Hypotéka s kapitálovým pojištěním

Znáte podmínky pořízení hypotéky v kombinaci s kapitálovým pojištěním? Co je to domácí účetnictví a jak se postarat o rodinné finance? V dnešním článku zavítáme do čísel, procent, vkladů a výnosů.

Hypotéka s kapitálovým životním pojištěním

 • Rizikové životní pojištění se platí kratší dobu, než je doba pojištění, ale klient je kryt celou dobu trvání úvěru ve výši jeho dosud nesplaceného úvěru. Když využijete hypotečního úvěru kombinovaného s kapitálovým životním pojištěním, můžete uplatnit daňový odpočet zaplaceného pojistného z kapitálového životního pojištění od základu daně až do výše 12 tis. Kč ročně.

 • Pojistnou smlouvu k hypotečnímu úvěru kombinovanému s kapitálovým životním pojištěním uzavírá ten z žadatelů, který má rozhodující příjem na splácení úvěru. Pojištěný musí být zároveň pojistníkem.

 • Kombinaci úvěru s kapitálovým životním pojištěním lze využít jako investici do bytových, administrativních a polyfunkčních budov s převažující plochou bydlení nebo administrativní plochou, kde je návratnost úvěru postavena na výnosech z nájemného z této nemovitosti.

Jaké pojišťovny nabízejí toto pojištění?

 • ČSOB pojišťovna
 • Generali pojišťovna
 • Victoria pojišťovna
 • ING pojišťovna
 • Česká pojišťovna
 • Allianz pojišťovna
 • AXA životní pojišťovna
 • UNIQUA
 • Kooperativa pojišťovna
 • Aegon pojišťovna

Kdo uzavírá pojištění?

V případě že je více žadatelů o hypotéku pojistnou smlouvu uzavírá ten ze žadatelů, který má rozhodující příjem na splácení úvěru. Pojištěný musí být zároveň pojistníkem. Kombinaci úvěru s kapitálovým životním pojištěním lze využít i jako investici do bytových, administrativních a polyfunkčních budov, kde je převažující plocha pro bydlení nebo administrativní část, kde návratnost úvěru je postavena na výnosech z nájemného z této nemovitosti. Výběr hypotečního úvěru je jedním z nejzásadnějších momentů v životě.

Jak ušetřit 30 000 Kč?

GE Money Bank, připravila pro své klienty do konce roku akci, při které můžete ušetřit až 30.000 Kč! Stačí dostavit se v rámci Hypotečního týdne na obchodní místo GE Money Bank, požádat o hypoteční úvěr a do konce roku 2010. Buďte ve správný čas na správném místě a vyberte si hypoteční úvěr na svůj nový domov s opravdu mimořádně výhodnými podmínkami.

KB také nabízí Vánoční dárek

Hypotéka KB Vám umožní pružně reagovat na změny finanční situace v průběhu doby splácení hypotéky. Měsíční splátka hypotéky může být snížena až o polovinu ze splátky sjednané při uzavření smlouvy o úvěru. U odkladu splátky můžete vynechat až 3 po sobě jdoucí splátky a to vše zcela bez poplatků a složitých procedur. Novou výhodou je možnost provést mimořádnou splátku části úvěru zcela zdarma

Rodinné finance a finanční strategie

Mnoho lidí umí peníze vydělat, ale nedokáže s nimi hospodařit, tak aby jim vydělávali další peníze. Chce to promyslet strategii a určit si plán a když na to sami nestačíte, požádejte o pomoc finančního poradce. Uvidíte, že si jeho služby nakonec budete velmi považovat. Vybírejte poradce renovovaných firem, nebo osoby, které znáte a důvěřujete jim, ještě lepší je poradce na doporučení od někoho známého, kde za něho hovoří reference.

Bez plánu nelze nikam dojít

Ujasněte si priority sedněte si s rodinou nebo s partnerem a napište si základní body

 • bydlení podle vlastních představ
 • kvalitní vzdělání pro děti
 • osobní renty
 • vstupní kapitál do podnikání
 • splnění různých snů a přání – krátkodobé plány jako dovolená, bazén
 • dlouhodobé sny – 2 měsíční cesta po USA, vlastní rekreační středisko

Příjmy a výdaje pod kontrolou

 • Prvním předpokladem pro uvažování o rodinných financích je dobře znát své příjmy a výdaje. Do jednoho sloupe sepište příjmy do druhého výdaje.
 • získat detailní přehled, kolik a za co utrácíte
 • zjistit, jaké položky ve Vašem rozpočtu jsou největší
 • jaký je poměr výdajů, které jsou nezbytné
 • označit nadstandardní výdaje

Finanční prostředky, které zbývají

Důkladně jste vše propočítali a výsledkem je, že Vám měsíčně zbývá přibližně 5 000 Kč, které můžete investovat, aniž by to Váš rodinný rozpočet pocítil. Nebo druhá varianta, zdědili jste nebo vyhráli větší finanční částku, kterou momentálně nepotřebujete? Kam s penězi?

Investiční životní pojištění

Investiční životní pojištění se pokusilo odstranit hlavní nevýhody klasického životního pojištění, ale zároveň si také některé hlavní znaky ponechalo. I od univerzálního životního pojištění se v některých věcech zásadně liší

 • variabilita investování kapitálové rezervy - pojišťovna umožňuje klientovi, aby si sám určil, jak má být kapitálová rezerva investována
 • investiční riziko přechází na klienta, pojišťovna negarantuje ani minimální zhodnocení.

