Operace brady - plastická chirurgie

Trápí Vás tvar brady, nebo povolená, povislá kůže na podbradku? Myslíte, že se s tímto problémem musíte smířit? Pro moderní plastickou chirurgii není nic nemožné. Uvidíte, že s výsledkem budete spokojeni a Vaše sebevědomí rázem po zákroku vzroste.

Profil našeho obličeje určuje postavení brady a velikostí nosu. Velikost brady je daná různými faktory – postavením horní a dolní čelisti, zubů nebo správným skusem.

Jaká je příčina vzniku dvojité brady

Ač by se mohlo zdát, že dvojitou bradou trpí jen jedinci s nadváhou, není tomu tak. Příčina vzniku dvojité brady souvisí s:

 • ochabováním kůže,
 • hromaděním tuku v oblasti podbradku,
 • věkem,
 • nesprávnými návyky - například čtení v posteli,
 • geny.

Jak se zbavit dvojité brady

 • Masáž - pomocí zeštíhlujícího gelu.
 • Obklady - pomocí studenými slanými obklady.
 • Speciální cviky - cviky na protažení krční páteře; cviky na spodní patro aj.
 • Liposukce - patří mezi velmi vyhledávané zákroky v boji s dvojitou bradou, povislou kůží na krku.
 • Plastická operace - patří také mezi vyhledávané zákroky, kdy se napne kůže v oblasti spánku, tváře se zvednou, odstraní se nadbytek kůže v obličejích, zmenší se podbradek.

Liposukce podbradku

Tukové zásoby a ochabování kůže v okolí brady vytváří estetický problém. S nadměrným ukládáním tuků a příznaky stáří se bojuje těžce. Liposukce podbradku Vám však může od Vašeho problému pomoci. Liposukce podbradku Vám navrátí váš dřívější mladistvý výraz obličeje a snad i sebevědomí a radost ze života.

Liposukce podbradku vede ke zdůraznění linie dolní čelisti, k prokreslení brady, k zúžení krku a tím i k jeho optickému prodloužení.

Předoperační vyšetření, které předchází liposukci podbradku

Odborný specialista musí podrobně zhodnotit tvar a konfiguraci Vašeho krku, ohodnotit případné možnosti a teprve poté najít řešení, jak nejlépe liposukci podbradku provést. V některých případech může lékař doporučit kombinaci liposukce podbradku s dalším chirurgickým zákrokem, například plastickým.

Jak se chovat před liposukcí podbradku

 • Je doporučena redukce váhy do 1 měsíce před vlastním výkonem o 2-5 kg a po operaci mírně přibrat na váze. Ne příliš krátké vlasy.
 • 3 týdny před operací neužívejte léky, které obsahují kyselinu acetylsalicylovou, například Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin aj.
 • Od půlnoci před samotnou operací již nic nejezte, nepijte, a ani nekuřte.
 • Ráno před operací si umyjte vlasy, nepoužívejte však tužidlo, lak na vlasy, vosk, pěnu na vlasy apod. S sebou si vezměte šátek a tmavé brýle.

Průběh liposukce podbradku

Liposukce podbradku je prováděna co nejšetrnější metodou, a to za pomoci lokálního znecitlivění či řízeném spánku, který je podobný anestezii. Drobná kanylka odstraňuje přebytečné tukové buňky. Je vpravena do podbradku pomocí drobného řezu provedeného pod bradou či za uchem a pomocí drobných pohybů je poté schopna vysát přebytečný podkožní tuk způsobující vzhled dvojité brady.

Nutnost hospitalizace po plastice podbradku

Počítejte s hospitalizací po dobu dvou až třech dnů. Doba hospitalizace se odvíjí, podle hojení a Vašeho celkového zdravotního stavu.

Pooperační průběh liposukce podbradku

Pouze výjimečně může nastat nežádoucí efekt liposukce podbradku, a to v podobě převisů kůže či varhánků, které mohou být způsobeny velkým přebytkem uvolněné tukové tkáně. Liposukce podbradku však zanechává tento nepříjemný efekt pouze minimálně, a to především pokud je elasticita Vaší kůže v naprostém pořádku.

V prvních několika pooperačních dnech je nutné, abyste spali pouze na zádech, a to z důvodu, aby nedošlo ke vzniku jednostranného otoku případně větší pooperační modřiny.

5 dní po operaci je vhodné, abyste si šetrně umyli vlasy, dříve však ne.

Pokud je operace spojena s odsátím tuku podbradku, je nutná buď náplasťová fixace, nebo speciální bandáž v pooperačním období. Tuto bandáž, která je navržena speciálně pro tento typ operace, si můžete zakoupit na příslušné klinice, kde Vám zákrok provedli.

Vyndání stehů po liposukci podbradku

Stehy se Vám odstraní zhruba dvanáctý až čtrnáctý den, od provedeného zákroku.

Komplikace spojené s liposukcí podbradku

Po operaci se mohou na kůži obličeje, ale i boltců objevit místa se sníženou citlivostí, která se však během několika týdnů, až měsíců obnoví.

Liposukce podbradku a s ní spojená bolest není při samotném zákroku vnímána, a to díky lokální anestézii. Počítejte ovšem s tím, jak Vaše tělo bude po anestézii postupně přicházet k sobě, s určitou bolestí, a to z důvodu, že oblast obličeje je velmi citlivá. A to i přes relativně drobnou odsávací plochu a opatrnost lékaře. V některých případech může dojít i k viditelnosti otoků, které však po určité době zcela vymizí.

Cena za liposukci podbradku

Počítejte s cenou od cca 16 000 Kč, kdy tato cena zahrnuje částku za provedený výkon, a to včetně anestezie. Cena nezahrnuje dobu hospitalizace a kompresivní prádlo, které je doporučováno, po liposukci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16688 (novesluzby.cz#21172)


Diskuze a zkušenosti

Rycková | 21.12.2010 09:05
operace brady Chci si nechat udělat, nevíte, kde tuto práci odvedou kvalitně a cenově dostupně? Děkuji


Přidat komentář