Fotodepilace v Ostravě

Mít tělo bez nežádoucích chloupků už není dávno považováno jen za estetickou záležitost. Odstraňování chloupků je dnes běžnou součástí každodenní hygieny. Pokud vás neustálé holení nudí, vyzkoušejte fotodepilaci s trvalým účinkem.

Fotodepilace v Ostravě

Fotoepilace je moderním způsob, jak se natrvalo zbavit nežádoucích chloupků. Fotodepilace je moderní depilační technikou s minimálními zdravotními nebo jinými riziky. Je to rychlý, spolehlivý a bezbolestný způsob, jak se zbavit problémů s nechtěným ochlupením. Fotodepilace je depilační metodou se 70-95% úspěšností.

Fotodepilace je ideální pro světlou pokožku s tmavými chloupky. Je ji možné provádět na všech částech těla. Na rukou, na nohou, eventuelně na zádech nebo ramenech. Kromě obličeje je nejžádanější pro odstranění chloupků v oblasti třísel a v podpaží. Na těchto místech je provedení také nejúčinnější. Po zákroku se mohou objevit světlé velmi jemné chloupky, které téměř nejsou vidět.

Rozhodnete-li se fotodepilaci podstoupit, čeká vás nejprve odborná konzultace, na které se dozvíte, jaká je pravděpodobná úspěšnost fotodepilace na vaší pokožce.

Jak fotodepilace funguje?

Metoda fotodepilace se provádí přístrojem IPL – intenzivní pulzní světlo.  Při fotodepilaci se vlasový folikul zahřeje intenzivním světelným pulzem na teplotu 70-75°C. Takto vysoká teplota je dostatečná k tomu, aby byl folikul zničen. K likvidaci vlasového váčku dochází výběrové neboli selektivní fototermolýzy.

Tzv. melanin – tmavý pigment uvnitř folikulu pohlcuje intenzivní pulzní teplo přístroje IPL. Buňky uprostřed vlasového váčku jsou působením vysoké teploty zničeny a nakonec vypuzeny z těla ven bez poškození okolních tkání.  Pokud během aplikace dojde k trvalému poškození, nemůže na místě vyrůst další chloupek.

Odstranění chloupků fotodepilací Ostrava je skoro bezbolestné. Během zákroku je celá plocha aplikátoru chlazena vodou na zhruba 10°C. Kůže je tak před každým impulsem ochlazena. Fotodepilace je tak velmi šetrnou technikou.

Díky působení světelného impulzu pokožka po zákroku mírně zarudne. Podobně jako při delším pobytu na slunci. Toto zčervenání zpravidla během následujícího dne, maximálně dvou dnů, zcela zmizí. V některých případech se po fotodepilaci mohou objevit drobné puchýřky. Nepropichujte je, ale nechte depilované místo v klidu. Pokožka se sama dokáže zregenerovat.

Jakékoliv dodatečné ošetření pokožky je třeba konzultovat tam, kde vám fotodepilaci udělali. Také se může stát, že depilovaná místa pokožky budou nějakou dobu světlejší nebo tmavší. Ke srovnání pigmentace dojde samovolně a postupně. U některých lidí tento proces sjednocení pigmentu může trvat až 4 měsíce.

U citlivých jedinců se po zákroku může objevit mírné zarudnutí pokožky, které může přetrvávat několik dnů. Vedle zarudnutí může pokožka zlehka opuchnout. Toho se zbavíme, pokud budeme místo ošetřené místo chladit.V extrémních případech může dojít ke spálením na lidské pokožce. Tyto účinky jsou spíše vyvolány nešetrnou aplikací.

Pokud máte strach z vedlejších účinků, požádejte obsluhu o zkušební záblesk. Pokud se do druhého dne neobjeví alergická reakce, můžete fotodepilaci podstoupit.

Nejvhodnějším obdobím pro fotoedepilaci je podzim a pak zima. Pokožka není vystavena intenzivnímu slunečnímu záření jako v jarních nebo letních měsících.

Jak probíhá ošetření fotodepilací?

Před fotoepilací vynechejte depilaci voskem, ani chloupky nevytrhávejte pinzetou. Chloupky můžete před ošetřením oholit. Na zákrok nechoďte nalíčená. Barevné pigmenty obsažené v líčidlech by se působením světelného záření spálily a pronikly by do kůže. Mohly by na vaší pokožce vytvořit nežádoucí permanentní make-up.

