Finanční poradenství - Liberec

Finanční poradenství patří k moderním službám, které dokáží najít nejvhodnější řešení pro každého, kdo chce účelně nakládat se svými financemi. Dokáže pomoci i těm, kdo jsou v bludném dluhovém kruhu.

Finance je to, co hýbe světem. Ale nenechte se mýlit. Ne všechno je o financích. Pohoda a klid na duši je něco, co se koupit nedá. A pokud na to zapomenete a sjednáte si příliš mnoho úvěrů, pak vám klid a pohodu může vrátit jen vysoká výhra v loterii, což je značně nejisté, anebo specialista na finanční poradenství, který pro vás sestaví finanční plán na míru a pomůže vám najít z dluhové pasti cestu.

Finanční poradenství a jeho nabídka

Finanční poradenství je mladé finanční odvětví, které zpočátku tak trochu pokulhávalo zásluhou neférového jednání některých finančních poradců. Dnes tito finanční poradci již pracují mimo finanční poradenství. Zásluhu na tom mají lidé, kteří se nebáli na jejich praktiky upozornit a pak centrální banka, která jim zakázala činnost. Dnešní finanční poradenství a práce finančních poradců je na vysoké úrovni. Pro každého poradce je úspěch, když získá klienta, který je s jeho službami spokojen. A co finanční poradce asi nejvíce těší, je pomoc lidem, kteří přecenili své síly a dostali se do bludného kruhu dluhů. Pokud se finančnímu poradci podaří tyto lidi vyvést ven a ukázat jim novou cestu, pak mohou být na sebe opravdu pyšní. Vždyť takto pomohou řadě rodin před hrozbou exekuce. Samozřejmě ne vždy se vše podaří. Ale pokud klienti vyhledají finančního poradce včas, mají obrovskou naději, že jim pomůže. Finanční poradenství však nejsou jen dluhy, ale také investice, pojištění, zajištění na důchod, hypotéky, spoření a mnoho dalšího pro soukromé osoby i firmy.

Finanční poradenství nabízí komplexní služby

Ať již jde o soukromou osobu nebo firmu, finanční poradce nabízí komplexní služby. Pokud však má klient zájem jen o jednu službu z celkové nabídky, pak ani to není problémem. Komplexní služby finančního poradce začínají zjištěním finanční situace klienta. Na první schůzce se finanční poradce stále jen vyptává. Chce znát výdaje i příjmy, chce vidět smlouvy od finančních produktů. Některé si okopíruje. Kromě jiného ho zajímají plány, přání a pohled klienta do budoucna. Již na druhé schůzce představí finanční plán na míru klienta s pohledem do budoucna. Ukáže možnosti, optimalizaci již uzavřených smluv, a čeká na názor klienta. Pokud ten souhlasí, pak začne s realizací. Finanční poradce umí sjednat velmi výhodně hypotéky, stavební spoření, úvěry k různým účelům, umí klienta zabezpečit komplexním nebo účelovým pojištěním, pomoci najít nejvhodnější způsob spoření a investicí, a ještě řadu dalších služeb. A navíc, pokud si zvolíte svého finančního poradce, stanete se jeho stálými klienty.

Finanční poradenství a úvěry

Úvěry se vyplatí sjednávat vždy s finančním poradcem. Rozhodně se nevyplatí sjednávat úvěr pod tlakem, v rychlosti nebo bez uvážení. Úvěr je většinou velmi finančně zatěžující, a to i když se to v první chvíli nezdá, většinou se později ukáže jako nevýhodný. To proto, že úvěry doprovází řada dalších poplatků, o kterých se při sjednávání většinou nemluví a jsou napsány tak malým písmem, že je člověk snadno přehlédne. Pokud již máte nevýhodné úvěry, které vás zatěžují, pak neváhejte a obraťte se na finančního poradce. Ten zná způsoby, jak úvěry řešit. Může to být například přeúvěrováním, nebo konsolidací úvěrů. V každém případě finanční poradce umí úvěry sjednávat i řešit. Vyplatí se tedy obrátit se na něho co nejdříve.

