Osobní bankrot a insolvenční poradenství - Příbram a okolí

Jste zadlužení? Žijete v neustálém stresu a obavě z exekutorů? Jste na tom tak špatně, že vás leká zvonění zvonku u dveří i vyzvánění telefonu? Pak vyzkoušejte pomoc formou oddlužení.

Osobní bankrot a insolvenční poradenství - Příbram a okolí

Hledáte-li způsob, jak se bezpečně oddlužit, jak najít cestu, díky níž se zbavíte svých dluhů, a jak začít opět plnohodnotně žít, pak se s důvěrou obraťte na insolvenční poradnu ASPIS TAX s.r.o., která poskytuje** insolvenční poradenství v Příbrami a okolí**.

Poradna **ASPIS TAX s.r.o. ** nabízí svým klientům maximální diskrétnost a pomoc při řešení svízelné finanční situace. Seznámí Vás s podmínkami, za kterých můžete vyhlásit osobní bankrot, pomůže Vám projít celým insolvenčním řízením a zbavit Vás dluhů.

Hledáte-li opravdovou pomoc v podobě profesionálního a spolehlivého poradce, obraťte se na insolvenční poradkyně paní Jitku Tesařovou, nebo paní Stanislavu Fišerovou.

Adresa: ALOISE JIRÁSKA 260, PŘÍBRAM IV

Telefonní kontatk: +420 721 902 599, nebo +420 774 099 995

Emailové spojení: zitrekbezdluhu@seznam.cz

Více informací o osobním bankrotu a insovenčním poradenství - Příbram a okolí naleznete zde:www.vyresene-dluhy.cz

Když se zadlužíte a nezvládáte splácet

Začíná to nenápadně. První půjčka, hypotéka, kreditní karta. Kolem všudypřítomné reklamy: půjčíme vám bez dokladů, veselá půjčka, půjčka pro seniory, maminky na mateřské dovolené. A pokud zrovna není mnoho peněz, tak si člověk bláhově půjčí peníze, a ne jednou, ale vícekrát. Na to se porouchá pračka, odejde sporák, pokazí se auto. Bez našetřených peněz pomůže zase půjčka. Pak začne kolotoč se splácením. Kolotoč, který nikdy nekončí a kterému se také říkám krysí závod. Časem peníze chybí zcela a všude. Prostě nejsou. A začnete se bát exekutorů. Ti jsou někdo, kdo může cokoli a člověk to ví. Ví i to, že před exekutory není nikdo jistý. Při hledání řešení vyzkoušíte konsolidaci půjček. Ta je však na velmi dlouho a ne vždy to vyjde. Jako další řešení zbývá již jen oddlužení.

dluhy

Oddlužení - osobní bankrot

Oddlužení, jinak osobní bankrot, je často jediným řešením v okamžiku, kdy již člověk není schopen splácet své dluhy. Oddlužení je nutné provést** u soudu**, který může za určitých podmínek osvobodit dlužníka od povinnosti hradit dluhy v plné výši, čímž se dluhy nenavyšují o úroky a další poplatky. Pokud potřebujete využít oddlužení, pak určitě příliš neotálejte. Dlouhé čekání a vyhrocování dané situace může znamenat, že vám již nebude moci oddlužení být poskytnuto. V tom případě nastoupí exekuční úřad, který má zcela opačný přístup. Zde již nejde o slušnost, ani lidský přístup, ale o to získat z dlužníka za každých okolností co nejvíce peněz. Tato cesta je pro každého zcela zničující. Zde již záchrana není možná. Exekuční úřad a exekutoři jsou lidé, kteří nesmlouvají, nic je nezajímá, nikdo je nezajímá, jen daná pohledávka. Setkání s nimi bývá nepříjemné a provází člověka po řadu let. Člověk přijde často o velmi cenné věci. O památky, o společně vybudovaný domov. Po účtování exekutorů nezbývá většinou nic, a to co zbude je většinou poničené.

Jaký vliv mají Vaše dluhy na Vaši rodinu?

Uvědomit byste si měli i tu skutečnost, že vaše dluhy ohrožují i vaši rodinu, přátele, lidi, které máte rádi. Dostanete-li se do** dluhové pasti,** pak vás exekutoři, kteří pohledávku odkoupí, hlídají na každém kroku. Klidně zabaví majetek vašim přátelům, i další rodině. Ti pak musejí u soudu dokazovat, že zabavené věci jsou jejich. A víte, v jakém stavu se jim pak věci vrátí? Navíc exekutorský úřad osloví vašeho zaměstnavatele a další osoby. Bude vás pronásledovat návštěvami, telefonáty, obstaví vám váš účet. Toto nemusíte zažít, pokud si včas uvědomíte bezvýchodnost zadlužení a začnete hledat účinná řešení. Při opravdu velkém zadlužení je jediným správným řešením oddlužení u soudu.

