Jednoduché cesty jak méně utrácet za účty

Nezbývají Vám kvůli vysokým účtům peníze na zábavu? Následující článek Vám poradí třináct jednoduchých tipů na to, jak začít utrácet méně za účty. Aniž byste museli učinit velké kompromisy, existují cesty jak utratit méně za energii, potraviny i účty.

Snažíte se šetřit, ale peníze se pořád nehromadí? Možná je to proto, že se neradi omezujete. Tento článek by Vám měl pomoci. Zjistíte, že šetřit může být jednoduché.

Nevyhazování zbytků jídla jako způsob šetření

Skončete se zbytečným vyhazováním zbytků jídla, nebo jejich uskladněním v lednici, kde se po nějaké době stejně zkazí a Vy je potom vyhodíte. Zbytky zabalte je a dejte je rovnou do mrazáku. To dělejte například i s nesnědeným chlebem či rohlíky. Člověk si ani neuvědomuje kolik jídla a s ním i peněz zbytečně vyhodí.

Umývání nádobí v myčce, spotřeba energie myčky

Platíte za vodu a energii, kterou využívá Vaše myčka nádobí. Proto počkejte, dokud nebude zcela naplněna a teprve potom ji zapněte. Víte jakou má Vaše myčka spotřebu energie a vody? Pokud ne, osvěžte si paměť. Špinavý hrnek klidně můžete umýt ve dřezu.

Nakupujte ve slevách

Je Váš oblíbený šampon zlevněný v drogerii, ve které ale nenakupujete? Klidně si tam zajděte. Stejně tak je to i s potravinami. Sledujte letáky a výhodné nabídky jednotlivých řetězců. Budete se divit kolik na jednom nákupu ušetříte. Přesto, ale musíte nakupovat s rozvahou, ne všechny výhodné nabídky jsou opravdu výhodné.

Nakupujte sezónní zeleninu a ovoce

Nahraďte dražší ovoce, které není v sezóně ovocem sezónním. Nejen, že většinou má lepší chuť, je ho větší výběr a je čerstvější, ale také Vám ušetří peníze. Můžete zkusit nakupovat i na ovocných trzích. K večeru již mnozí obchodníci své zboží zlevňují.

Kontrolujte si účty pro případné chyby

Kontrolujte si platby za účty pečlivě, zjistěte jestli se na účtu neobjevují nějaké pochybné platby a nezapomeňte také kontrolovat poplatky za vedení účtu. Může se Vám to zdát zbytečné, ale chyby bank nejsou zase až tak vzácné.

Zvažte rychlost Vašeho připojení k Internetu

Opravdu potřebujete tu největší rychlost připojení k Internetu? Pokud Internet nevyužíváte k práci, nebo ho zapínáte jen jednou za čas, vyplatí se Vám rychlost si snížit. U některých poskytovatelů Internetu může jít i o značnou částku. V dnešní době i ta nejpomalejší rychlost běžnému uživateli bohatě stačí.

Odpojujte spotřebiče z elektriky

Zvykněte si odpojit spotřebiče kdykoliv je nevyužíváte. Pokud tak budete činit, můžete svůj účet za elektřinu výrazně snížit. Většina spotřebičů si i po vypnutí bere ze sítě elektřinu. A pokud necháte spotřebič v pohotovostním režimu, bere si 1 Wat. Průměrná tříčlenná domácnost tak utratí ročně za elektrickou energii v průměru 13 000 Kč.

Využívejte přirozeného světla

Nejlepším způsobem jak ušetřit za elektřinu je využívat slunečního světla místo svícení. Pokud máte doma dostatek oken vystačíte si s jejich světlem i k večeru. Stačí jen pracovní stůl přesunout co nejblíže okna.

Vyzkoušejte nové značky produktů

Vyzkoušejte i produkty, které nepochází od značek, které většinou nakupujete. Vlastní značky obchodních řetězců jsou většinou mnohem levnější a někdy také můžete narazit na produkty, které jsou srovnatelné s těmi dražšími, nebo mají dokonce větší kvalitu. Při každodenním nákupu tak můžete ušetřit opravdu hodně.

Kupte si programovatelný termostat

Programovatelný termostat můžete nastavit až týden dopředu. To Vám umožní kontrolovat teplotu v domě i když jste v práci. Když jste v práci můžete teplotu i výrazně snížit a termostat nastavit na zvýšení teploty teprve před Vaším návratem domů. Další výhodou je, že můžete nastavit také teplotu během noci. Někomu se to může zdát jako zbytečná investice, ale časem se určitě vyplatí.

Ptejte se a informujte se o lepších cenových nabídkách

Ptaní je to nejjednodušší a většinou Vás nic nestojí. Můžete se například zeptat provozovatele Vaší pevné linky či mobilního telefonu na tarif, který pro Vás bude výhodnější. Totéž platí i pro Váš bankovní účet či kreditní karty. Pokud si myslíte, že Vaše úrokové sazby jsou zbytečně vysoké, zkuste se domluvit na alternativním způsobu splácení. To nejhorší, co se může stát je, že Vám nevyhoví. A to nejlepší, že něco ušetříte.

Kupujte jen to, co v dané chvíli opravdu potřebujete

Jde o jednu z nejdůležitějších rad. Obchody a obchodní řetězce se spotřebitele snaží nalákat na tzv. výhodné nákupy, které ale vždy zase tak výhodné nejsou. Většinou to skončí tak, že abyste mohli koupit něco se slevou, musíte si přikoupit něco (většinou to něco a ni nepotřebujete). Proto si svůj nákup vždy dobře rozmyslete. To ovšem neznamená, že výhodnou nabídku nenaleznete.

Nakupujte online

Pokud máte možnost nakupovat online, této možnosti využijte. Většina zboží je výrazně levnější než pokud byste je kupovali v kamenném obchodě. Je sice pravda, že nákup se Vám může prodražit díky poštovnému a balnému, ovšem některé online obchody umožňují vyzvednutí zboží zdarma. Před nákupem se nezapomeňte ujistit, jestli tuto možnost online obchod umožňuje, kde sídlí a kolik by stálo poštovné a cenu porovnat s cenou zboží v kamenném obchodě. Jen tak zjistíte, jestli se Vám nákup zboží opravdu vyplatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16748 (novesluzby.cz#21340)


Přidat komentář