Finanční poradenství a úvěrové a kreditní karty

Zde platí to samé, co u úvěrů. Úvěrové a kreditní karty nabízí kde kdo. Bankovní i nebankovní společnosti. Zatímco některé úvěrové a kreditní karty mohou být opravdu výhodné, jiné jsou příjemným výdělkem pro úvěrovou společnost. Ne už tak pro klienta. Úvěr na kartě může být i velmi vysoký, a pokud máte karet více, pak dluh může být i v desítkách až stovkách tisíc. Zde je nejlépe nečekat a obrátit se na finančního poradce s žádostí o řešení. Většinou cestu najde. Klientovi se sníží splátky, sníží se i úroky a poplatky a již nebude žít v takovém stresu. Podmínkou ovšem je, již žádné úvěrové a kreditní karty nesjednávat.

Finanční poradenství a hypotéky

Původně byly hypotéky zaměřeny jen na pořízení bydlení. Dnes je jejich nabídka mnohem širší a tak si můžete sjednat hypotéky účelové nebo neúčelové. Neúčelové hypotéky se často používají ke konsolidaci nevhodných úvěrů. Účelové hypotéky slouží k zajištění bydlení. Je možné je použít na koupi, stavbu i rekonstrukci. Přitom těchto hypoték je celá řada, s různými možnostmi i výší úroků. Pořídit si hypoteční úvěr se vyplatí vždy s finančním poradcem. Tak získáte hypotéku ve výši, ve které potřebujete a to i když potřebujete sto procentní hypotéku a za příjemný úrok. Finanční poradce s vámi hypotéku nejen sjedná, ale i pohlídá fixaci a po jejím skončení bude s bankou jednat o výhodný úrok.

Finanční poradenství a stavební spoření

Spořit pomocí stavebního spoření se vyplatí dlouhodobě. Tedy je vhodné založit toto spoření již dětem, které ho později použijí k pořízení vlastního bydlení. Se stavebním spořením je vhodné spořit i na rekonstrukci, kterou si po letech každé bydlení zaslouží. Stavební spoření však může pomoci i v případě, kdy nedosáhnete na dostatečně vysoký hypoteční úvěr. Je možné vzít si úvěr ze stavebního spoření, nebo takzvaný překlenovací úvěr. Toto by však měl vyřizovat za vás odborník na finance, tedy nejlépe finanční poradce.

Finanční poradenství a pojištění

Pokud již máte jakýkoli úvěr, včetně hypotečního, pak byste měli mít i zajištění. Tedy pojištění, které vás ochrání před případnými problémy vzniklými neočekávanou situací. Nastat může prakticky cokoli. Nemoc, ztráta zaměstnání, živelné pohromy. Finanční poradce vám sjedná optimální pojištění s vysokým krytím. Pojištění je však mnohem více. Finanční poradce může sjednat výhodně pojištění odpovědnosti, povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění nemovitosti, domácnosti, úrazové, cestovní, pojištění za škodu. Dnes je možné pojistit si i domácí mazlíčky. Je to výhodné, zvláště pokud si uvědomíte, kolik léčba zvířete stojí.

Finanční poradenství a penzijní připojištění

Penzijní připojištění má za cíl zajistit dostatek financí po vstoupení do důchodu, kdy příjmy klesnou. Zásluhou odpovědně sjednaného důchodového připojištění ani v důchodu nebudete muset slevit ze svých koníčků a životního standardu. Pravdou ovšem je, že je nutné sjednat si důchodové připojištění včas a správně. Ideální doba k sjednání důchodového pojištění je při vstupu do zaměstnání. Jde to i kdykoli v průběhu pracovního období života. Zde je však zapotřebí platit si vyšší částky. Výhodou důchodového připojištění je malý příplatek státu a pak možnost odečtu z daňového přiznání.

Finanční poradenství, spoření a investice

Kromě úvěrů, které jsou dnes žádány nejčastěji, a pojištění, které nutně musí krýt rizika, sjednává finanční poradce spoření a nabízí možnost investování. Obojí, i když jedno více, druhé méně zajistí finance na další život a umožní si splnit nejeden sen.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16840 (novesluzby.cz#24429)


Přidat komentář