Termínovaný vklad

Při výběru termínovaného účtu je třeba dávat pozor i u produktů jedné banky. Zejména nové vkladové produkty nabízejí zpravidla lepší zhodnocení než tradiční termínované vklady, které banky nabízí už několik let. Mezi takové novinky lze počítat například různé typy garantovaných vkladů. Termínované vklady neslibují sice zázračný zisk, ale zase jsou pro mnoho lidí zajímavou jistotou, kterou víceméně ochrání své úspory proti inflaci.

Srovnání termínovaných vkladů

Banka - Produkt = Maximální dosažitelný úrok

WPB Capital, spořitelní družstvo - Spoření n@ dálku = 5,95 %

WPB Capital, spořitelní družstvo - Termínovaný vklad = 5,85 %

Metropolitní spořitelní družstvo - Termínovaný vklad s obnovou = 5,80 %

AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo - Termínovaný vklad = 5,30 %

UNIBON - spořitelní a úvěrní družstvo - Termínovaný vklad KLASIK = 5,00 %

Peněžní dům, spořitelní družstvo - Termínovaný vklad = 4,70 %

J & T BANKA, a.s. - Termínovaný vklad Clear Deal = 4,50 %

UNIBON - spořitelní a úvěrní družstvo - Termínovaný vklad ATTA = 4,20 %

Vojenská družstevní záložna - Termínovaný vklad = 4,30 %

Artesa, spořitelní družstvo - Termínovaný vklad STANDARD = 4,20 %

Záložna CREDITAS, spořitelní družstvo - Termínovaný vklad = 4,00 %

Banco Popolare Česká republika, a.s - Pevné vklady = 3,80 %

Evropsko-ruská banka, a.s. - Akční termínovaný vklad = 3,70 %

Waldviertler Sparkasse von 1842 AG - Vkladový účet = 3,20 %

Fio banka, a.s. - Vklady s výpovědní lhůtou = 3,10 %

Fio banka, a.s. - Termínovaný vklad s obnovou = 3,10

LBBW Bank CZ a.s. - IQ Maxi vklad - Varianta 1 = 3,00 %

Programy pro správu rodinných financí

Nechcete-li využít služeb finančních poradců, můžete si své finance ohlídat doma sami za pomocí počítačových programů. Používat počítač k monitorování finančních toků a rezerv nemusejí jen podnikatelé a velké firmy. Přehled o financích a rozpočtu se hodí i v domácnosti. Kontrolujte své peníze počítačem.

RQ Money - RQ Money se za posledních několik let dostal do podvědomí i počítačů mnoha českých, slovenských i jiných uživatelů, kteří chtějí efektivně a zdarma spravovat své domácí finance. Aplikace slouží k evidenci příjmů a výdajů rodiny, sledovaní vývoje akcií či investic a poskytuje rychlý přehled o aktuálním stavu financí na účtech v různém období. Nejdříve je však nutné vyplnit několik údajů a naeditovat položky, se kterými bude aplikace nadále pracovat - seznam bankovních účtů, výčet osob, jejichž příjmy a výdaje budete monitorovat, apod.

Domácí účetnictví - Velice často zmiňovaným programem je produkt domácí provenience Domácí účetnictví. Již z názvu je patrné, že se jedná o aplikaci určenou pro správu rodinných financí, umožňující sledovat a plánovat příjmy a výdaje domácnosti, zaznamenávat spotřeby energií, plynu nebo vody, vést knihu jízd, využívat adresář kontaktů nebo vyplňovat nejrůznější formuláře atd. S programem lze rovněž vytvářet na základě předpokládaných příjmů a výdajů i hospodářské predikce.

AceMoney - Program určený ke správě osobních financí. Obsahuje všechny dovednosti potřebné k finančním záznamům i plánování pro domácnost i malý komerční subjekt. AceMoney zvládá správu mnoha různých účtů, vytváří rozpočty, sleduje výkonnost investic, pracuje s aktuálním kurzem až 150 světových měn, upozorňuje uživatele na termín placení účtů, plánuje splátky u umořování dluhů a mnoho dalšího.

GnuCach - Opensourcový a multiplatformní (Linux, Mac OS X, Windows a další) program pro domácí účetnictví. Samozřejmostí je zde správa různých účtů a finančních toků nejen v domácí měně, práce s hodnotou cenných papírů i možnost uzávěrky. Program se orientuje i na malé podnikatele a živnostníky. Umožňuje tak evidovat zákazníky, dodavatele i zaměstnance, dále vystavovat faktury, účtovat mzdy a mnoho dalšího.

HomePack 3000 - Jedná se o balík čtyř programů pro organizaci a správu domácnosti. Jedním z těchto programů je Domácí účetnictví. V něm nejdříve vytvoříte základní údaje v podobě členů rodiny, stálých příjmů a pevných i nečekaných plateb. Program pak vyhodnocuje saldo vaše rodinného účtu a nabízí přehled pomocí různých grafů podle zadaných kritérií, tabulek a dalších informací. Tyto informace můžete programem zálohovat nebo exportovat do Excelu či nechat přímo tisknout.

Domácí hospodářství plus - Tento program je svým zaměřením shodný s ostatními produkty, jen jde v určitých oblastech více do hloubky. Do finanční správy a organizace můžete zahrnout například různé půjčky, hypotéky, investice na kapitálových trzích apod. Z toho všeho také můžete vypočítat zisk či ztrátu, návrat vkladů do nových technologií s nižší spotřebou, vyšší výkonností atd. Na spotřebu energie je dokonce vyhrazena celá jedna část programu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16756 (novesluzby.cz#22071)


Přidat komentář