Zákroky plastické chirurgie - Brno a okolí

Byla na Vás příroda skoupá, nebo naopak byla štědrá přespříliš? Moderní plastická chirurgie má pro Vás řešení. Svěřte se do odborných rukou specialistů na plastiku, kteří si poradí s liposukcí, zvětšením, zmenšením, modelaci prsou, odstálými boltci aj.

Výkony, které můžete podstoupit v rámci plastické chirurgie

 • Operace břicha
 • Liposukce
 • Zvětšení prsou
 • Zmenšení prsou
 • Modelace prsou
 • Operace obličeje a krku
 • Operace odstálých boltců
 • Botox

Co Vás čeká před plastickou operací

Anesteziologický dotazník

Do ordinace plastického chirurga vstupujeme s určitými přáními, představami, požadavky. Aby mohl být příslušný zákrok proveden, je zapotřebí vstupní konzultace, ale také vyplnění tzv. anesteziologického dotazníku. Jaké otázky může obsahovat takový anesteziologický dotazník?

 • Jaké operace jste již prodělali, v jaké anestezii.
 • Zda víte o nějakých komplikací, které se u Vás během operací vyskytli.
 • Léčili jste se někdy pro onemocnění jater.
 • Léčíte-li se se štítnou žlázou.
 • Léčíte-li se se srdcem.
 • Trpíte-li průduškovým astmatem.
 • Léčíte-li se na zelený zákal.
 • Trpíte-li neurologickým onemocněním.
 • Máte-li křečové žíly, záněty žil.
 • Zda jste měli někdy delší krvácení.
 • Trpíte-li nějakou alergií.
 • Kouříte-li, požíváte alkohol.
 • Zda jste těhotná.
 • Současně užívané léky aj.

Všeobecné pokyny před samotnou operací

V den, kdy u Vás proběhne operace, přijdete na lačno, protože plastické operace probíhají za pomoci anestezie, ať už místní, svodné nebo celkové. Buďte také bez make-upu, odlakujte si nehty. Nosíte-li kontaktní čočky, vyndejte si je. Také veškeré protézy, sluchadlo aj. vyjměte.

Poslední lehké jídlo byste měli mít šest hodin před zákrokem. Poslední pití, eventuálně požití dlouhodobě užívaných léků je možné tři až čtyři hodiny před zákrokem.

Večer před zákrokem si můžete vzít prášek na spaní, pociťujete-li určité obavy, nebo prostě nemůžete usnout.

Je vhodné, abyste se vyhnuli požití alkoholických nápojů a kouření dvacet čtyři hodin před zákrokem.

Minimálně týden před operací omezte, nejlépe však neužívejte salicyláty, kupříkladu Acylpyrin.

V čem spočívají jednotlivé výkony

Operace břicha

Nejčastějšími důvody při rozhodování k podstoupení operace břicha, jsou: povolené bříško po těhotenství, povolené bříško po porodu, povislé bříško po výrazném zhubnutí. Nejčastěji se k operaci uchylují ženy, a to především po porodu, nebo výraznějším zhubnutí. Muži vyhledávají operaci bříška většinou po výrazném zhubnutí.

Operace břicha, nebo-li abdominoplastika představuje operaci nejenom estetickou, ale řeší i funkční nedostatky břišní stěny, tzv. rozestup přímých břišních svalů. Operace břicha napravuje nedostatky vzhledu břišní stěny, a to zpevněním rozestouplých svalů stěny břišní, snížením podkožní tukové vrstvy a následném odstraněním nadbytečné kůže. Také, trápí-li Vás strie, které u Vás vznikly během těhotenství, nebo při rychlé změně váhy, lze tento problém také řešit abdominoplastikou.

Jizvu v podbřišku, která je nevyhnutelná, můžete pomocí tlakových masáží postupně změkčovat i rozmasírovat. Nemusíte se bát, že bude vidět jizva po provedené operaci. Řez je totiž veden nad ochlupením, a to tím způsobem, aby výsledná jizva byla ukrytá pod spodním prádlem.

Liposukce

Ženám nejčastěji vadí tuk na břichu, bocích, stehnech a hýždích. Kdo si myslí, že liposukce je výhradně ženská záležitost, toho musíme vyvést z omylu. Liposukci čím dál častěji vyhledávají i muži. Při zákroku se tuk rozrušuje prostřednictvím kanyly, přičemž se využívá vibrační, ultrazvuková, laserová a radiofrekvenční energie. Následně se tuk odsává z těla pryč za pomoci podtlaku.Nejčastěji se používá tzv. tumescentní liposukce. V tomto případě je anestetikum součástí roztoku, který se vpravuje pod pokožku, takže mluvíme o anestezii místní, čili lokální.

