Finanční poradenství a finanční poradce Ústí nad Labem a okolí

Finanční poradenství je obor, který zahrnuje jak správu pojištění, tak investic, ale i řešení úvěrů a hypoték. Široké spektrum činností, kde je nutné se pro dobré finanční poradce znamenitě orientovat.

V oblasti finančního plánování je zapotřebí nejen myslet a informovat se, ale také mít dobrého poradce po svém boku. Úplně nejlepší variantou samozřejmě je, pokud finančního poradce vykonává váš dobrý známý a vy sami dobře víte, že to s vámi myslí dobře a věříte mu. Jenže to automaticky neznamená, že byste tím pádem, pokud svého známého jako finančního poradce nemáte, museli mít špatného.

Finanční poradenství a finanční poradce - Ústí nad Labem a okolí

Rozhodli jste se koupit dům či byt a chcete si na koupi vzít hypotéku? Stala se Vám v minulost situace, která vás donutila omezit výrazně rozpočet a rádi by jste se tomu v budoucnu vyvarovali? Anebo by jste prostě rádi své finance do něčeho investovali? V tomto případě je nejlepší obrátit se na odborníka, který má ve světě financí letité zkušenosti. Profesionální finanční poradkyní je například paní Naděžda Zámostná působící v regionu Ústí nad Labem a okolí. Paní Zámostnou Vám doporučujeme už i z toho důvodu, že má více než 15leté zkušenosti a zaměřuje se nejen na klasické pojištění, hypoteční úvěry, ale i investice. Dále se paní Naděžda Zámostná specializuje na různé druhy spoření, které se v dnešní době v budoucnu opravdu vyplatí. Samozřejmostí je vždy individuální přístup ke každému klientovi a dle jeho potřeb. V případě dotazů k jakémukoliv finančnímu produktu nebo ke sjednání osobní schůzky se můžete na paní Zámostnou obrátit pomocí emailu nadezda.zamostna@gmail.com nebo telefonicky na čísle +420 724 368 643. Věříme, že s poradenstvím paní Zámostné v oblasti financí či sjednáním pojištění, hypotéky nebo dalších produktů budete stejně spokojeni jako mnoho klientů před Vámi.

Skutečně dobrý finanční poradce Ústí nad Labem a okolí

Dobrý finanční poradce je jako rodinný příslušník a časem si u mnoha klientů vybuduje skutečně přátelský vztah. Takový finanční poradce dělá svoji práci dobře a je tou nejlepší variantou, jakou si mohou klienti přát. Už jen proto, že mu svěřujete své finance je dost důležité, aby vedlo k obecné důvěře. Přece jen jsou finance oblastí dost citlivou a jen tak někomu své záměry a plánování, včetně zadluženosti nesdělujete. To je důvodem, proč by každý finanční poradce měl být opravdu důvěryhodnou osobou, která se o vše nutné postará, dá vám možnost ji věřit a svěřit i tak správu financí. Ne každý to dokáže a proto se bohužel i finanční poradci dělí na dobré a ty nedobré. Velkou výhodou je, že většina těch, kteří jsou nespolehliví, stejně časem skončí v této podobné činnosti.

Výhody finančního poradce Ústí nad Labem a okolí

Také se říká, proč byste se měli radit o financích s někým, pro vás cizím, když existují internetové srovnávače, které vám jednoduše poradí, který produkt si zvolit a pak na pobočce dané společnosti, která také takový produkt poskytuje, vám daný pracovník vše potřebné vysvětlí, podá dost informací, abyste věděli, co vše je součástí a co naopak není? Pravdou to sice je, ale z velké části má i finanční poradce mnoho výhod, které nejsou součástí běžného sjednávání. Třeba to, že nabízí produkty od navzájem konkurenčních společností a tak vám nabídne to, co je pro vás skutečně to nejlepší. V oboru se vyzná, zná výhody, ale i nevýhody toho nebo onoho produktu a je také jasné, že ne vše je vhodné pro všechny.

