Sáně a boby pro děti

Děti milují zimní období, a to nejen z důvodu, že dostanou o Vánocích dárky. Sníh a s ním spojené radovánky jsou pro ně tím pravým vyžitím. Vyberte jim boby nebo sáně, ať už s volantem, lyžinami, jednomístné, dvoumístné, nafukovací, dřevěné či plastové.

Dětské boby

Ať už vyberete z jakéhokoliv níže uvedeného typu bobů, s žádným neuděláte chybu. Při výběru se řiďte věkem dítěte, jeho zručnosti a přizpůsobivosti na svazích, a to, zda preferuje rychlejší, či pomalejší jízdu.

Dětské boby s volantem

Plastové dětské boby umožní díky volantu jízdu ze svahu i v elegantních obloucích. Kovová brzda dodá dítěti pocit bezpečí, a to i v extrémních situacích, kdy se blíží případný „huperďák“. Zvýšená postranice i vysoká zadní část sedáku, také zaručují bezpečnou jízdu, stejně jako možnost zapření nohou.

Dětské boby sportovního tvaru

Boby, se kterými se bude Vaše dítko cítit jako skutečný závodník, účastník olympijských her. Sportovní bob nemá žádné rohy ani ostré hrany, čímž je výrazně zaručena větší bezpečnost dítěte. Strukturované nášlapy ocení malý bobař při stabilním a bezpečném sezení.

Dětské nafukovací boby

Jedná se o nafukovací boby z nylonu, kdy vnitřní část bobů je nafukovací se samostatnými komorami. Vnější textilní obal je na spodní straně zesílen, a to pro zvýšení odolnosti bobů. I přes určitou vzhledovou robustnost, jsou boby velmi lehké a také skladné. Oceníte jejich stabilitu při jízdě z kopce dolů. Boby s vyvýšenou hlavou Vás ochrání před odlétajícím sněhem.

Dětské kovové řiditelné boby

Rychlostní, stabilní sněhově řiditelný bob, které ocení všechny děti milující rychlou jízdu na sjezdovce, kterou mohou sami korigovat, a to díky volantu s pohyblivou přední lyžinou. Boby disponují také bezpečnostními brzdami, kovovým rámem, pevnými lyžinami.

Dětský superrychlý plastový bob s ocelovými brzdami

Bob, který díky svému aerodynamickému tvaru dokáže dosáhnout maximální rychlosti. Bob vydrží i velmi tvrdý sněhový skokánek. Bob disponuje bezpečnostními brzdami z oceli, které využijete v případě, že se objeví neočekávaná překážka.

Dvoudílný bob pro dva malé bobaře

Bob, který poskytne spoustu zábavy, protože ve dvou se to lépe táhne. Bob můžete využít pro jednoho jezdce, ale  i dva, a to díky uvolnění spojky a rozložení. Kruhovitý tvar umožní jízdu na veškerých druzích sněhu, a také v jakékoli pozici těla, tj. kdy dva bobaři sedí proti sobě nebo za sebou.

Bob pro nejmenší děti

Bob, který je určený již pro ty nejmenší bobaře, a to od tří let. Zaoblený tvar bobu bez ostrých hran, bezpečnostní brzdy na obě ruce, zvýšený opěrák sedáku, zvýšené boky, protiskluzové drážky na sedáku, protiskluzové opěrky nohou a zasouvací úchyt poskytují maximální bezpečnost malého caparta.

Minibob

Jednoduchý, ovšem skvělý bob, který vyniká svým tvarem, kdy jeho zvýšená přední část i drážkování, zajišťuje pevné zapření nohou dítěte, vysoký opěrák garantuje jistotu při sezení, i z velkého, prudkého svahu. Dvě postranní brzdy umožní dítěti směrově řídit i upravovat aktuální rychlost.

Bob ve tvaru talíře

Tzv. Ufo bob poskytuje skutečně adrenalinovou jízdu ze svahu. Na obou stranách talíře je brzda, která umožní snížit rychlost, pokud se dítě náhle ocitne před větším skokanským místě apod. Brzdami může současně i měnit směr jízdy.

