Finanční poradce

Finanční poradenství dnes patří mezi žádané služby. Není se čemu divit. Finanční trh je tak rozsáhlý a nabízí tak velké množství finančních produktů, že laik se v nich jen těžko vyzná a lehce může naletět podvodníkovi.

Dá se říci, že finanční produkty nabízejí dnes téměř neomezené možnosti a to pro potřeby každého. A je jedno, zda si potřebujete finance půjčit, chcete výhodně spořit či investovat s vidinou zisku. Kromě toho je dobré pořídit si i zabezpečení sebe a svých blízkých. Nabídka pojišťovacích produktů je stejně velká jako těch finančních. Obě skupiny pak umožňují individuální nastavení přesně podle potřeb a přání klienta. Aby finanční produkty byly pro klienty přínosné, je nutně je znát a vyznat se v nich. Toho bohužel laik není schopen. Finanční svět dnes nabízí široké možnosti a obrovské množství produktů, které je možné variabilně upravovat a kombinovat. Z toho důvodu se finančnictví stalo váženým oborem a finanční poradce je dnes vysoce školený odborník, který umí jednat s lidmi a nabídnout jim nejvhodnější řešení podle dané finanční situace.

Finanční poradenství

Základem kvalitního finančního poradenství je odborně vyškolený finanční poradce, který je plně seznámen s nabídkou současného trhu a také s ní umí pracovat. Jen znalosti v tomto oboru totiž mnoho neznamenají. Velmi důležité je umět s nimi pracovat. Proto obor finanční poradce je náročný na neustálé vzdělávání a studium. Kvalitní a úspěšní finanční poradci se neustále vzdělávají formou školení a kurzů, kde se učí s nabídkou finančního trhu pracovat, sledují změny a návrhy, tak, aby mohli úspěšně řešit současnou situaci svých klientů s pohledem do budoucna. To je velmi důležité. Finanční svět není jen tady a teď. Je to svět vizí, svět, který počítá s budoucností. Tento svět věří, že to, co se udělá dnes, se v budoucnosti zhodnotí. A tak největším úspěchem finančního poradce je nejen jeho zisk, ale zejména spokojená klientela, která využívá jeho služeb dlouhodobě, a s klidným svědomím doporučí jeho služby dalším zájemcům.

Jak pracuje finanční poradce?

Základem práce finančního poradce není sjednání množství smluv, nebo úvěrů či pojištění. Pokud by toto bylo jeho stěžejním zájmem, pak by neměl jediného spokojeného klienta. Základem práce finančního poradce je poznání klienta a jeho finanční situace. Klientova přání, potřeby, sny, představy a také možnosti jsou to, co kvalitního finančního poradce zajímá na první schůzce. Všechny tyto informace pak analyzuje a z výsledku analýzy začne vybírat vhodné finanční produkty, které umožní klientovy dosáhnout na jeho sny, potřeby i přání. A to tak, aby byl zajištěn a do budoucna se jeho finanční situace jen zlepšovala. Přitom všem finanční poradce počítá i s nenadálými událostmi a nabízí proti nim zajištění. Každý sjednaný finanční produkt je vybrán a nastaven přesně na míru klienta. Většinou jeden finanční produkt podporuje druhý, tak, aby byl klient zajištěn a do budoucna se jeho finance jen zhodnocovaly. Tím ovšem práce finančního poradce rozhodně nekončí. Je klientovi k dispozici i v budoucnu. Řeší s ním případné další finanční potřeby, fixní úroková období a celkově je zárukou, že klient má své finance pod kontrolou.

Finance na bydlení

Bydlet ve svém je snem každého člověka, a všech mladých párů. Jenže pořízení bydlení není jednoduchá záležitost. A rozhodně ani levná. Ať se již rozhodnete pro bydlení v novém či rekonstruovaném bytě, rodinném domě, který postavíte, zrekonstruujete, nebo koupíte, tak vždy budete potřebovat dosti vysoké finance. Ten, kdo si myslí, že na vše našetří jen z výplat, brzy zjistí, že jde o cestu velmi pomalou, náročnou a to až tak, že dřív než bude opravdu bydlet, půjde nejspíš do důchodu. V tomto směru se nejvíce vyplatí pořízení si nějakého úvěru na bydlení. Ten by měl být dostatečně velký, aby pokryl náklady a zároveň by neměl významně omezit životní potřeby. Jenže jak takový úvěr získat? Řešením je kvalifikovaný finanční poradce. Ten se v nabídce finančních produktů vyzná a umí najít finanční produkt nebo produkty na míru potřeb klienta a nastavit je opravdu podle individuálních možností klienta. Finanční produkty na bydlení zahrnují celou řadu hypoték, které se liší již v základním nastavení, v úrokové sazbě, fixačním období i v době splácení. Dalším možným finančním produktem je stavební spoření. I dnes jde o velmi výhodný finanční produkt. Ovšem je třeba ho umět nastavit a využít. Stavební spoření nabízí nejen spoření s možností příspěvku od státu a výhodným úrokem, ale i možnost velmi výhodného úvěru či překlenovacího úvěru. Náklady na oba zmíněné úvěry na bydlení je možné snížit každoročně v daňovém přiznání.

Pojištění pro rodinu

Mnoho lidí dnes říká, že pojištění jsou jen vyhozené peníze. Myslím, že však jen do doby, než se něco stane. A to není vyhrůžka, která má záměr přinést obavy z budoucnosti. Pojištění je celá řada. V případě vyšších úvěrů se vyplatí životní pojištění, které ochrání celou rodinu. Životní pojištění je vhodné i pro zajištění na důchod. Pak je tu celá řada neživotních pojištění. Ty zahrnují pojištění nemovitosti, domácnosti, proti škodě, pojištění mazlíčků, zdravotní pojištění, pojištění při ztrátě zaměstnání, pojištění při onemocnění, povinné pojištění, nebo cestovní pojištění. Jistě je pojištění ještě více. Ovšem co je důležité, že každý potřebuje zcela jiné pojištění. A finanční poradce umí sjednat potřebné pojištění na míru klienta a i jeho rodiny. Tak budete zajištěni po celý život, a přitom vás to bude stát jen tolik, kolik je opravdu třeba.

Spoření na cokoli

Říká se, že spořit se vyplatí. Dokonce se říká, že i stokoruna měsíčně je dobrá úspora. Mnohem výhodnější však je spořit své finance účelně tak, aby vydělávaly. S tím opět pomůže finanční poradce. Ten na základě analýzy najde takové spořící produkty, které budou zárukou, že o své peníze nepřijdete, ale naopak se zhodnotí. A to ať již půjde o spoření přímo pro vás, nebo pro někoho, komu chcete naspořit větší částku. Například pro děti na studium či svatbu.

Investice do budoucnosti

Ten, kdo má větší možnosti může využít investiční fondy. Investovat své peníze je vhodné jen s odborným poradcem. Tedy finančním poradcem, který se vyzná. Taková investice pak přináší další příjemné finance.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16843 (novesluzby.cz#24440)


Přidat komentář