Zvětšení prsou

Prsní implantáty je možné vložit pod mléčnou žlázu, nebo pod prsní sval. Vložení prsních implantátů je možné z řezu: v podprsní rýze, kolem prsní bradavky nebo v podpaží. Zvětšení prsou spočívá v chirurgickém vložení prsních implantátů, a to renomovaných firem, za účelem zvětšení a zlepšení tvaru ňader. Operace zvětšení prsou nemá vliv na případné otěhotnění, respektive případné budoucí kojení.

Samotná operace probíhá v celkové anestezii. Během klidového režimu, zpravidla však až dva měsíce po provedené operaci, je nutné nosit tzv. kompresivní podprsenku.

Zmenšení prsou

Příliš nadměrná velikost ňader nebývá pouze vadou kosmetickou, ale je také příčinou mnoha dalších zdravotních obtíží, nejčastěji s páteří. Velmi často se vyskytují i různá kožní onemocnění v postižené oblasti, jako jsou plísně, ekzémy a v neposlední řadě nemalé potíže psychické, které nelze podceňovat. Operace zmenšení prsou spočívá ve zmenšení prsní žlázy, následné její modelace do žádaného tvaru a odstranění přebytečné kůže. Operace zmenšení prsou je ženám doporučena především v době, kdy již nechtějí otěhotnět.

Samotná operace probíhá v celkové anestezii. Během klidového režimu, zpravidla však až dva měsíce po provedené operaci, je nutné nosit tzv. kompresivní podprsenku.

Modelace prsou

Tvar ňader se mění v meznících života ženy: v pubertě, těhotenství, následném kojení, v období přechodu, menopauze. Modelace prsou spočívá v opětovném získání mladistvého vzhledu poprsí. Je možné provést modelaci povislých prsou, nebo modelaci za pomocí vložení prsních implantátů. Při modelaci jde většinou o úpravu výšky bradavky, dvorce a modelaci prsní žlázy.

Samotná operace probíhá v celkové anestezii. Během klidového režimu, zpravidla však až měsíc a půl po provedené operaci, je nutné nosit tzv. kompresivní podprsenku.

Operace obličeje a krku

Trápí Vás výrazněji povolená kůže v partiích obličeje, například v dolní polovině na hraně oblouku dolní čelisti, na krku v oblasti podbradku aj.? Pak vsaďte na operaci obličeje a krku. Počítejte s dlouhodobým efektem, průměrně okolo osmi až deseti let, v případě, že máte výrazněji povolenou kůži v obličeji. Lepší i dlouhodobější efekt operačního zákroku, je vždy u obličeje štíhlejšího, s jemnější kůží. Pokud jste majitelem kulatějšího typu obličeje s větší vrstvou podkožního tuku, není zcela možné dosáhnout tak výrazného vypnutí kůže. Předpokladem pro operační zákrok obličeje je především dobrý a stabilizovaný celkový zdravotní stav.

Operaci je možné opakovat, a to v ideálním rozmezí přibližně 10 let, od provedené předchozí operace, a maximálně dvakrát.

Operace odstálých boltců

Ušní boltce představují tvarově i anatomicky velmi složité orgány. Poměrně často pak můžeme sledovat změny v jejich tvaru i postavení, které se pohybují od nepatrných odchylek od normálu až po výrazné a závažné nepravidelnosti a vady. Normální boltec má horní úpon ve výši zevního očního koutku a okraj boltce vystupuje vzhůru do výše obočí. Úpon ušního lalůčku bývá přibližně v rovině nosního hrotu. Boltec, pokud je zdravý, odstupuje v úhlu přibližně 20-30 stupňů.

Operace odstálých boltců patří mezi nejčastější kosmetické vady ušních boltců. Operace však v současnosti není nikterak složitá, nemusíte mít obavy z případných komplikací.

Ušní boltce se operují až po ukončení jejich růstu, to znamená zhruba po 6. roce života. Jinak lze provést operaci ušních boltců v jakémkoliv věku, tedy nejen dětském, ale i dospělém.

Plastika uší se provádí v narkóze nebo u spolupracujících pacientů v místním znecitlivění spolu s tlumícími prostředky.

Botox

Botulotoxin A (Botox) představuje látku, jenž uvolňuje svaly, tzn. že působí přímo na příčinu vrásek, tedy na svalovou činnost. Botox je sterilní lyofilizovaná forma botulotoxinu A vyprodukovaného kulturami bakteriálního kmene. Po vstříknutí do svalu se dočasně zablokuje nervový impuls, který způsobuje jeho stažení. Proto je tato látka na mimické vrásky účinnější než kožní implantáty.

Aplikace Botoxu je zcela bezbolestná. Jen injekce při aplikaci způsobí jemně pálivý pocit. Po zákroku je pokožka lehce zarudlá, oteklá, což do hodiny zmizí.

Na výsledek zákroku se můžete těšit již za tři až šest dnů. Vaše pokožka bude viditelně uvolněnější a vrásky méně hluboké a výrazné. Optimálního účinku je dosaženo zhruba do čtrnácti dnů od zákroku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16691 (novesluzby.cz#22079)


Přidat komentář