Vychytávky dětských bobů

Bezpečnostní pás s protiskluzovou podložkou – aby dítě nevyjíždělo z bobů

Světelný alarm

Zvukový alarm


Dětské sáně

Parametry, podle kterých vybírat sáně

Materiál saní

Mrazuvzdornost

Testy a splnění požadavků příslušných evropských norem

Počet osob na saních

Nosnost saní

Materiál saní

Dřevo

Kov

Plast

Nylon

Typy saní

Celodřevěné sáně

Kovové sáně

Plastové sáně – rekreační sáně, sáně s volantem, sáně odpružené, sáně skládací, sáně pro nejmenší děti, sáně sportovní, teleskopické,

Sáně nafukovací

Celodřevěné sáně

S popruhy na sedáku. Celodřevěné sáně jsou k dostání o nejrůznější délce – 100 cm; 110 cm; 120 cm. Při výběru záleží, zda na saních pojede jedna osoba, nebo třeba tři, podle toho volte jejich délku. Sáně disponují kovovými vzpěrami pro maximální pevnost a bezpečnost. Lyžiny jsou po celé délce opatřeny kovovými pásy pro prvotřídní skluz. Rozkročený podvozek zvyšuje bezpečnost jízdy.

Kovové sáně

S popruhy na sedáku. Mohou využít děti i dospělí.

Plastové sáně rekreační

Jsou k dostání bez úložného nebo s úložným prostorem.

Plastové sáně s volantem

Tyto dětské sáně jsou vybavené volantem a střední vodící lyží.

Plastové odpružené sáně s teleskopickým řízením

Jedinečné sáně pro děti i dospělé, které jsou vybavené polstrovaným sedákem kovovými brzdami, zvýšenou zadní částí sedáku. Uvítáte teleskopické řízení se střední lyží, což Vám umožní použít sáně pro všechny druhy sněhu i rozdílnou výšku sněhu.

Dětské skládací sáně

Praktické sáně, které se dají snadno složit, což oceníte při přesouvání, v případě, že jedete na hory, nebo sáňkovat na vzdálenější místo. Sáně po složení můžete pohodlně přenést na zádech, jako batoh.

Plastové sáňky pro nejmenší děti

Speciálně určené sáně pro děti od jednoho do tří let, s odnímatelným držadlem a sedákem, s bezpečnostním pásem pro zajištění dítěte a s nastavitelným držadlem pro snadné tlačení nebo táhnutí sání s dítětem.

Sportovní plastové sáně

Sáně umožňují vysoký jízdní komfort a rychlost. Sáně jsou opatřené kovovými lyžinami a rozkročeným postojem pro rychlý skluz. Sedák disponuje protiskluzovým polstrováním. Praktické postranice zajistí pevné držení za všech okolností. Poutací popruh zajišťuje bezpečné posazení.

Sportovní dvoumístné sáně

Tyto sáně využijete pro samostatnou nebo jízdu ve dvou. O pohodlnou a bezpečnou pozici se postarají úchyty na sedáku i otvory pro zapření nohou.

Sportovní dvoumístné sáně s ohrádkou

Umožňují samostatnou nebo jízdu ve dvou. Pohodlná i bezpečná pozice je zajištěna úchyty na sedáku i otvory pro zapření nohou. Bezpečnostní ohrádka je určená pro bezpečné zajištění dítěte.

Odpružené sportovní sáně

Jejich podvozek může být z dvoustěnného plastu, s ocelovými kluznými pásy na lyžinách. Sportovní sáně disponují zvýšenou opěrnou částí vzadu, stavitelnou opěrkou pro hlavu, kovovými brzdami, které jsou na sobě nezávislé. Oceníte i zadní stupátko na lyžích, které je samostatně brzděno vlastní nášlapnou brzdou. Široké lyžiny sportovních saních zajistí optimální skluz na veškerých druzích sněhu.

Nafukovací sáně

Jedná se o nafukovací sáně z nylonu, kdy vnitřní část saní je nafukovací se samostatnými komorami. Vnější textilní obal je na spodní straně zesílen, a to pro zvýšení odolnosti saní. I přes určitou vzhledovou robustnost, jsou sáně velmi lehké a také skladné. Oceníte jejich stabilitu při jízdě z kopce dolů. Sáně s vyvýšenou hlavou Vás ochrání před odlétajícím sněhem.

Tyto sáně si zamilují děti, ale i dospělí.

Parametry, podle kterých vybírat nafukovací sáně

materiál,

nosnost,

rozměry.

Praktický doplněk k bobům a saním

Nafukovací fusak

Jedná se o univerzální fusak, který můžete jednoduše připnout na boby nebo sáně. Díky fusaku se budou malé děti cítit v pohodlí a chráněné před sněhovou sprškou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16631 (novesluzby.cz#21618)


Přidat komentář