Depilovaná část se nejprve očistí pleťovou vodou s dezinfekční látkou. Potom se ošetřovaná část pokožky oholí, aby žádné chloupky nevyčuhovaly. Pak se na pleť nanese chladící gel. Tento gel vyrovnává nerovnosti na pokožce. Energie světelného impulsu může díky tomu lépe proniknout do pokožky. Poté se na kůži přiloží sonda fototypu a přístroj se vykalibruje. Pak se na ošetřované místo přiloží hlavice IPL. Na závěr se na pokožku aplikuje zklidňující přípravek.

Po několika dnech odumřelé chloupky vypadají. Nedoporučuje se chloupky zhruba 5 dní po aplikaci holit. Chloupky po aplikaci nesmíte barvit nebo vytrhávat. Chloupek totiž prostřednictvím melaninu absorbuje světelnou energii ze záblesku. Pokud chloupek s kořínkem vytrhnete, nedojde k absorpci světelné energie a vlasový váček se nezničí. Podrážděnou pokožku můžete po zákroku ošetřovat přípravkem s obsahem aloe vera nebo tee tree olejíčkem.

Délka zákroku fotodepilací a nutnost opakování

Délka zákroku je závislá na velikosti ošetřované kůže. Ošetření podpaží a třísel trvá zhruba 10 minut. Fotodepilace na větší části lidského těla například na nohou nebo na rukou může trvat zhruba od 45 do 60 minut.

Ošetření je nutné několikrát po sobě opakovat, aby byl výsledný efekt maximální. Zpravidla je za potřebí 3 až 6 návštěv. V některých případech je nutné přijít častěji. Růst chloupků prochází dvěma fázemi, obdobím růstu a klidu. Fotodepilaci je ideální provést v období růstu. Díky opakované návštěvě budete mít jistotu, že budou zničeny i chloupky, které byly při první návštěvě v klidové fázi.

Kdy odstranění opakovat, záleží na místě, kde je fotodepilace prováděna. Pro chloupky v obličeji se doporučuje opakování zhruba po 2 týdnech. Na ostatních částech těla zhruba po 6 až 8 týdnech.

Zvláštní režim před a po fotodepilaci

Nějaké zvláštní omezení před  fotodepilací není nutné dodržovat. Jedná se o téměř bezbolestnou a rychlou metodu odstranění nežádoucích chloupků. Přesto je dobré vyvarovat se některým aktivitám, které by mohly výsledek fotodepilace ohrozit. Zejména je důležité se zhruba tři týdny před a tři týdny po zákroku vyvarovat jakémukoliv opalování. Nechoďte do solária. Při pobytu venku kůži nevystavujte nadměrnému působení slunečních paprsků. Několik týdnů před fotodepilací a několik týdnů po depilaci nepoužívejte samoopalovací přípravky.

Po zákroku je depilovaná pokožka citlivější a působení UV záření zvyšuje riziko negativních vedlejších účinků. V některých případech může dojít ke vzniku pigmentových skvrn. Pokud jste si nechali ošetřit jen malou část pokožky a nechcete se kvůli tomu přestat opalovat, ošetřete kůži kvalitním přípravkem na opalování. Důležité je použít výrobek s vysokým ochranným faktorem. Ideální je faktor 60 a více.

Pro koho je fotodepilace vhodná?

Fotodepilace je vhodná zejména pro tmavé chloupky a světlou pokožku. Ošetření je vhodné jak pro ženy, tak pro muže. U mužů se ovšem nesmí provádět v oblasti šourku. Fotodepilace je vhodná metoda pro tmavé chloupky. Pokud máte chloupky hodně světlé nebo šedivé, fotodepilace vám nepomůže.

Ošetření se nedoporučuje lidem trpícím epilepsií, těhotným a osobám, které užívají léky na ředění krve nebo léky vyvolávající přecitlivělost na světlo. Fotodepilaci by se měli také vyhnout lidé s tetováním nebo nedávno opálení. Problémy může depilace způsobit také lidem s cukrovkou nebo trpícím kožní vyrážkou vyvolanou reakcí na světlo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16699 (novesluzby.cz#22410)


Přidat komentář