Oddlužení podle insolvenčního zákona

Oddlužení fyzických osob se řídí insolvenčním zákonem, který vstoupil v platnost 1. 1. 2008. Vždy o něm rozhoduje soud. Vedení při oddlužení je nutné svěřit osobě, která se oddlužením zabývá, nebo právníkovi. Často jde o jednu osobu. Samotné oddlužení je složitý proces, který přesně stanovuje zákon. Navíc oddlužení nemůže pomoci každému. A ani nejde o snadnou cestu. Přesto jde o možnost, která může zachránit vaši existenci a určitý způsob vašeho života.

Oddlužení fyzických osob prázdná peněženka

Oddlužení není určeno pro podnikatele a dluhy, které vznikly podnikáním. Vždy je jen pro fyzické osoby, které nezvládly svou finanční situaci. Základem oddlužení je vyhlášení osobního bankrotu. Od toho okamžiku již dluhy nemají pro dlužníka tak zničující důsledky. Pokud dlužník vyhlásí osobní bankrot, pak nepřijde o oprávnění nakládat se svým majetkem. Výjimku tvoří majetek, který je použitý k zajištění. Kromě toho je pro dlužníka velmi výhodné, že se může části svého dluhu jednoduše zbavit! Soud ho může zbavit až 70 % dluhů.

Za jakých podmínek lze oddlužit?

Insolvenční zákon stanoví podmínky oddlužení. K hlavním patří to, že dluh nesmí být z podnikání, tedy vždy musí jít o fyzickou osobu. Dlužník musí dlužit více věřitelům a** závazky musejí být plných 30 dní po splatnosti**. Dlužník musí být schopen uhradit do 5 let alespoň 30 % z celkové části dluhů. Důležité také je, aby dlužník měl stálý příjem. Tedy byl zaměstnán, pobíral důchod, případně rentu.

Jaké jsou výhody oddlužení?

Zásluhou oddlužení se zbavíte nejen části dluhů, ale i** hrozby exekutorů**. A dokonce, i když je může být nařízena exekuce, tak nesmí být provedena. Jde tedy o jedinou ochranu před exekučním úřadem a exekutory. Kromě toho se již nenavyšuje penále a další poplatky. Vše je zastaveno. Pokud je v běhu nějaké řízení ohledně vašeho dluhu, již nesmí pokračovat. I to je zastaveno.

Jaké podklady při žádosti o oddlužení připravit pro soud?

Žádost o oddlužení je nutné podat na předepsaném formuláři, který musí obsahovat uvedené informace:

  • Jméno dlužníka a jeho zástupce, tím je nejčastěji právník.
  • Veškeré informace o očekávaných příjmech v průběhu oddlužení, tedy po dobu následujících pěti let.
  • Informace o příjmech dlužníka v předchozích 3 letech.
  • Buď návrh způsobu, jak by mělo být provedeno oddlužení, anebo výslovné uvedení, že dlužník nenavrhuje určitý způsob provedení osobního bankrotu.

Dalšími doklady, které je nutné připojit k formuláři, jsou:

  • Seznam všech dluhů a pohledávek.
  • Doklad o příjmech dlužníka za předchozí 3 roky.
  • Kompletní seznam majetku dlužníka.

Způsoby oddlužení

Oddlužení může být řešeno prakticky dvěma způsoby. A to splátkovým kalendářem anebo zpeněžením majetkové podstaty. Splátkový kalendář trvá maximálně 5 let. Při druhé variantě je prodán dlužníkův majetek, který získal do okamžiku oddlužení. Později získaný majetek prodat již nelze.

Oddlužení je vysvobozením

Cesta oddlužení není žádná legrace. Člověk musí vyžít pouze s životním minimem a to po dobu celých 5 let. Navíc** insolvenční zákon** pamatuje na možnou snahu některých lidí přelstít ho a přelstít nařízení soudu. Pokud však dodržíte vše, pak vás po 5 letech čeká vysvobození.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16832 (novesluzby.cz#24216)


Diskuze a zkušenosti

Jana | 09.04.2013 09:05
Re: Osobní bankrot a insolvenční poradenství - Praha slyšela jsem jen vše dobré.......


Přidat komentář