Nestojí vás nic

Velkou výhodou je i to, že běžná rada finančního poradce nestojí nic. Tedy alespoň přímo vás, protože finanční poradce je obvykle placen formou provizí od společnosti, kde sjednal daný finanční produkt a přímo rada, sjednaná schůzka nebo odpovídání na dotazy vás nebude stát nic. Je to v rámci péče o klienta. Finanční poradce si potřebuje vybudovat vlastní síť svých klientů, protože přece jen provize, která pramení ze sjednaných smluv je pro něj důležitá. Zase na druhou stranu také potřebuje, aby klienti byli spokojení a jako správný finanční poradce by neměl sjednávat produkty jen za účelem svého zisku, ale především užitečnosti pro své klienty. Ti časem stejně pochopí, zda je to správné nebo není. Jestliže je tak balamutí, přijde se na to. Každopádně je nutné vědět, že schůzky s vaším finančním poradcem jsou bonusem pro vás, kdy si vás poradce potřebuje získat, ukázat se v dobrém světle, že on je odborník na slovo vzatý a že to s vámi myslí jedině dobře. To je pak následně zárukou spokojených stran a další spolupráce.

Přehled o aktuálním dění Ústí nad Labem a okolí

Dobrý finanční poradce má také přehled o aktuálním dění jak na poli financí, ale i tak všeobecně. Dokáže tedy reagovat včas na případné změny a také s dostatečným předstihem, nebo právě včas nabízet a sjednávat důležité produkty. Například pokud je aktuálně úroková míra pro hypotéky vysoká, měl by to klientovi říct, že se vyplatí počkat a také mu nabídnout mnoho jiných variant financování. Správný finanční poradce dobře ví, co je na trhu a zná produkty, které jsou a které nabízí. Samostudiem, ale i účastí na různých seminářích, přednáškách si doplňuje vzdělání, aby mohl nabízet jen to nejlepší a aby jej klient nikdy nemohl zastihnout nepřipraveného. Čím více v oboru ví a zná, tím je cennější a důvěryhodnější.

Když si nevíte rady

Finanční poradci jsou tu také proto, když si nevíte rady, co a jak. Nejčastěji je to u hypoték, protože běžní lidé si financování koupě nemovitostí nesjednávají několikrát ročně, ale obvykle jednou za život. Proto často neví, jaké jsou možnosti a co vše mohou získat, nebo naopak o co mohou přijít. To je důležité předem vědět. Nejlépe v tomto ohledu pomůže ten, kdo tuto oblast zná a tím je právě váš finanční poradce. Nevíte si rady a on vám dá odpověď na otázky, na které se ptáte a denně si kladete. Od toho má také být a fungovat. Správný finanční poradce vám sjedná tu nejlepší možnou hypotéku, která pro vás může být.

Výhrady a výjimky jsou

Smutnou zprávou je, že vidina velkých zisků vede k tomu, že někteří finanční poradci přímými finančními poradci nejsou a spíše hledí na své vlastní obohacení. Z produktů, které sjednávají, mají provize a to je často vede k tomu prostě stůj co stůj produkt sjednat, protože je pro ně výhodou a formou odměny. A bohužel to i přes to, že takový produkt není zrovna pro daného jedince vhodný. To se občas může stát, ale solidní firmy takto spolupracují s finančními poradci, kteří jsou také dostatečně solventní k tomu, aby něco takového nesjednávali jen tak, ale pokud to klient potřebuje, hodí se mu to, anebo o to žádá. Bohužel ale výjimky existují a i přes to, že životnost takových finančních poradců je jepičí, pak se občas někde objeví. To jsou prostě výhrady, které se v souvislosti s činností a působením finančních poradců vyskytují. Je to možné, ale neznamená to, že je to tak standardně. Mnoho firem se v této oblasti vylepšilo a dávají si hodně pozor, s kým spolupracují.

Kdy zvednout varovný prst

Věřit občas někomu je snadné, ale dá se na to doplatit. Být však úplně nedůvěřivý a všechny házet do jednoho pytle také není řešením. Pokud si sjednáte schůzku s finančním poradcem, pak byste měli zvednout varovný prst v případě, že bude docházet k manipulaci a poradce bude tak trochu hrát na city, ale i s vašimi myšlenkami dost manipulovat stylem, že vám sdělí něco jako: „pár stovek měsíčně pro vás přece nic není“, „stojí to jen několik stovek“ … a tak podobně. Možných manipulativních vět je více, směřují k tomu, abyste se tak trochu cítili blbě, pokud si nabízený produkt nesjednáte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32370 (ck#617)


Přidat komentář