářském výsledku penzijního fondu a využívat daňové úlevy při vyčíslování daně z příjmů. Také zaměstnavatelé často rádi přispívají svým zaměstnancům na penzijní připojištění, tak proč toho nevyužít? Kontaktujte profesionálního pojišťovacího makléře a proberte s ním veškeré vaše přání, sny, finanční potřeby, pomůže vám k dosažení vašich cílů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16782 (novesluzby.cz#23322)


Přidat komentář