Propichování uší - první náušnice

Náušnice jsou stálou módní záležitostí. A to je důvodem, proč rodiče svým dcerám a někdy i chlapcům propichují uši již ve velmi nízkém věku. Kdy však je opravdu na propíchnutí ta správná doba?

Náušnice u dětí

Od pradávna se ženy zdobí různými ozdobami. Náušnice patří mezi nejčastější ozdoby. Kromě náušnic, které drží pomocí klipsy, se nabízejí náušnice, které pro připevnění potřebují propíchnout ucho. A to není bez bolesti. Každý rodič se tedy musí rozhodnout, zda své miminko vystaví ve velmi raném věku bolesti jen pro krásu, nebo to nechá až na pozdější dobu, kdy si již dítě o propíchnutí uší rozhodne samo.

Kdy je nejvhodnější doba pro propíchnutí uší?

V dřívějších dobách se doporučovalo propíchnutí uší hned po narození dítěte. Dnes se jednoznačně ukazuje tato doba jako nejnevhodnější. Mnohem vhodnější je období od třetího do šestého měsíce dítěte. V této době je již dítě po prvních očkováních a tak jeho imunitní systém není tolik zatěžován. Navíc dítě se ještě velmi málo pohybuje a tak mu nehrozí úraz. A pak také na prožitou bolest velmi rychle zapomene. V pozdějším věku si již tuto bolest uvědomuje mnohem citelněji.

Kdo by měl propichovat dětem uši?

Vždy jen lékař. Naprosto zapomeňte na nastřelovací studia a další podobné podniky. Ty jsou pro malá miminka nebezpečná. Ouška by miminku měl propíchnout buď dětský nebo ušní lékař nebo chirurg. Můžete se také objednat k lékaři, který se zabývá akupunkturou. Všichni tito lékaři znají možnosti, kde ouško propíchnout a také správný postup, aby dítě neonemocnělo. Navíc zde máte největší jistotu, že dírky budou na správném místě a stejně na obou uších.

V kterém místě propíchnout dítěti ucho?

Nejvhodnějším místem bývá střed lalůčku. Je zde nejméně akupunkturních bodů a tak je jen velmi malá pravděpodobnost jejich zasažení. Navíc v době od tří do šesti měsíců je lalůček ještě velmi** měkký**, ale již dosti velký, aby proběhlo vše bez problémů.

Jak se propichuje dítěti ucho?

Nejdříve je nutné přesně vyznačit, kde se ouško propíchne. Jinak by mohla být každá náušnice v jiné výšce a to by opravdu nevypadalo dobře. Pak se ouško propíchne jehlou na jedno použití. Samotné propíchnutí je bolestivější a také při něm teče krev. Ovšem je zde jistota správného umístění náušnic. Jakmile je ouško propíchnuto, hned se nasazuje náušnice. Ta musí být vydesinfikovaná.

Jak se nastřelují náušnice?

nastřelení náušnic se používá speciální pistole a pak náušnice z chirurgické oceli. Ta musí být také naprosto čistá a po zhojení rány ji lze vyměnit. Výhodou nastřelování je, že je rychlé a méně bolestivé. Nevýhodou je možnost nestejného umístění náušnic.

Je propíchnutí uší u dětí rizikové?

Většinou se dírky velmi rychle hojí a celkem bez komplikací. Rizikové je propichování uší v** nesterilních podmínkách.** Zde pak může dojít i k vážnějšímu zánětu, se kterým si tak malé dítě nedokáže poradit. Pokud se použijí náušnice z nevhodných alergenních kovů, pak může dojít k vytvoření ganulomu, což je zbytnělý útvar jinak tuková buňka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16665 (novesluzby.cz#23124)


Přidat komentář