Finanční poradenství - Praha a okolí

Potřebujete poradit s financemi? Chcete si našetřit na splnění Vašich snů, ale nevíte, kam odkládat peníze a v jaké výši? Rádi byste se zbavili dluhů, nebo byste chtěli výhodně investovat? Pak Vám doporučujeme obrátit se na finančního poradce.

Finanční poradenství se týká mnoha sfér ekonomiky. Finanční poradenství s sebou přináší hned několik výhod. Tou hlavní je skutečnost, že poradce sám vybere optimální řešení vzhledem k Vaší finanční situaci a k Vašim požadavkům. Samozřejmě pak záleží už jen na Vás, zda do tohoto nabídnutého řešení půjdete nebo ne, nicméně alespoň budete mít před sebou jakýsi vzor, co všechno můžete mít, čeho všeho můžete dosáhnout a kolik peněz jste schopni uspořit, pokud se budete řídit vypracovaným plánem. Tím, že budete mít tato pravidla jasně daná a budete je před sebou vidět, snáz se Vám budou dodržovat. Finanční poradce vám může být kdykoliv po ruce a bude Vás informovat o Vašich nových možnostech, budete-li mít zájem. Finanční poradce tu zkrátka bude pro Vás, když budete mít finanční potíže nebo naopak budete mít zájem své peníze zúročit.

V jakých situacích se obrátit na nezávislého finančního poradce?

Zajímá Vás podrobněji některá z výše uvedených finančních situací? Chtěli byste si naspořit víc peněz na důchod? Potřebujete si pojistit nemovitost nebo si půjčit peníze na její koupi? Uzavřeli jste několik pojistek a stavebních spoření a rádi byste tyto produkty nějak zredukovali, neboť se v nich už ztrácíte a vlastně ani pořádně nevíte, za co všechno komu platíte? Oslovit finančního poradce můžete kdykoliv, když Vás zajímá cokoliv z finanční oblasti. Na finančního poradce se obraťte vždy, když si nejste stoprocentně jisti svými kroky, nebo když se bojíte, abyste nenaletěli nebo neuzavřeli něco pro Vás nevýhodného. Pokud máte dluhy, i pro Vás je nejlepší variantou obrátit se na finančního poradce, který Vám pomůže vzniklou situaci efektivně řešit a postupně se dluhů zbavovat. Vždy je dobré obrátit se na někoho, kdo se ve světě financí orientuje a vyzná.

Poradenství při žádosti o hypotéku Praha

Hypotéka slouží k financování nákupu bytu, domu nebo jiné nemovitosti. Tento úvěr poskytuje banka. Podmínkou hypotéky je zajištění zástavního práva k nemovitosti, která se musí nacházet na území České republiky. Po celou dobu trvání úvěru jste však majitelem dané nemovitosti. Zástavní právo zaniká po úplném splacení hypotéky. Hypotéka Vás v žádném případě neomezuje v užívání nemovitosti. Pouze ji nemůžete z důvodu zástavního práva převést a banka si tak chrání půjčku, kterou jste dosud nesplatili.

Než si vezmete hypotéku

Hypotéku byste měli vybírat dle toho, co Vám vyhovuje, co od ní očekáváte. Každá banka nabízí trochu jiné podmínky, proto je potřeba jednotlivé nabídky důkladně porovnat. Myslete např. na předčasné splacení hypotéky. Ne vždy však předčasným splacením hypotéky docílíte toho, že ušetříte peníze. Banky sice bezplatné předčasné splacení hypotéky umožňují, ovšem pouze za předem dohodnutých podmínek, od nichž není možné se odchýlit. Pokud máte myšlenky, že byste hypotéku splatili předčasně, např. z důvodu, že Vám skončí stavební spoření a vy se tak dostanete k financím nebo víte, že nějaké peníze v průběhu několika budoucích let budete mít k dispozici, zajímejte se o předčasné splacení dříve, než podepíšete smlouvu s bankou.

Kdo má právo na zažádání o hypotéku?

I v tomto směru existují jistá pravidla, za nichž si můžete zažádat o hypotéku. Jistě musíte být fyzickou osobu, starší 18 let. Nutný je dále trvalý pobyt na území České republiky. Maximální věk žadatele většina bank uvádí jako 65 let. Banky zpravidla trvají na splacení hypotéky do věku 70 let nejstaršího žadatele, některé banky do 70 let nejmladšího žadatele. O hypotéku může dále zažádat právnická osoba, která má sídlo na území České republiky.

Kterou variantu důchodové reformy zvolit?

Podle předběžných propočtů vychází, že výsledný efekt důchodové reformy bude pro člověka, který dosahuje průměrného platu, neutrální. Penzi získá zhruba stejnou, pokud bude brát důchod jen od státu, nebo si bude navíc spořit v soukromém fondu. Spoření do fondů začne být výhodné až pro ty zaměstnance, kteří dosahují měsíčního příjmu vyššího než je 23 tisíc korun měsíčně hrubého. Peníze našetřené ve fondu mu začnou být vypláceny až poté, co dosáhne důchodového věku a budou se mu vyplácet postupně, minimálně po dobu 20 let. Pokud by si člověk 2 procenta spořil individuálně, měl by možnost disponovat s celou částkou podle potřeby.

Jaké změny přinese důchodová reforma?

Důchodová reforma prodlouží věk odchodu do důchodu. V současné době je maximální hranice 65 let, tato se ale bude v budoucnu postupně zvyšovat. Ti, kterým je dnes dvacet let, půjdou do důchodu o deset let později, než lidé, kteří jdou do důchodu teď. Náklady na důchodovou reformu se mají zaplatit nárůstem snížené sazby DPH. Ta se uplatňuje např. na energie, na potraviny, na knihy, ubytování, MHD, léky, atd. Zajímejte se více o důchodovou reformu a informujte se u svého finančního poradce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16810 (novesluzby.cz#24126)


Přidat komentář